علائم امیکرون چیست و راه تشخیص امیکرون چگونه است؟علائم امیکرون چیست, علائم امیکرون, امیکرون چه علائمی دارد

امیکرون چه علائمی دارد ؟

 

آشنایی با علائم امیکرون

از آنجایی که عفونت های نوع Omicron SARS-CoV-2 - ویروسی که باعث COVID-19 می شود - در سراسر جهان گسترش می یابد، گزارش هایی مبنی بر اینکه علائم، از برخی جهات، با علائم عفونت های نوع دلتا متفاوت است، وجود دارد. آیا واقعاً علائم متفاوت است؟ به چه چیزی باید توجه کرد؟

علائم امیکرون چیست؟

همه داده ها و آمار بر اساس داده های در دسترس عموم در زمان انتشار است. برخی از اطلاعات ممکن است قدیمی باشد. از مرکز کروناویروس ما دیدن کنید و صفحه به‌روزرسانی‌های زنده ما را برای جدیدترین اطلاعات در مورد همه‌گیری COVID-19 دنبال کنید.

 

در 26 نوامبر 2021، سازمان بهداشت جهانی (WHO) یک نوع جدید نگران کننده SARS -CoV-2 را شناخت که به عنوان Omicron شناخته شده است.

این نوع باعث نگرانی مقامات بهداشتی شده است زیرا به نظر می رسد بسیار قابل انتقال و احتمال عفونت مجدد وجود دارد.

 

همچنین برخی نگرانی ها وجود دارد که Omicron بتواند محافظت ارائه شده توسط واکسن های COVID-19 را دور بزند. فایزر معتقد است که سه دوز از واکسن mRNA خود قادر به خنثی کردن Omicron در آزمایش های آزمایشگاهی است و دو دوز ممکن است همچنان از بیماری جدی به دنبال عفونت با این نوع جلوگیری کند.

 

به همین دلایل، کشورهای جهان اقدامات احتیاطی مختلفی را برای کاهش شیوع Omicron در بین جمعیت خود انجام داده اند.

 

با این وجود، در دنیایی که دائماً در حرکت است، ممکن است جلوگیری از گسترش کامل آن غیرممکن باشد. برخی از دلایل خوش بینی ممکن است این باشد که گزارش های مختلف نشان می دهند که عفونت های این نوع نسبت به انواع قبلی SARS-CoV-2، مانند دلتا، علائم خفیف تری ایجاد می کنند.

 

اما چگونه کسی می تواند تشخیص دهد که آیا عفونت Omicron دارد؟ آیا علائم مشابه علائم عفونت با انواع قبلی است؟

 

امیکرون چه علائمی ایجاد می کند ؟

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری (CDC) موارد ممکن را فهرست می کند علائم عفونت SARS-CoV-2 بدون مشخص کردن نوع آن. اینها هستند :

 

– تب یا لرز

– سرفه

– تنگی نفس یا مشکل در تنفس

– خستگی

– دردهای عضلانی یا بدن

– سردرد

– از دست دادن جدید چشایی یا بویایی

– گلو درد

– احتقان یا آبریزش بینی

– حالت تهوع یا استفراغ

– اسهال

 

با این حال، CDC خاطرنشان می کند که این فهرست جامع نیست و افراد ممکن است علائم یا ترکیبی از علائم متفاوت را تجربه کنند. علاوه بر این، گزارش های حکایتی در رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها ادعا می  کنند که ترکیبات خاص تری از علائم عفونت Omicron را مشخص می کند.

 

تجزیه و تحلیل اولیه نشان داد که شایع ترین علائم گزارش شده در هر دو ماه تا حد زیادی یکسان بود: آبریزش بینی، سردرد، خستگی، عطسه و گلودرد.

 

یافته ها نشان می دهند که هیچ تفاوت شدیدی در رایج ترین علائم تجربه شده احتمالاً توسط دو نوع SARS-CoV-2 وجود ندارد.

 

با این حال، طبق این داده های گزارش شده، خاطرنشان می کنند که به نظر می رسد از دست دادن بویایی و چشایی در بین افرادی که اخیراً آزمایش COVID-19 مثبت شده اند کمتر رایج است.

 

نحوه ی تشخیص امیکرون, درمان عفونت خفیف امیکرون, نکته هایی برای پیشگیری از امیکرون

تاثیر امیکرون روی بدن

 

آیا روی ریه ها تاثیر می گذارد؟

دکتر کاتلر تکرار کرد که علائم متفاوت است و ممکن است در مقایسه با علائم عفونت با انواع قبلی، به هیچ وجه مشخص نباشد.

 

او گفت: «تنوع علائم مشاهده شده با Omicron مانند سایر انواع SARS-CoV-2 است. «به نظر می رسد کاملاً قابل توجه است که افرادی که تحت تأثیر یک نوع مشابه هستند ممکن است علائم کاملاً متفاوتی را تجربه کنند. برخی دچار گرفتگی بینی، برخی دیگر سردرد، گاهی بدن درد و برخی دیگر گلودرد می شوند.

 

با این حال، او خاطر نشان کرد: «به نظر می رسد که عفونت های شدید ریه با Omicron کمتر از انواع قبلی است.»

 

این ممکن است به این دلیل باشد که بر خلاف انواع دیگر، Omicron ترجیحاً دستگاه تنفسی فوقانی را آلوده می کند. ممکن است به همین دلیل به نظر می رسد که علائم خفیف تری ایجاد می کند.

 

ما شاهد مطالعات بیشتر و بیشتری هستیم که نشان می دهد Omicron قسمت بالایی بدن را آلوده می کند. بر خلاف سایر موارد، این می تواند باعث ذات الریه شدید شود.

