هر آنچه باید در مورد پروتز باسن بدانیدهمه چیز درباره پروتز باسن, پروتز باسن

عمل پروتز باسن

 

عمل جراحی پروتز باسن

پروتزهای باسن در شکل‌ها و اندازه‌هاي بسيار متنوعی وجود دارند تا هر بيمار بر اساس فرم بدن خود و اهدافی که از انجام اين عمل در نظر دارد، بتواند نوع مناسب پروتز را انتخاب کند. اين پروتزها از جنس ماده نرمی به نام سيليکون ساخته شده‌اند که به آنها لطافت، شکل‌ پذيری و حس کاملاً طبيعی می دهد.

پروتز باسن چیست؟

ایمپلنت های باسن وسیله های مصنوعی هستند که با جراحی در باسن قرار می گیرند تا در باسن حجم ایجاد کنند. این روش که افزایش باسن یا گلوتئال نیز نامیده می شود ، در سالهای اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده است. 

محبوب ترین انواع جراحی های مربوط به باسن شامل لیفت باسن ، پروتز و تقویت با پیوند چربی است.

 

همه چیز درباره پروتز باسن, پروتز باسن

انواع روشهای جراحی پروتز باسن

 

روش های ایمپلنت باسن

کاشت باسن یک هدف اصلی دارد: تقویت فرم باسن. هنوز هم برای دستیابی به این هدف چند رویکرد مختلف وجود دارد. دو نوع روش اصلی ، تزریق چربی و ایمپلنت باسن است.

 

• تزریق چربی

پروتز باسن با پیوند چربی محبوب ترین جراحی زیبایی باسن در سال 2015 بود. در طی این روش ، جراح شما ناحیه دیگری از بدن را برای به دست آوردن چربی ساکشن می کند (معمولاً شکم ، پهلوها یا ران ها) و برای افزایش حجم آن را به باسن تزریق می کند. این روش گاهی با کاشت سیلیکون ترکیب می شود تا به طبیعی ترین شکل ممکن برسد.

 

 لیفت باسن اسکالپرا

در روال دیگر، فیلر به نام اسکالپرا به داخل بافت نرم باسن تزریق می شود. این روش در مطب پزشک انجام می شود. این ماده در زمان تزریق حجم کمی اضافه می کند و طی هفته ها تا ماه ها بدن شما از آن برای تشکیل کلاژن اضافی استفاده می کند که ممکن است باعث افزایش بیشتر حجم در آن ناحیه شود.

 

 تزریق هیدروژل و سیلیکون به باسن

ممکن است شما در مورد تزریق هیدروژل به عنوان یک روش ارزان تر شنیده باشید. این روش نتایج موقت می دهد و نیازی به یک روش جراحی سنتی نیست. همچنین خطرناک است.

تزریق سیلیکون مانند تزریق هیدروژل جراحی ندارد و همچنین به طور مستقیم شکل باسن شما را تغییر نمی دهد.

در حالی که در مورد تزریق سیلیکون به جای پروتز باسن صحبت شده است ، اما این روش توصیه نمی شود. در حقیقت ، تزریق سیلیکون برای باسن می تواند بسیار خطرناک باشد.

 

هشدار : سیلیکون و سایر مواد مختلف غالباً به طور غیرقانونی توسط تأمین کنندگان غیرمجاز در مکان های غیر پزشکی تزریق می شود. اغلب ، آنها چسب درزگیر سیلیکونی و مواد دیگری را که در آب بندی حمام یا کف کاشی استفاده می شود ، تزریق می کنند.

این به دلایل زیادی خطرناک است: محصول استریل نیست و هم محصول و هم تزریق غیر استریل می تواند باعث ایجاد عفونت های تهدید کننده زندگی یا کشنده شود. مواد نرم هستند و در یک مکان واحد نمی مانند و منجر به ایجاد توده هایی سخت به نام گرانولوم می شوند. اگر این محصول به رگ های خونی تزریق شود ، می تواند به قلب و ریه ها برود و منجر به مرگ شود.

 

همه چیز درباره پروتز باسن, پروتز باسن

 ایمپلنت سیلیکون

 

 ایمپلنت سیلیکون

سیلیکون ماده ای است که برای کاشت باسن استفاده می شود. برخلاف تزریق ، ایمپلنت های سیلیکونی جامد از طریق جراحی در باسن قرار می گیرند. این روش گاهی اوقات با تزریق چربی همراه است تا بیشترین نتیجه را داشته باشد. بهبودی بعد از جراحی باسن تا چهار هفته طول می کشد.

