نشانه‏ های مهم بيماری قلبیتشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم ظاهری بیماری قلبی

 

 علائم بیماری قلبی چیست؟

بسیاری از مشکلات قلبی که باعث تغییر وضعیت الکتریکی قلب می شوند از طریق الکتروکاردیوگرافی قابل تشخیص اند. الکتروکاردیوگرافی یا همان نوار قلب آزمایش ساده ای است که فعالیت الکتریکی قلب را ثبت می کند. 

بیماری قلبی طیف وسیعی از شرایط را بر قلب شما شرح می دهد. بیماری های زیر چتر بیماری های قلبی شامل بیماری های رگ های خونی مانند بیماری عروق کرونر ، مشکلات ریتم قلب (آریتمی) و نقایص قلبی که با آن متولد شده اید (نقایص مادرزادی قلب) است. 

 

اصطلاح "بیماری قلبی" اغلب با اصطلاح "بیماری قلبی عروقی" به جای یکدیگر استفاده می شود. بیماری قلبی عروقی به طور کلی به شرایطی گفته می شود که رگهای خونی باریک یا مسدود شده را در پی داشته باشد که می تواند منجر به حمله قلبی ، درد قفسه سینه (آنژین) یا سکته شود. سایر بیماری های قلبی ، مانند مواردی که بر روی عضله ، دریچه ها یا ریتم قلب شما تأثیر می گذارند ، نیز از انواع بیماری های قلبی محسوب می شوند.

 

نشانه بیماری قلبی

بیماری قلبی - عروقی نخستین علت مرگ و میر در ایران به شمار می‌رود به طوری که تقریبا ۴۰ درصد فوت جوانان در ایران به دلیل بیماری های قلبی-عروقی است که این آمار روبه افزایش است. اما چه علائمی را می توان یافت که ممکن است نشان دهنده یک مشکل احتمالی قلب باشد؟ در این مطلب درباره 11 علامت که می تواند به معنای آن است که زمان مراجعه به پزشک است ، با شما صحبت می کنیم:

 

1. درد قفسه سینه

 تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

نشانه بیماری قلبی 

 

این علامت کلاسیک حمله قلبی است ، با این حال بسیاری از مردم نمی دانند که این می تواند یک اورژانس پزشکی باشد.

اگر درد قفسه سینه دارید و احساس شدید ناخوشایندی دارید ، باید با اورژانس تماس بگیرید. اگر این یک حمله قلبی باشد ، معمولاً به عنوان سنگینی ، گرفتگی یا فشار در قفسه سینه توصیف می شود. مردم اغلب آن را اینگونه توصیف می كنند كه "فیل روی سینه من نشسته است" یا "مثل باند محكمی در اطراف سینه ام احساس می شود" ، این نوع احساس تنگنا است.

 

اگر در هنگام انجام ورزش ، درد قفسه سینه رخ دهد ، اما با توقف از بین بروید ، احتمال آنژین صدری وجود دارد . این هنوز به این معنی است که شما باید به یک پزشک مراجعه کنید ، اما لازم نیست با اورژانس تماس بگیرید. 

 

2. احساس ناخوشایند

 تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم هشدار دهنده بیماری قلبی 

 

بدیهی است که هر حالت تهوع برابر با حمله قلبی نیست، اما اگر شما نیز دچار درد می شوید ، باید زنگ های خطر را بشنوید. اگر احساس درد شدید در قفسه سینه می کنید حتی در حالی که فقط نشسته اید و هیچ کاری انجام نمی دهید و احساس ناخوشایندی هم می کنید ، وقت آن فرا رسیده که اورژانس را خبر کنید.

 

3. درد معده

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علایم بیماری قلبی

 

از آنجا که قلب ، شکم و معده همه در کنار یکدیگر قرار گرفته اند ، چالش هم برای مردم و هم برای پزشکان این است که از بین بردن درد سوزش یا سوء هاضمه و درد قلب دشوار است.

 

4. احساس تعریق 

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

نشانه بیماری قلبی

 

عرق کردن وقتی که به باشگاه رفته اید یا اینکه واقعا یک روز گرم است جای نگرانی نیست. اما احساس گرما و گرفتگی در کنار دردهای قفسه سینه نشانه این است که باید با اورژانس تماس بگیرید.

