خیابان شانزه لیزه پاریس + عکسشانزه لیزه,خیابان شانزه لیزه,شانزه لیزه پاریس

خیابان شانزه لیزه پاریس

 

امروز می خواهیم در مورد خیابان شانزه لیزه پاریس که فرانسوی ها آن را زیباترین خیابان جهان نیز می نامند صحبت کنیم. در ادامه مقاله با ما همراه باشید تا با تاریخچه خیابان شانزه لیزه بیشتر آشنا شوید.

خیابان شانزه لیزه کجاست؟

اگر از مردم بپرسید که زیباترین و رمانتیک ترین شهر جهان کجاست قطعا به پاریس اشاره خواهند کرد و تمایل دارند حتی برای یک بار هم که شده، به این شهر سفر کنند. این شهر، جاذبه های زیادی دارد و بناهای تاریخی، خیابان ها و محله های معروفی نیز در آن دیده می شود. اما در میان همه این جاذبه ها و دیدنی ها، آوازه خیابان شانزه لیزه در سراسر جهان پخش شده است و از زمان قدیم تاکنون، این خیابان مرکز خرید، مد و تفریح و... بوده است. حال، قصد داریم تاریخچه و اطلاعات خیابان شانزه لیزه را بررسی کنیم با ما همراه باشید تا با هم به پاریس سفر کنیم.


خیابان شانزه لیزه پاریس با طول 2 کیلومتر و فضا سبز فوق العاده محسور کننده، در مرکز شهر واقع شده است. تقریباً تمام برندهای مشهور دنیا، کافه ها و رستوران های لوکس و مشهور در این خیابان قرار دارند.
 

شانزه لیزه,خیابان شانزه لیزه,شانزه لیزه پاریس

تاریخچه خیابان شانزه لیزه پاریس

 
"شانزه لیزه" از چه زمانی پدید آمد و چگونه به شهرت جهانی رسید؟
در صورتی که بخواهیم درباره تاریخچه این خیابان صحبت کنیم، باید به سال 1640 میلادی برگردیم. در آن زمان، در این ناحیه فضاهای بزرگ و خالی زیادی وجود داشت و به همین دلیل، یک ردیف از درخت را در امتداد هم کاشتند. چندین سال بعد به یک خیابان تبدیل شد. در زبان فرانسوی، شانزه لیزه را زمین های الیزه می گویند. شخصی به نام ژنرال کولبرن که در دربار لوئی چهاردهم مشغول به کار بود، ایده تبدیل این منطقه به خیابانی مشهور و لوکس را داد. به این صورت، خیابان شانزه لیزه مشهور به وجود آمد.

در سال 1724، خیابان شانزه لیزه بزرگ تر شد و به اندازه فعلی خود رسید. در سال 1994 نیز پیاده روهای وسیع و بزرگ این خیابان مورد بازسازی و نوسازی قرار گرفتند و رفت و آمد در آن آسان تر شد. در سال 1858، ظاهر پیاده روهای خیابان توسط شخصی به نام بارون هوسمان بازسازی شد و ظاهر زیباتری به خود گرفت که باعث نقل مکان ثروتمندان جامعه، اشراف و بانکداران به این خیابان شد. در آن هنگام نیز خیابان شانزه لیزه، خیابان اعیان نشین به شمار می آمد. از زمان گذشته، عمارت های اربابی باشکوه، قصرها و کاخ های مجلل زیادی در آن قرار داشت که هنوز هم بعضی از آن ها پا بر جاست.

شانزه لیزه,خیابان شانزه لیزه,شانزه لیزه پاریس

عکس خیابان شانزه لیزه پاریس

 
امروزه، مراکز خرید بزرگ و لوکس، فروشگاه های برند و مارک، کافه ها، رستوران ها و ادارات مختلف و مهمی در این خیابان دیده می شوند. شانزه لیزه به جایی ایده آل برای خرید، آشنایی با فرهنگ پاریس و پاریس گردی تبدیل شده است. البته وجود درختان سرسبز و بلند قامت در دو سمت خیابان، شانزه لیزه را به یکی از با شکوه ترین خیابان های جهان تبدیل کرده است. همچنین، شهرت جهانی شانزه لیزه باعث تبدیل این مکان به محل برگزاری مسابقات ورزشی زیادی شد؛ برای مثال: مرحله آخر مسابقه تور دو فرانس مشهور در خیابان شانزه لیزه انجام شد.


این خیابان در شب نیز بسیار تماشایی و پر جنب و جوش است. چراغانی ها و نورپردازی های گوناگون، چهره ای بسیار رویایی به شانزه لیزه می بخشند. در مناسبت های گوناگون مانند کریسمس و سال نو نیز، چراغکاری ها و تزئینات بسیار زیبایی درون این خیابان صورت می گیرد که ممکن است تصاویری از آن را مشاهده کرده باشید.