 

ایمپلنت ها معمولاً حجم اضافه می کنند. این چیزی است که تزریق و پیوند چربی نمی تواند به تنهایی انجام دهد. به طور کلی ، کاشت سیلیکون به عنوان روشی ایمن و موثر اثبات شده است. کاشت برای افرادی که چربی کمی دارند ترجیح داده می شود زیرا ممکن است برای لیفت برزیلی باسن تزریق زیادی نداشته باشند.

 

 لیپوساکشن

علاوه بر پیوند چربی و کاشت ، از لیپوساکشن گاهی اوقات در روش های پروتز باسن نیز استفاده می شود. این روند برای رسیدن به حداکثر کانتورینگ، چربی های اضافی را در مناطق خاصی از باسن از بین می برد. اگر در ناحیه کاهش وزن یا افزایش سن ، چربی اضافی داشته باشید ، می توانید لیپوساکشن را انجام دهید.

 

همه چیز درباره پروتز باسن, پروتز باسن

عوارض پروتز باسن

 

آیا کاشت باسن ایمن است؟

با وجود موفقیت بالا ، جراحی کاشت باسن هنوز خطراتی دارد . برخی از شایعترین عوارض جانبی عبارتند از:

- خونریزی بیش از حد پس از جراحی

- درد

- جای زخم

- تغییر رنگ پوست

- عفونت

- تجمع مایعات یا خون در زیر باسن

- واکنش های آلرژیک

- از دست دادن پوست

- حالت تهوع و استفراغ از بیهوشی

 

همچنین ممکن است ایمپلنت های سیلیکونی از جای خود حرکت کنند یا از جای خود بلغزند. این می تواند ظاهری ناصاف در باسن ایجاد کند و برای رفع آن نیاز به جراحی است.

 

همچنین پیوند چربی می تواند منجر به عدم تقارن ناشی از جذب چربی در بدن شود. چنین اثراتی ممکن است برطرف شود ، اما انجام هر عمل جراحی با هزینه اضافی و خرابی انجام می شود.

 

تزریقات ژل و سیلیکون ، می تواند منجر به عوارض جدی از جمله عفونت ، اسکار و تغییر شکل ، سکته مغزی و مرگ شود.

 

همه چیز درباره پروتز باسن, پروتز باسن

همه چیز درباره پروتز باسن 

 

آیا کاشت باسن کار می کند؟

کاشت باسن و بزرگ شدن دائمی تلقی می شود و میزان موفقیت جراحی در مجموع بالا است. با این حال ، طبق نظر انجمن آمریکایی برای جراحی پلاستیک زیبایی ، سه تا شش ماه طول می کشد تا اثرات کامل آن را مشاهده کنید.

همچنین برای حفظ نتایج خود ممکن است چندین سال بعد به جراحی پیگیری نیاز داشته باشید. این امر به ویژه در صورت جابجایی یا شکستن ایمپلنت ها اتفاق می افتد.

 

چه کسی کاندیدای خوبی برای پروتز باسن است؟

جراحی پروتز باسن در حال افزایش است ، اما این به این معنی نیست که برای همه مناسب است. اگر این موارد را انجام دهید:

اخیراً وزن کم کرده و شکل طبیعی باسن خود را نیز از دست داده اید.

 احساس کنید که شکل طبیعی باسن شما خیلی صاف یا چهارگوش است.

 می خواهید با علائم طبیعی پیری مانند شلی و صافی مبارزه کنند.

 سیگار نکشید.

 یک سبک زندگی سالم داشته باشید.

در مورد نگرانی های خود با یک جراح زیبایی یا یک پزشک صحبت کنید تا ببینید آیا این روش برای شما مناسب است یا خیر.

 

خط پایان

پروتز باسن به دلیل کارآیی و میزان ایمنی کلی محبوبیت فزاینده ای دارند. هنوز هم ، موارد زیادی وجود دارد که باید قبل از ثبت نام در این نوع جراحی از جمله هزینه ، بهبودی و سلامت کلی و اثرات مطلوب شما مورد توجه قرار گیرد.

 

ابتدا با پزشک مشورت کنید تا اطمینان حاصل کنید که همه موارد مربوط به این نوع جراحی را درک کرده اید. مطمئن شوید که انتخاب شما پزشک باتجربه و دارای مجوز است.

سیلیکون و سایر موادی که به طور غیرقانونی تزریق می شوند بی خطر نیستند و می توانند عوارض تهدید کننده زندگی داشته باشند. آنها جایگزینی برای پروتز باسن نیستند.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------