 

5. درد پا

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم بیماری قلبی چیست

 

اگر هنگام راه رفتن احساس سفتی و گرفتگی در ماهیچه های خود را پیدا کنید ، ارزش دارد که به پزشک مراجعه کنید ، زیرا این می تواند نشانگر PAD (بیماری شریانی محیطی) باشد. این در بیشتر موارد بین افراد سیگاری شایع است. 

 

6. درد بازو

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

تشخیص بیماری قلبی

 

شما ممکن است درد بازو را با قلب خود مرتبط نکنید ، اما می تواند نشانه حمله قلبی باشد. اگر درد شما از پایین بازو ، به ویژه بازو چپ ، یا به گردن می رود که احتمال آن را بیشتر از سوء هاضمه مربوط به قلب می کند. اگر از بین نرود ، یا اگر می دانید به بیماری قلبی مبتلا هستید ، باید به دنبال مشاوره پزشکی فوری باشید.

 

7. درد فک یا کمردرد 

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

نشانه های بیماری قلبی

 

با حملات قلبی ، حتی ممکن است احساس درد در فک یا پشت کنید. باز هم اگر از بین نرفت ، با اورژانس تماس بگیرید. برخی شواهد نشان می دهد که علائم زنان از درد "کلاسیک" قفسه سینه متفاوت است و ما می دانیم که زنان کمتر به دنبال مراقبت پزشکی و درمان هستند.

 

8. احساس خفگی 

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم بیماری قلبی

 

کلمه" آنژین "در واقع به معنی" خفگی "است و گاهی اوقات گرفتگی یا درد می تواند در گلو ایجاد شود. مردم تمایل دارند احساس "محدود کننده" یا "خفگی" را توصیف کنند. اگر این احساس ادامه پیدا کند و قبلاً مشکل قلبی برای شما تشخیص داده نشده باشد ، باید با  پزشک خود تماس بگیرید ،اما اگر برخی از علائم دیگر را دارید ، تماس با آمبولانس ایمن تر است.

 

9. قوزک پا متورم است 

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم بیماری قلبی در جوانان

 

این نباید نادیده گرفته شود، به خصوص اگر مچ پا واقعا بزرگ شود ، زیرا می تواند نشانگر نارسایی قلبی باشد ، اما همچنین بسیار شایع است و دلایل زیادی نیز دارد. این به راحتی می تواند از طریق قرص هایی که مصرف می کنید باشد به عنوان مثال ،داروهای فشار خون می توانند منجر به تورم مچ پا شوند.  

اگر دچار تورم مچ پا شده اید ، ارزش این را دارد که با پزشک خود ملاقات کنید.

 

10. خستگی مفرط

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

علائم هشدار دهنده بیماری قلبی

 

احساس خستگی مداوم می تواند از علائم نارسایی قلبی و همچنین سایر شرایط باشد. بسیاری از بیماران می گویند که خسته شده اند ، چه نارسایی قلبی داشته باشند یا نه ، آنژین گرفته اند یا نه! این یک مشکل است ، زیرا بسیار غیر اختصاصی است.

 

اگر خسته هستید و ساعتهای طولانی کار می کنید یا بیدار می مانید ، احتمالاً مربوط به قلب شما نیست، اما اگر شروع به خستگی شدید کرده اید و سبک زندگی شما تغییر نکرده است ، بهتر است با پزشک خود صحبت کنید.

 

11. ضربان قلب نامنظم 

تشخیص بیماری قلبی, علائم بیماری قلبی در جوانان

بیماری قلبی عروقی

 

در حال حاضر این یک موضوع داغ است ، تمرکز زیادی بر روی تشخیص ضربان های قلب نامنظم است. با توجه به بررسی نوار قلب حدود 700 نفر ، حدود 20 نفر را یافتیم که دارای فیبریلاسیون دهلیزی هستند [که می تواند خطر سکته مغزی شما را افزایش دهد]. اکثریت قریب به اتفاق مردم فقط ضربات خارج ریتم اضافی داشتند که معمولاً بی ضرر هستند.

 

اگر قلب شما خیلی سریع است و به طور نامنظم پرش می کند ، آن وقت است که باید پزشک خود را ببینید. اگر چنین احساسی دارید و پس از آن دچار بیهوشی شدید ، با آمبولانس تماس بگیرید.

 

گردآوری:بخش سلامت بیتوته 

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022