 

چگونه می توان عفونت های Omicron را تشخیص داد ؟

همچنین برخی گزارش های حکایتی وجود دارد که آزمایش های جریان جانبی - همچنین به عنوان LFT شناخته می شوند - ممکن است در تشخیص وجود عفونت Omicron مؤثر باشند.

 

چنین آزمایش هایی که افراد می توانند در خانه انجام دهند، بر اساس نمونه هایی است که از بینی، گلو یا هر دو فرد گرفته شده است و به منظور تشخیص برخی موارد است. آنتی ژن های ویروسی که نشان دهنده وجود عفونت ویروسی است.

 

به گفته دکتر کاتلر، «آزمایش های جریان خارجی ذاتاً دقیق نیستند [زیرا] آنها سطوح پایین ویروس و همچنین آزمایش های PCR را تشخیص نمی دهند».

 

آزمایش های RT-PCR یا به اختصار PCR بر اساس نمونه هایی است که از بینی و گلوی فرد گرفته شده است. با این حال، این نمونه ها تحت آزمایش های آزمایشگاهی قرار می گیرند، که می تواند نشان دهد که آیا ژن های خاص SARS-CoV-2 وجود دارد یا خیر. تست های PCR حساس تر هستند و عموماً دقیق تر هستند.

 

آزمایش نشانگرهای ژنتیکی همچنین می تواند به طور خاص، نوع SARS-CoV-2 را نشان دهد.

 

با این وجود، برخی از آژانس‌های بهداشتی، مانند آژانس امنیت سلامت بریتانیا (UKHSA)، اعلام کرده اند که در صورت استفاده صحیح، LFT‌ها باید در اکثر موارد عفونت ها را با هر گونه SARS-CoV-2 شناسایی کنند.

 

ارزیابی آزمایشگاهی دستگاه های جریان جانبی که در حال حاضر در بریتانیا توسط UKHSA استفاده می شود، همچنین نشان می دهد که LFT‌ها Omicron را به اندازه گونه های قبلی مؤثر تشخیص می دهند.

 

علائم امیکرون, امیکرون چه علائمی دارد, علائم امیکرون

ویروس امیکرون

 

برای محافظت از خود و دیگران در برابر Omicron چه کاری می توانم انجام دهم؟

دانستن و شناخت همه علائم اومیکرون بسیار مهم است. علائمی مانند گلودرد، آبریزش بینی، سردرد و خستگی می تواند کووید باشد.

 

اگر چنین علائمی را تجربه کردید، آزمایش دهید و تا زمانی که نتیجه آزمایش خود را دریافت کنید، ایزوله شوید. این به جلوگیری از گسترش کمک می کند.

 

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که آمار مبتلایان بالا است، در خانه بمانید و تماس اجتماعی را کاهش دهید. Omicron یک نوع بسیار قابل انتقال است، بنابراین وقتی صحبت از معاشرت به میان می آید کمی محتاط تر باشید ایده خوبی است.

 

ار رژیم غذایی پر سبزیجات استفاده کنید.

 

چگونه می توان عفونت خفیف Omicron را درمان کرد؟

اگر به نوع Omicron آلوده شوید و علائم آنقدر خفیف باشند که نیازی به مراقبت در بیمارستان نداشته باشند، چه اتفاقی می افتد؟ چگونه می توان عفونت خفیف را در خانه درمان کرد؟

 

دکتر کاتلر خاطر نشان کرد: "هیچ داروی خانگی بدون نسخه خاصی برای پیشگیری یا درمان [COVID-19] وجود ندارد."

 

بهترین درمان ها مشابه آنهایی هستند که ممکن است برای درمان علائم خفیف آنفولانزا یا سرماخوردگی استفاده کنید :

 

درمان توصیه شده بر روی علائم است: هیدراته بمانید، استراحت کنید و به خوبی تغذیه کنید. برای تسکین سردرد، بدن درد یا تب استامینوفن یا ایبوپروفن مصرف کنید. از داروهای اثبات نشده مانند هیدروکسی کلروکین، ایورمکتین، روی و ویتامین D که هیچ ارزش شناخته شده ای ندارند و می توانند اثرات نامطلوبی داشته باشند، خودداری کنید.

 

نکاتی برای پیشگیری از امیکرون

همانطور که آنها می گویند، با این حال، پیشگیری بهتر از درمان است، بنابراین اتخاذ تدابیری برای محافظت از خود و عزیزانمان در برابر ابتلا به Omicron یا هر گونه دیگر SARS-CoV-2 بهترین رویکرد است.

 

دکتر کاتلر توضیح داد: «بهترین روش برای جلوگیری از عفونت با هر گونه SARS-CoV-2، رویکرد چند تکنیکی است. "من دوست دارم این را رویکرد "پنیر سوئیسی" بنامم."

 

همانطور که به چند لایه پنیر سوئیسی نیاز دارید تا نتوانید هیچ ژامبونی را از سوراخ پنیر در یک ساندویچ ببینید، برای جلوگیری از [COVID-19] به چندین نوع محافظت نیاز دارید. هیچ یک از روش های محافظتی 100٪ موثر نیست. واکسن ها، ماسک ها، فاصله گذاری، تهویه هوا، و اجتناب از افراد بیمار یا واکسینه نشده، همگی برای جلوگیری از ابتلا به عفونت مهم و موثر هستند. و جداسازی زمانی که آلوده هستید برای جلوگیری از انتشار [ویروس] به دیگران بسیار مهم است.»

 

گردآوری: بخش سلامت بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------