معرفی بهترین بازارهای پکن (10 بازار معروف پکن)آیا قصد دارید تا برنامه‌ی سفر خود به پکن را برنامه‌ریزی کنید؟ اگر تمایلی ندارید تا از مراکز سطح بالا پکن خرید کنید که در این محل‌ها قیمت‌ها کمی بالاتر به نظر می‌رسند، چرا به بازارهای آزاد محلی سر نمی‌زنید که در آنجا می‌توانید به‌راحتی برای قیمتی مناسب‌تر چانه بنزید.

اگر شما با بازارهای پکن آشنا نباشید، می‌توانید از من پیروی کنید تا 10 بازار برتر پکن را بشناسید. من مطمئنم شما عواملی را بدست خواهید آورد که برای سفر شما خاطره‌انگیز هست.

نکته: ما اطلاعات مربوط به مترو را نیز ارائه می‌دهیم که چگونه می‌توانید به این بازارها دسترسی داشته باشید. شما می‌توانید از نقشه‌ی مترو پکن استفاده کنید تا به این بازارها برسید. خرید خوبی در پکن داشته باشید!

شماره‌ی 1: بازار جاده‌ی ابریشم
نام بازار جاده ابریشم شهر پکن به زبان چینی: 秀水街市场
توضیح مختصر: بازار قدیمی خراب شد. بازار جدید یک سازه‌ی پنج طبقه است که محیطی در حدود 30000 مترمربع دارد و با نام بازار جاده‌ی ابریشم شناخته می‌شود.

1600 غرفه در این بازار وجود دارد. با توجه به توسعه‌دهنده‌ی سازه، مزایای بازار قدیمی در بازار جدید نیز وجود خواهند داشت و گروه‌های خریداران را در برمی‌گیرد که توریست‌ها و افراد سطح بالای محلی هستند.

موقعیت: شماره‌ی 8 خیابان خیوشویی غربی، حیانوای داجیه، چائویانگ، پکن
آدرس بازار جاده ابریشم به زبان چینی: 北京市朝阳区建外大街秀水东街8号
نکته: با نشان دادن آدرس بالا به راننده تاکسی‌‌های شهر پکن (که به زبان چینی می‌باشد) می‌توانید به راحتی به این بازار مراجعه نمائید. قابل ذکر است که اغلب راننده تاکسی‌های شهر پکن آشنایی خاصی با زبان انگلیسی ندارند و استفاده از این آدرس‌ها به شما کمک به سزایی خواهد نمود.

ساعات کار:9 صبح تا 9 شب

مترو: سوار خط یک شوید و در ایستگاه یونگانلی (永安里) پیاده شوید و از خروجی A خارج شوید.

حمل‌ونقل عمومی: اتوبوس‌های شماره 1,9,28,37,43,120,126,403,639,640,668,728,یا 729 که منتهی به ایستگاه‌های یونگانلی می‌رسند.

 

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

 بازارهای معروف پکن: بازار جاده ابریشم یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 2: بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان
نام بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان به زبان چینی: 潘家园旧货市场
توضیح مختصر: بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان، یا بازار پانجیایوئان یا بازار عتیقه‌ی پانجیایوئان و یا هر اسم دیگر یک ضرورت برای هر فردی است که به عوامل و صنایع‌دستی پکن علاقه دارند. از دوشنبه با پنج‌شنبه این بازار از ساعت 8.30 صبح تا 6.00 شب دایر است.

در آخر هفته این بازار از ساعت 4.30 صبح تا 6.00 شب باز است. من پیشنهاد می‌کنم که در آخر هفته به پانجیایوئان بروید. فقط در آخر هفته‌ها شما می‌توانید خرده‌فروش‌هایی را ببینید که از همه جای چین با صنایع‌دستی خود به محل مشخص‌شده در این بازار می‌آیند. آن‌ها فقط یک‌تکه پتو بر روی زمین می‌اندازند و وسایل خود را بر روی آن پهن می‌کنند. اگر در دیگر روزهای هفته به این بازار بروید، این دست‌فروش‌های آزاد را نخواهید دید. این بازار محلی بزرگ برای خریدوفروش صنایع‌دستی در چین و یا حتی در آسیا است.

