تازه های نکات آشپزی

علت تلخ شدن خورشت بادمجان

تلخ شدن خورشت بادمجان: دلایل و راهکار

تلخ شدن بادمجان علل تلخ شدن خورشت بادمجان و چاره آن خورشت بادمجان یکی از پرمصرف‌ترین غذاهای ایرانی…

از بین بردن بوی سوختگی از برنجاز بین بردن بوی سوختگی از برنج,برطرف کردن بوی سوختگی از برنج,راهکارهایی برای رفع بوی سوختگی از برنج

از بین بردن بوی سوختگی از برنج

 

راهکارهایی برای رفع بوی سوختگی از برنج

سوختن برنج مشکلی است که امکان دارد برای شما هم اتفاق افتاده باشد پس بهتر است هر کدبانویی با شیوه های برطرف کردن بوی سوختگی برنج آشنا باشد تا بتواند در این صورت از این شیوه ها برای برطرف کردن بوی بد برنج استفاده کند.

راه حلهایی برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج

اول و پیش از هر کاری بهتر است که هنگام دم گذاشتن برنج حواس‌تان به شعله گاز باشد و تا شعله گاز را برای دم کشیدن برنج میزان نکرده‌اید آشپزخانه را رها نکنید. اما چنانچه حواس‌تان پرت شد و برنج سوخت. راه حل های زیر برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج به شما پیشنهاد می شوند که شما با بعضی از آنها حتما آشنا هستید.

 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از پیاز

نخستین راه حل این است که برای بوی سوختگی برنج به سرعت یک پیاز را پوست بکنید و برش دهید و آنرا داخل قابلمه زیر برنج ها بگذارید و دوباره برای ۱۰ دقیقه در قابلمه را بگذارید. پیاز بوی سوختگی را به خودش جذب می کند و برنج شما دیگر بوی سوختگی نمی دهد. این شیوه کارایی بسیاری دارد و بیشتر کدبانوها حتما آن را امتحان کرده‌اند.

 

از بین بردن بوی سوختگی از برنج,برطرف کردن بوی سوختگی از برنج,رفع بوی سوختگی برنج با چند تکنیک ساده

راهکارهایی برای رفع بوی سوختگی از برنج

 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از نان 

پس اینکه متوجه شدید برنجتان سوخته است، می‌توانید چند تکه نان را روی برنج قرار دهید و آنگاه درب قابلمه را بگذارید. توجه کنید که حتما از دم کنی و یا پارچه در این هنگام استفاده کنید تا بهتر بوی سوختگی گرفته شود. این ترفند یک ترفند خیلی قدیمی است!

 

از بین بردن بوی سوختگی از برنج,برطرف کردن بوی سوختگی از برنج,بهترین ترفندهای رفع بوی سوختگی از برنج

بهترین ترفندهای رفع بوی سوختگی از برنج

 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از چند حبه قند 

یکی از راهکارهایی که شاید کمتر شنیده اید، استفاده از چند حبه ی قند برای برطرف کردن سوختگی برنج است. به محض اینکه بوی سوختگی برنج به مشامتان خورد، چند حبه قند را در زیر برنج خود بگذارید و در قابلمه ببندید و تا آخر پخت صبر کنید. قند بوی سوختگی را برطرف می کند.

 

از بین بردن بوی سوختگی از برنج,برطرف کردن بوی سوختگی از برنج,راهکارهایی برای رفع بوی سوختگی از برنج

با این روش‌ها بوی سوختگی برنج را از بین ببرید

 

رفع بوی سوختگی از برنج با استفاده از آب‌لیمو

استفاده از آب‌لیمو برای برطرف کردن بوی سوختن از برنج ترفند جدیدتری نسبت به روش های قبل است که شاید تابه حال آن را نشنیده باشید. برای استفاده از آب‌لیمو برای برطرف کردن بوی سوختگی از برنج یک تکه پنبه تمیز برداشته و آن را به آب‌لیمو آغشته کنید آنگاه آنرا داخل یک دستمال کاغذی تمیز بپیچید و روی برنج بگذارید و در قابلمه را قرار دهید. چند دقیقه صبر کنید و آن را از قابلمه بیرون بیاورید. آب‌لیمو بوی سوختگی برنج را به طور کامل رفع می‌کند و می‌توانید با خیال راحت برنج را نوش جان کنید.

 

گردآوری: بخش خانه داری بیتوته

 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

    X خدمات نظافتی,تمیزکار منزل,نظافتکار منزل

    Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023