گیاه کارمین: همه‌چیز درباره خواص و کاربردهای این گیاه دارویی شگفت‌انگیز!گیاه کارمین, مضرات گیاه کارمین, کارمین چیست

اثرات گیاه کارمین

 

گیاه کارمین: خواص، موارد استفاده و موارد منع مصرف

گیاه کارمین که با نام پوکه وید (Phytolacca americana) نیز شناخته می شود، یک گیاه علفی است که در مناطق مختلف آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا رشد می کند. در این مطلب از بیتوته شما را با این گیاه شگفت انگیز آشنا می کنیم.

از برگ های گیاه کارمین در طب سنتی کمکی برای تسکین علائم روماتیسم و ​​آرتروز استفاده می شود. با این حال، برخی از گزارش ها هشدار می دهند که ممکن است عوارضی خاص ایجاد کند، بنابراین برای کسب اطلاعات بیشتر به خواندن این مطلب ادامه دهید.

 

خواص گیاه کارمین

براساس داده های تاریخی، گیاه کارمین داروهایی بود که بومیان آمریکا برای درمان استفراغ، پاکی بدن و مبارزه با علائم روماتیسم استفاده می کردند. حتی تا به امروز، برخی از فرهنگ ها به این کاربردها ادامه می دهند.

 

ترکیبات گیاهی کارمین

گیاه کارمین دارای خواص ویژه ای از ترکیبات شیمیایی با پتانسیل دارویی است. برجسته ترین ترکیب سازنده به شرح زیر است:

- فیتولاکوزید A، B، C، D، E، F، G

- فیتولاکاژنین

- اسید جالیگونیک، اسید فیتولاکاژنیک و اسید اولئانولیک

- الکل های تری ترپن: a-اسپیناسترول، α-اسپیناسترول-β-D گلیکوزید، 6-پالمیتول-Δ7-stigmasterol-D-D گلیکوزید، 6-palmytytyl spinasteryl-6-D گلیکوزید

- آستراگالین

- لکتین ها

- تان ها

- نشاسته

 

در حال حاضر، مردم ادعا می‌کنند که دارای مزایای فراوانی از سلامتی هستند، اما کارآزمایی‌های بالینی برای ارزیابی اثربخشی آن وجود ندارد. در هر صورت، برخی می گویند که دارای خواص ضد روماتیسم، ضد تومور، ضد درد، ضد درد و استفراغ است.

 

گیاه کارمین, مضرات گیاه کارمین, فواید گیاه کارمین

فواید گیاه کارمین

 

فواید و کاربردهای بالقوه گیاه کارمین

در حال حاضر، این گیاه برخی از فواید دارویی را در مطالعات آزمایشگاهی و حیوانی به نمایش گذاشته است. با این حال، مطالعات در مورد اثرات آن بر انسان وجود ندارد. علاوه بر این، اعتقاد بر این است که پروتئین ضد ویروسی pokeweed (PAP) مسئول بسیاری از خواص آن است. با این حال، اطمینان کامل وجود ندارد.

 

1. بیماری های دهان

دانشمندان بر روی عصاره Phytolacca americana به عنوان مکمل های احتمالی برای جلوگیری از بیماری های دندان تحقیق کرده اند. به طور خاص، یک مطالعه آزمایشگاهی گزارش شده نشان داد که این گیاه دارای اجزای ضد باکتریایی است که به حمایت از سلامت دهان کمک می کند.

 

به طور خاص، آنزیم های مهم باکتری مانند پورفیروموناس ژنژیوالیس و استرپتوکوک موتانس را که مسئول بیماری های التهابی پریودنتال و پوسیدگی دندان هستند، مهار می کند. با این حال، دانشمندان به شواهد بیشتری نیاز دارند.

 

2. ورم لوزه

طیف گسترده ای از داروهای هومیوپاتی برای تسکین علائم التهاب لوزه حاوی آثاری از گیاه کارمین است.

برخی معتقدند که همراه با سایر مواد طبیعی، غشای مخاطی گلو را روان کرده و درد و التهاب را کاهش می دهد. با این حال، هیچ آزمایش بالینی برای اثبات این موضوع وجود ندارد.

 

3. اختلالات پوستی

بدون شک یکی از اصلی ترین کاربردهای گیاه کارمین مربوط به اختلالات پوستی است. در طب عامیانه، مردم از آن به عنوان متحدی برای پسوریازیس، اگزما و سل استفاده می کنند.

خواص آن باعث کاهش تورم و درد در این شرایط است.

با این حال، تماس با ریشه، ساقه یا برگ های گیاه می تواند باعث ایجاد بثورات تاول مانند بثورات پیچک سمی شود. بنابراین باید با احتیاط از آن استفاده کنید. با این حال، مطالعات در مورد این موضوع نسبتا ضعیف و قدیمی است.

