شيريني هاي عيد را سالم تر کنيد 

شيريني هاي عيد را سالم تر کنيد

 

آيا شما هم براي سال نو و مراسم نوروز خودتان شيريني مي‌ پزيد؟ معمولا در عيد، از شيريني ‌هاي خشک و كوچک براي پذيرايي از مهمانان استفاده مي‌ شود و در برخي از خانواده ‌ها، اين شيريني ‌ها در خانه پخته مي ‌شوند. شما هم در اين باره با ما هم عقيده هستيد كه شيريني ‌هاي خانگي در مقايسه با شيريني‌ هايي كه از قنادي خريداري مي ‌شوند، طعم بهتري دارند و كمتر كسي مي ‌تواند خود را در برابر يک بشقاب پُر از آن ها كنترل كند.

 

هر وقت شروع به پختن شيريني و يا كيک مي ‌كنيد، با خود فكر كرده‌ايد كه رعايت چه نكاتي مي ‌تواند در بهبود كيفيت محصول ‌تان موثر باشد؟

 

 

ما براي شيريني ‌هاي امسال شما پيشنهاداتي داريم تا شيريني ‌هاي تان خوشمزه ‌تر از هميشه شوند:

 

1- با اين كه آرد شيريني ‌پزي معمولا آرد بسيار سفيد است اما ما به شما توصيه مي ‌كنيم از آرد كامل و سبوس‌دار استفاده كنيد ولي بدانيد كه شيريني‌ ها كمي تيره ‌تر مي ‌شوند. اين شيريني ‌ها براي كساني كه از يبوست رنج مي ‌برند و يا حتي براي بچه ‌ها در هر سني، به خصوص به عنوان ميان وعده به همراه شير يا يک ليوان آب ميوه تازه بسيار مفيد هستند.

 

2- به جاي شكر، از قند رژيمي استفاده كنيد تا ميزان كالري شيريني ‌هاي تان كاهش پيدا كند. به علاوه، مي ‌توانيد به عنوان شيرين كننده، از عسل طبيعي استفاده كنيد البته اشتباه نكنيد، عسل به اندازه شكر كالري دارد اما به غير از آن، داراي خواص مفيد فراوان ديگري هم است.

 

3- به جاي تخم‌ مرغ معمولي از تخم ‌مرغ‌ هايي كه امگا 3 دارند استفاده كنيد تا به جاي كلسترول، امگا 3 مورد نياز بدن تان تامين شود و با خوردن شيريني‌ ها، از خواص بي‌ نظير اسيدهاي چرب امگا 3 بهره ببريد. استفاده از اين تخم مرغ‌ ها فقط براي افرادي كه چربي خون دارند، توصيه نمي ‌شود بلكه امگا 3 براي هر سني خصوصا كوكان نيز مفيد است.

 

4- سعي كنيد شيري را كه به كار مي ‌بريد، شير بدون چربي باشد. بسياري از افراد به غلط تصور مي‌ كنند كه شير بدون چربي هيچ‌ گونه خاصيتي ندارد، در حالي كه فقط تفاوت اين شيرها در ميزان چربي آن ها است و از نظر مواد مغذي ديگر هيچ تفاوتي ندارند.

 

5- حتي مي‌ توانيد به جاي شير، از ماست استفاده کنيد. استفاده كردن از ماست، تردي بيشتري را به شيريني ‌هاي تان مي‌ دهد البته سعي كنيد از نوع كم چرب آن استفاده كنيد.

 

6- به جاي كره از روغن مايع استفاده كنيد البته به مقدار كم تا از اين طريق سطح كلسترول موجود در شيريني ‌هاي تان كاهش پيدا كند.

 

 

7- براي تزئين شيريني‌ هاي تان، به جاي خامه از انواع ميوه ‌هاي تازه و ژله استفاده كنيد تا از اين طريق انواع ويتامين و پروتئين را نيز دريافت كنيد.

 

اما اگر شيريني ‌هاي تان از نوع خشک هستند مغز ‌هايي نظير پسته، بادام و فندق از بهترين موادغذايي براي تزئين به حساب مي ‌آيند به علاوه مي‌ توانيد از آن ها در داخل شيريني ‌ها نيز استفاده كنيد تا ارزش تغذيه ‌اي آن ها چند برابر شود.


منبع : tebyan

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------