تعریق واژن: چرا این اتفاق می افتد و چه کاری باید انجام دهید؟بوی بد ترشحات واژن, تغییرات ترشحات واژن

همه چیز درباره عرق کردن واژن

برای بسیاری از مردم، عرق کردن یک واقعیت ناراحت کننده در زندگی است، به ویژه هنگامی که در قسمت پایین تنه و واژن اتفاق می افتد.

عرق کردن حالت خنک کننده بدن است. هر وقت گرمتان است عرق می کنید. فرقی نمی کند که کار می کنید ، در یک ماشین گرم نشسته اید ، یا لباسهای زیادی پوشیده اید.

مناطق خاصی از بدن مانند زیر بغل شما بیشتر از سایر قسمتها مستعد تعریق هستند. این معمولاً به دلیل غلظت زیاد غدد عرق و فولیکول های مو در یک مکان است.

 

کشاله ران ناحیه ای از بدن است که تقریباً مانند زیر بغل عمل می کند که به دلیل داشتن مو ، حرارت ، غدد عرق و باکتری است.

در اینجا چند نکته برای تمیز و خشک نگه داشتن ناحیه واژن وجود دارد:

 

1. لباس زیر جاذب عرق بپوشید :

فن آوری جذب عرق، که سالها برای لباس های ورزشی مورد استفاده بوده ، اکنون در محلی که شما به آن احتیاج دارید استفاده می شود. پارچه جاذب عرق ، رطوبت را از پوست گرفته و به قسمت بیرونی پارچه انتقال می دهد. این کار به خشک نگه داشتن لباس در قسمت داخلی کمک می کند. 

بعضی از لباسهای زیر جاذب عرق حاوی مولکولهای جذب بو هستند که می توانند به شما در حفظ بوی تازه در تمام روز کمک کنند.

 

2. لباسهای زیر با پارچه نخی انتخاب کنید :

مواد مصنوعی مانند پلی استر همانند پارچه های نخی به پوست امکان تنفس نمی دهند. این مواد به جای اینکه اجازه دهد رطوبت تبخیر شود ، عرق را نگه می دارد. 

پارچه های طبیعی مانند پنبه و نخی اجازه می دهد تا عرق تبخیر شود. اینها اساساً پارچه های ارگانیک هستند!

 

3. لباسهای گشاد و آزاد را انتخاب کنید :

ممکن است شما شلوار جین تنگ را دوست داشته باشید ، اما آیا آنها شما را دوست دارند؟ احتمالا نه. هر چیزی که در ناحیه تناسلی محکم و تنگ باشد ، دمای هوا را در آنجا بالا می برد. هنگامی که پوست شما با پارچه ساییده می شود ، باعث ایجاد اصطکاک می شود و اصطکاک گرما ایجاد می کند. هنگامی که آن گرما در زیر لباس های تنگ به دام می افتد ، عرق می کنید.

شلوار گشاد و آزاد مانع از اصطکاک می شود و باعث می شود هوا از داخل آن عبور کند. 

 

4. لباس زیر خود را بعد از هر بار عرق کردن عوض کنید :

مخمر نوعی قارچ فرصت طلب است که در محیط های گرم و مرطوب رشد می کند. گذراندن روز با لباس زیر مرطوب ، رشد مخمر از کنترل خارج می شود و منجر به خارش واژن ، سوزش و سایر علائم عفونت مخمر می شود .

می توانید با تغییر هرچه سریعتر لباس زیر خیس خود ، خطر ابتلا به عفونت مخمر را کاهش دهید. بعد از هر بار ورزش لباس زیر خود را عوض کنید.

اگر لباس زیر شما در طول روز مرطوب می شود ، یک یا دو لباس زیر اضافی را در کیف خود داشته باشید.

 

بوی بد ترشحات واژن, تغییرات ترشحات واژن

عرق کردن واژن

 

5. موهای زائد را حذف کنید :

موهای زائد یک هدف را ارائه می دهند. باعث کاهش اصطکاک پوست هنگام پوشیدن لباس های تنگ می شود و برای پاک کردن عرق از پوست شما کار می کند.

موها همچنین باکتری ها را در برابر پوست شما به دام می اندازند. در ناحیه واژن هم این یک چیز خوب است و هم یک چیز بد. شما برای جلوگیری از رشد زیاد مخمر به باکتریهای واژن خوب خود نیاز دارید ، اما وقتی باکتری ها با عرق و چربی روی موهای ناحیه شما مخلوط می شوند ، می تواند بوی بدی ایجاد کند.

 

اگر در ناحیه واژن زیاد عرق می کنید ، سعی کنید به دنبال یک محیط سالم باشید.با تراشیدن موهای زائد می توانید به داشتن محیط سالم و تمیز کمک کنید.

  

6. از دئودورانت استفاده نکنید :

ناحیه اطراف دهانه واژن شما از بافتهای بسیار ظریف و حساس ساخته شده است. ضد عرق ها و دئودورانت ها ممکن است برای زیربغل شما کار کنند ، اما می توانند به قسمت ناحیه تناسلی شما آسیب وارد کنند.

به جای استفاده از دئودرانت های معمول ، سعی کنید از موادی استفاده کنید که به طور خاص برای این ناحیه ساخته شده است. 

برای بیشتر افراد ، یک یا دو بار شستشو در روز با آب و صابون کافی است تا عرق و چربیهایی که بو ایجاد می کنند را بشویید. فقط حتما از شستشوی بدن ملایم و مرطوب کننده استفاده کنید.

 

7. از دستمال مرطوب استفاده کنید:

دستمال مرطوب، یک روش مناسب برای تمیز کردن عرق در وسط روز است. فقط حتما مراقب باشید از دستمال مرطوب ضد باکتریایی استفاده نکنید ، که می تواند باکتری های خوب واژن شما را از بین ببرد.

 

خط آخر

تعریق بیش از حد واژن معمولاً با ترکیبی از داروهای خانگی و تغییر سبک زندگی قابل مدیریت است. اگر این اقدامات مؤثر نباشد ، می توانید بیماری به نام هایپر هییدروزیس داشته باشید. اگر تعریق ماندگار است یا متوجه بوی غیر معمول شده اید ، به پزشک خود مراجعه کنید.

 

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

  

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین مطالب سلامت(بیماری ها، پیشگیری، داروها، تغذیه، پزشکی آنلاین و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------