رژیم ضد التهابی اندرو ویل: چه بخوریم و از چه پرهیز کنیم؟رژیم ضد التهابی اندرو ویل, مواد غذایی ضد التهابی, رژیم اندرو ویل

رژیم اندرو ویل

 

بررسی رژیم غذایی دکتر اندرو ویل 

رژیم ضد التهابی که توسط اندرو ویل، پزشک مشهور و متخصص طب یکپارچه ایجاد شده است، رژیمی برای کاهش وزن نیست. در عوض، این غذا به گونه ای طراحی شده است که یک روش مادام العمر برای خوردن است که متمرکز بر غذاهای کامل و غنی از مواد مغذی باشد که به، به حداقل رساندن یا کاهش التهاب در بدن کمک می کند. در این مطلب از بیتوته شما را با این رژیم غذایی آشنا می کنیم.

رژیم ضد التهابی بر انتخاب و تهیه غذاهایی تاکید دارد که به حفظ سلامتی شما کمک می کند. این یک برنامه کاهش وزن نیست، اگرچه برخی افراد با آن وزن کم می کنند. ویل می‌گوید در این رژیم، انرژی ثابتی دریافت می‌کنید و نیازهای تغذیه‌ای خود را به گونه‌ای برآورده می‌کنید که بتوانید سال‌های آینده با آن زندگی کنید.

 

در مورد اینکه آیا آنچه می خورید شما را سالم نگه می دارد یا خیر، قطعا مهم است. اما موارد دیگر از جمله ژن‌های شما، فعال بودن و سیگار نکشیدن نیز همین‌طور است.

 

رژیم ضد التهابی اندرو ویل, مواد غذایی ضد التهابی,در رژیم اندرو ویل چه بخوریم و چه نخوریم

در رژیم اندرو ویل چه بخوریم و چه نخوریم

 

چه چیزی می توانید بخورید و چه چیزی نمی توانید

کربوهیدرات ها 40 تا 50 درصد کالری روزانه شما را در این برنامه تشکیل می دهند. آنها باید از غلات کامل (مانند برنج قهوه ای، بلغور جو دوسر، ماکارونی سبوس دار و نان گندم کامل)، لوبیا، میوه ها و سبزیجات (مانند کدو حلوایی و سیب زمینی شیرین) تهیه شوند.

 

دریافت های مفید 30 درصد دیگر از نیاز روزانه شما را می گیرند. یخچال خود را با غذاهای غنی از اسیدهای چرب امگا 3 مانند آووکادو پر کنید. آجیل و کره آجیل؛ تخم مرغ ، دانه کتان، دانه شاهدانه و ماهی هایی مانند سالمون، ساردین، ماهی سیاه و شاه ماهی. روغن های تهیه شده از گلرنگ ، آفتابگردان، ذرت، پنبه دانه و روغن ممنوع است. روغن زیتون فوق بکر روغن ارجح است.

 

پروتئین 20 تا 30 درصد کالری روزانه شما را تشکیل می دهد. پروتئین حیوانی به جز ماهی، برخی پنیرها و ماست محدود است. به جای آن از سبزیجات غنی از پروتئین مانند لوبیا، سویا و محصولات سویا استفاده کنید.

 

غذاهای فرآوری شده مانند چیپس و کلوچه، محصولات تهیه شده با شربت ذرت با فروکت بالا و هر غذای ساخته شده با روغن نیمه هیدروژنه از فهرست خارج هستند.

تا زمانی که طرفدار گوشت قرمز نباشید، این برنامه غذایی تنوع مناسبی را ارائه می دهد.

 

• محدودیت ها: رژیم غذایی ضد التهابی پروتئین حیوانی را محدود می کند. گوشت بدون چربی، از جمله مرغ بدون پوست و محصولات لبنی به دو بار در هفته محدود می شود. اما تقریبا هر روز می توانید ماهی و غذاهای دریایی بخورید.

 

• غذاها یا وعده های غذایی بسته بندی شده در رژیم ضد التهابی اندرو ویل وجود ندارد. در این رژیک مصرف مکمل های روزانه زیر توصیه شده از جمله:

- ویتامین C و E

- سلنیوم

- کاروتنوئیدهای مخلوط

- یک مولتی ویتامین حاوی ویتامین D و اسید فولیک

- کلسیم (فقط برای زنان)

- روغن ماهی (فقط اگر دو بار در هفته ماهی چرب نمی خورید)

- کوآنزیم Q10

- مکمل زنجبیل

- مکمل زردچوبه 

 

• ورزش : در رژیم اندرو ویل تمرین را توصیه نمی کند، اما فعال بودن را می کند.