محصولات برند سرشناس کارتیه
در سال 1847، برند معروف کارتیه به وسیله لوئیس فرانسوا کارتیه ساخته شد. این برند، یک برند سرشناس جواهرسازی در پاریس است که محصولات گوناگون و خیره کننده ای را به فروش می رساند؛ به طوری که بسیاری از توریستهای علاقه مند به جواهرات و اجناس قیمتی منحصر به فرد، بازدید از این فروشگاه را در ابتدای برنامه های سفر خود قرار میدهند. این فروشگاه که یکی از جاذبه های هیجان انگیز خیابان شانزلیزه پاریس به حساب می آید، در پلاک 154 قرار دارد. هر ساله، افراد زیادی برای خرید به این فروشگاه باشکوه مراجعه می کنند.

پیاده روی در شانزه لیزه
خیابان شانزه لیزه به دو قسمت تقسیم شده است: قسمت پایینی با میدان کنکورد مسافت کمتری دارد و بناهای باشکوهی مانند:  موزه هنری پتی پاله  (Petit Palais)، قصر اکتشافات یا پاله دو لا دکوورت (Palais de la Découverte)  و کاخ بزرگ یا گراند پاله (Grand Palais) را در خود جا داده است. قسمت بالایی خیابان شانزه لیزه از میدان شارل دو گل شروع می شود که به میدان اتوال هم معروف است و طاق معروف پیروزی پاریس نیز در همین مکان قرار دارد. در این قسمت از شانزه لیزه، باکلاس ترین و لاکچری ترین فروشگاه ها، رستوران ها، سینماها و مراکز خرید بزرگ و لوکس مشاهده می شوند.


این خیابان در مقابل طاق پیروزی به اتمام می رسد و از آن جا، خیابان لاگراند آرمه شروع می شود. خیابان لاگراند آرمه نیز در پایان به طاق بزرگ لادفانس و محله مشهور لادفانس خواهد رسید. می توانید از این مکان، چشم انداز بسیار دلنشینی به خیابان شانزه لیزه داشته باشید و از تماشا آن لذت ببرید.


شانزه لیزه بین میدان کنکورد و طاق پیروزی پاریس قرار دارد و بناهای تاریخی و جاذبه های فراوانی در طول آن مشاهده می شوند. برخی از معروف ترین جاذبه های گردشگری شانزه لیزه عبارتند از:
•    پتی پاله (petit palais)
•    میدان کنکورد (Place de la Concorde)
•    موزه دو لورانژری (Musée de l’Orangerie)
•    لا مادلن (La Madeleine )
•    موزه دزگو دو پاریس (Musée des égouts de Paris)
•    کاخ الیزه (Elysee Palace)
•    مجسمه شارل دو گل (La Statue du General de Gaulle)
•    ساختمان تاریخی بالزاک (Le Balzac)
•    مجسمه سیمون بولیوار (Simon Bolivar Statue)
 

شانزه لیزه,خیابان شانزه لیزه,شانزه لیزه پاریس

خیابان شانزه لیزه

 
خرید در شانزه لیزه پاریس
خیابان شانزه لیزه به غیر از جاذبه های تاریخی، یک مکان بزرگ و معروف برای خرید نیز به شمار می آید. همه برندهای لوکس و مشهور دنیا در شانزه لیزه دارای شعبه هستند. در صورتی که به خرید لوکس و اجناس اورجینال علاقه مند هستید، این خیابان می تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. برندهای مشهور مثل: لویی ویتون، دیور، اوگو باس، شنل، کنزو، رالف لورن، هرمس، لیوایز، گوچی، آدیداس، نایک و صدها برند دیگر، در شانزه لیزه در شانزلیزه شعبه دارند و بهترین و جدیدترین محصولات خود را به مشتریان عرضه می کنند. همچنین، جواهر فروشی معروف و بزرگ تیفانی نیز در شانزه لیزه قرار دارد و جدیدترین جواهرات خود را در بوتیک بسیار بزرگی به مساحت 1000 متر مربع به فروش می رساند.


در شانزه لیزه به جز فروشگاه ها و بوتیک های شیک، تعداد زیادی کافه و رستوران مشهور نیز وجود دارند که همیشه مراجعه کنندگان زیادی به آن ها رجوع می کنند. اگر پس از گشت و گذار و خرید در معروف ترین خیابان دنیا خسته و گرسنه شدید، قطعاً انتخاب های خوب و زیادی برای رفع نیازتان وجود دارند. خیابان شانزه طولی حدود 2 کیلومتر داشته و صدها بوتیک، مغازه و مرکز خرید در آن دیده می شود که برای افراد زیادی سمبل و نماد پاریس به حساب می آید.
 

شانزه لیزه,خیابان شانزه لیزه,شانزه لیزه پاریس

خیابان شانزه لیزه پاریس یک مکان رویایی محسوب می شود


گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X سفر و گردش,آژانس مسافرتی ، تور ها و جاذبه های گردشگری

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023