 

گیاه کارمین, مضرات گیاه کارمین, فواید گیاه کارمین بر روی روماتیسم

فواید گیاه کارمین بر روی روماتیسم

 

4. تومورهای سرطانی و ایدز

هیچ گیاه دارویی مانند "کارمین هرب" و یا سایر مکمل های گیاهی نمی‌توانند بیماری‌های مزمن مانند سرطان یا ایدز را درمان کنند. با وجود ادعاهای محبوب درباره فواید آن و نتیجه‌گیری برخی آزمایشات بالینی، شما نباید آن را به عنوان درمان برای این بیماری‌ها استفاده کنید.

 

در حال حاضر، شواهد نشان می‌دهد که عصاره‌های گیاه ، قدرتی را برای طراحی داروهای آینده جهت حمایت از درمان این بیماری‌ها دارند. به عنوان مثال، یک مطالعه در Phytotherapy Research گزارش داد که عصاره‌های Phytolacca americana می‌توانند با تغییر بیان ژن‌ها، علیه سلول‌های سرطان کولون اثر کنند.

 

در همین حین، مجله Toxins گزارش داد که PAP، که در گیاه "کارمین هرب" وجود دارد پتانسیل تبدیل شدن به یک ایمونوتوکسین را دارد. به عبارت دیگر، می‌تواند فعالیت سلول‌های ایمنی را برای پاسخ به وجود تومورها یا سلول‌ها تحریک کند.

 

5. سایر کاربردهای اثبات نشده

بسیاری از کاربردهای درمانی گیاه "کارمین " بر اساس داده‌های شخصی و نظریه‌ها هستند. بدین معناست که هیچ مطالعه‌ای وجود ندارد که اثربخشی آن را تأیید کند. علاوه بر این، ما نمی‌دانیم چگونه عصاره‌ها و مکمل‌های آن را به صورت ایمن مصرف کنیم. به موارد زیر نگاهی بیندازید: 

- روماتیسم مفصلی

- درد استخوان ناشی از سیفلیس

- اختلالات گوارشی

- عفونت ها

- ماستیت

- فیبروم ها

- آکنه

- تیروئید بزرگ شده

 

خطرات و موارد منع مصرف

تمامی اجزای گیاه "کارمین هرب" سمی در نظر گرفته می‌شوند. میوه‌های آن، به ویژه در حالت سبز، بیشترین سمیت را دارند. به طور خاص، آن‌ها در ماده‌ای به نام "فیتولاسین" غلظت دارند که در انسان و حیوانات سیستم گوارش را تحریک می‌کند. مصرف آن‌ها ممکن است باعث ایجاد اثرات زیر شود:

- گرفتگی شکم

- احساس سوزش در دهان، گلو و مری

- اسهال و استفراغ

- مشکل در دید

- سرگیجه یا سبکی سر

- سردرد

- اختلالات ریتم قلب

 

همچنین اگر گیاه با پوست آسیب دیده تماس پیدا کند علائم مشابه ایجاد می کند. تماس مستقیم با Phytolacca americana باعث درماتیت تماسی در برخی افراد می شود. در موارد شدید، مسمومیت با گیاه باعث عوارض زیر می شود:

- تشنج

- اسهال و استفراق خونی

- فلج فضایی

- مرگ (موارد نادر)

 

همچنین در مورد تداخلات احتمالی با داروهایی مانند داروهای ضد انعقاد، ضد فشار خون و دیورتیک ها هشدار می دهد. مصرف آن برای زنان باردار، کودکان یا افرادی که شرایط سلامت خاصی ندارند توصیه نمی شود.

 

گیاه کارمین, مضرات گیاه کارمین, نحوه مصرف گیاه کارمین

نحوه مصرف گیاه کارمین

 

نحوه مصرف و دوزهای گیاهی کارمین

هیچ توضیحی در مورد استفاده از pokeweed و مشتقات آن وجود ندارد. به عنوان یک قاعده کلی، باید از تماس و بلعیدن گیاه تازه خودداری کنید. به همین دلیل، مکمل ها به شکل تنتور، عصاره، کپسول، روغن و پماد تولید می شوند.

 

هنگام به دست آوردن آنها، مهم است که در نظر داشته باشید که آنها توسط FDA تنظیم نمی شوند. معمولاً دوز پیشنهادی را روی بسته بندی محصول ذکر می کنند. هرگز نباید از این دوز پیشنهادی تجاوز کرد.

 

در مورد این گیاه چه چیزی را باید به خاطر بسپارم؟

Phytolacca americana در طب سنتی به عنوان مکمل برای بهبود علائم برخی از بیماری ها استفاده می شود. با این حال، هشدارهایی در مورد خطرات ناشی از استفاده از آن به دلیل ترکیبات سمی آن وجود دارد.

 

در نتیجه، هیچ مدرکی برای اثبات اثربخشی آن به عنوان یک درمان دارویی وجود ندارد. بنابراین، نباید هیچ درمان پزشکی شود. زنان باردار، کودکان و افراد مبتلا به هر گونه بیماری جدی باید از مصرف آن خودداری کنند.

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------