 

رژیم ضد التهابی اندرو ویل, مواد غذایی ضد التهابی,محدودیت های رژیم ضدالتهابی اندرو ویل

محدودیت های رژیم ضدالتهابی اندرو ویل

 

آیا رژیم ضدالتهابی اندرو ویل محدودیت ها یا برنامه های غذایی را مجاز می کند؟

• گیاهخواران و وگان ها: این رژیم کاملاً برای شما مفید است. در حال حاضر تقریباً بدون گوشت است و می توانید محصولات حیوانی را کاملاً حذف کنید.

 

• بدون گلوتن: رژیم غذایی کاهش مصرف محصولات گندم را توصیه کنید، اما گلوتن را ممنوع نمی کند. با این حال، شما به راحتی می توانید محصولات بدون گلوتن را در این برنامه غذایی بگنجانید.

  

آیا رژیم ضدالتهابی اندرو ویل برای کاهش وزن کار می کند؟

رژیم ضدالتهابی اندرو ویل یک رژیم کاهش وزن نیست، اما اگر از این برنامه غذایی سالم پیروی کنید، احتمالاً وزن شما کاهش می یابد. 

 

نشان داده شده است که اسیدهای چرب امگا 3، مانند آنهایی که در ماهی و روغن ماهی یافت می شوند، درد و حساسیت را در شرایط التهابی مانند آرتریت روماتوئید کاهش می دهند. همچنین بسیاری از کارشناسان معتقدند که التهاب هسته اصلی بیماری قلبی، بیماری آلزایمر و سرطان است. اما چگونگی عوامل رژیم غذایی در پیشگیری و درمان آنها هنوز ناشناخته است.

 

اضافه وزن با التهاب نیز مرتبط است، بنابراین منطقی است که از دست دادن وزن اضافی ممکن است به کاهش التهاب در بدن کمک کند، اگرچه مطالعات بیشتری برای تایید این ارتباط مورد نیاز است. رژیم ضد التهابی نیز ویتامین ها و مکمل های خاصی را توصیه می کند ، اما علم زیادی پشت آن وجود ندارد.

 

رژیم ضد التهابی اندرو ویل, مواد غذایی ضد التهابی, رژیم ضدالتهابی اندرو ویل برای شرایط خاص

رژیم ضدالتهابی اندرو ویل برای شرایط خاص

 

آیا رژیم ضدالتهابی اندرو ویل برای شرایط خاص خوب است؟

رژیم ضد التهابی ویل مملو از سبزیجات، میوه‌ها، غلات کامل، چربی‌های سالم و شکلات تلخ  است، یک دستور العمل اثبات شده برای سلامت قلب.

اجتناب از غذاهای فرآوری شده و پختن وعده های غذایی به شما کمک می کند نمک کمتری بخورید که می تواند به فشار خون شما کمک کند. اما اگر رژیم غذایی با محدودیت نمک دارید، باید سدیم را به دقت زیر نظر داشته باشید و در دستور العمل ها تغییراتی ایجاد کنید. توصیه هایی برای اجتناب از گوشت قرمز و چربی های حیوانی در هر رژیم غذایی کم کلسترول مناسب است.

 

اگر دیابت دارید، باید با متخصص تغذیه یا پزشک خود در مورد تعداد کربوهیدرات مورد نیاز روزانه خود صحبت کنید تا مطمئن شوید که این برنامه غذایی برای شما مناسب است.

 

رژیم ضد التهابی اندرو ویل, مواد غذایی ضد التهابی,معایب رژیم ضدالتهابی اندرو ویل

معایب رژیم ضدالتهابی اندرو ویل

 

معایب بالقوه برای در نظر گرفتن

1. ممکن است برای برخی افراد چالش برانگیز باشد

این نوع رژیم ضد التهابی به طور کلی تقریباً برای همه یک روش سالم غذا خوردن است، اما اگر با آنچه در گذشته غذا می‌خوردید بسیار متفاوت است، ممکن است پیروی از رژیم غذایی و رعایت آن سخت باشد. این امر مخصوصاً در صورتی صادق است که عادت داشته باشید غذاهای خاص فرهنگ خود را بخورید - مانند برنج سفید یا رشته فرنگی - که در لیست غذاهایی است که نباید بخورید.

 

2. آماده سازی غذا ممکن است وقت گیر باشد

از آنجایی که رژیم غذایی عمدتاً شامل غذاهای کامل است که حداقل فرآوری شده اند، این غذاها به طور ایده آل در خانه تهیه می شوند و اگر عادت به پختن منظم وعده های غذایی ندارید، می تواند زمان قابل توجهی را در آشپزخانه ببرد.

 

هنگامی که برای اولین بار شروع به کار می کنید، توصیه می شود به آرامی شروع کنید تا مطمئن شوید که در دراز مدت به آن پایبند خواهید بود. پیروی از دستورالعمل های رژیم غذایی ضد التهابی برای سه تا پنج وعده غذایی در هفته در ابتدا ایده آل است. با عادت کردن به استفاده از غذاهای کم فرآوری شده به عنوان غذای اصلی، به تدریج این مقدار را افزایش دهید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------