بازی محلی جالب آهو و شیرمعرفی بازی آهو و شیر,بازی محلی جالب آهو و شیر,معرفی بازی سنتی آهو و شیر

بازی محلی جالب آهو و شیر

 

معرفی بازی آهو و شیر

هدف های کلی این بازی تقویت هوش و دقت، پرورش اعضای بدن کودکان است و همین طور به وجود آوردن شادی و نشاط در بچه ها، تعداد بازیکن ها حداقل 8 نفر می باشد و برای سنین هشت تا چهارده سال مناسب است. به وسایلی نیز احتیاج ندارد.

شیوه بازی آهو و شیر

یکی از افراد به عنوان شیر معین و در جایی پنهان می شود. بقیه آنها که در نقش آهو هستند، در مکانی دورتر از مخفیگاه شیر، جای امنی برای خود پیدا می کنند. شیر نمی تواند در این منطقه ی امن، آهو شکار کند.

 

بازی که شروع شد، آهوها، به آرامی از منطقه ی امن خود بیرون می آیند و در نزدیکی مخفیگاه شیر می گردند. شیر در یک موقع مناسب از مخفیگاه خود بیرون آمده و به آهوها حمله می کند. آهوها، فرار می کنند و تلاش می کنند که خود را به منطقه ی امن برسانند.

 

اگر شیر بتواند پیش از رسیدن به منطقه امن آهویی را از پشت بزند، یعنی او را شکار کرده و به مخفیگاه شیر می رود و در غیر این صورت یک امتیاز از دست داده است. بازی به همین گونه ادامه پیدا می کند تا اینکه در آخر یک آهوی اسیر نشده باقی می ماند که در دور بعدی او به عنوان شیر معرفی می شود و بازی تکرار می گردد.

 

معرفی بازی آهو و شیر,بازی محلی جالب آهو و شیر,بازی شکار آهو

معرفی بازی آهو و شیر

 

نتیجه بازی

این بازی به دلیل پنهان شدن و حمله و فرار کردن از هیجان نسبی برخوردار بوده و شیوه های فرار و تمرکز حواس و تصمیم گیری سریع را به کودک آموزش می دهد.

 

گردآوری: بخش سرگرمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------