وسایلی که شما خواهید دید عبارت‌اند از جواهرآلات، سرامیک، خوش‌نویسی، لباس‌های محلی، مجسمه‌های بودا، فانوس‌های کاغذی، یادگاری‌هایی از انقلاب فرهنگی، کمرهای PLA، وسایلی به سبک مینگ و کیواینگ، پیپ‌های قدیمی، بافور؛ و جمجمه‌های نقاشی شده‌ی انسان و بسیاری وسایل متنوع دیگر.

موقعیت: شماره‌ی 18، خیابان هوو اولی، فقط 100 در سمت غرب پل پانجیییایوئان در کمربندی جنوب شرقی

آدرس بازار صنایع دستی پانجیایوئان به زبان چینی: 地址:北京市朝阳区潘家园桥华威里18号

ساعات کار: دوشنبه تا پنج‌شنبه از 8.30 صبح تا 6.00 شب، در آخر هفته، از ساعت 4.30 صبح تا 6.00 شب

مترو: سوار خط 10 مترو شوید و در ایستگاه پانجیایوئان (潘家园) پیاده شوید.

حمل‌ونقل عمومی: سوار اتوبوس‌های 28, 300, 368, 607, 730, 810 یا 907 شوید و در ایستگاه پانجیایوئان پیاده شوید.

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

بازارهای معروف پکن: بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 3: بازار شهر عتیقه پکن
نام بازار شهر عتیقه پکن به زبان چینی: 古玩城
توضیح مختصر: شهر عتیقه پکن یک سازه‌ی چهار طبقه است. دقیقاً در غرب پل هووای در کمربندی جنوب شرقی واقع‌شده است و 300 متر با بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان فاصله دارد. بزرگ‌ترین مرکز تجارت عتیقه‌ی چینی در آسیاست.

شهر عتیقه‌ی پکن دارای محیطی به‌اندازه‌ی 26400 مترمربع است. این سازه به زیبایی تزئین شده است. در حال حاضر بیش از 600 عتیقه‌فروش در این سازه وجود دارند، بسیاری از این افراد اسباب کلاسیک، ساعت و ساعت مچی باستانی، قالیچه‌ی قدیمی، سرامیک‌های قدیمی، آثار خوشنویسی افراد معروف و نقاشی و کنده‌کاری‌هایی بر روی عاج به همراه قوطی انفیه می‌فروشند.

این بازار همچنین قالیچه‌های باستانی، تصاویر مسی از بودا، ساعات باستانی، جینی آلات قدیمی و آثار به‌جامانده از تبت را می‌فروشد.

موقعیت: این بازار درست در غرب پل هووای و در جنوب شرقی کمربندی قرار دارد، در حدود 300 متر در جنوب بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان.

آدرس بازار شهر عتیقه پکن به زبان چینی: 地址:北京市朝阳区东三环南路华威桥古玩城

ساعات کار: 10 صبح تا 7 شب

مترو: سوار خط 10 شوید و در ایستگاه پانجیایوئان (潘家园) پیاده شوید. شهر عتیقه پکن در جنوب بازار صنایع‌دستی پانجیایوئان واقع‌شده است.

حمل‌ونقل عمومی: سوار اتوبوس‌های 28, 300, 3 52, 378, 7 57, 830 یا 986 شوید و در ایستگاه شیلیهه پیاده شوید.

 

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

 بازارهای معروف پکن: بازار شهر عتیقه یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 4: بازار مروارید هنگکیائو
نام بازار بازار مروارید هُنگکیائو به زبان چینی: 红桥市场
توضیح مختصر: نام بازار مروارید هنگکیائو تا حدی گمراه‌کننده است. این سازه‌ی چهار طبقه اجناسی بیش از مروارید ارائه می‌دهد. این بازار می‌تواند هر چیزی مانند کیف، کفش، لباس‌ها، ابریشم، چای، رومیزی، اسباب‌بازی، یادگاری و همچنین جواهرآلات ارائه دهد.

این بازار در شرق معبد بهشت قرار دارد. درب ورودی اصلی این بازار در سمت غرب به سمت معبد بهشت باز می‌شود. اگر با ماشین به بازار بروید، شما باید از سمت شمال پل خارج شوید، این پل به‌تازگی برای روان شدن ترافیک ایجادشده است.

این بازار دارای چهار طبقه است. طبقه‌ی اول کالا‌های دیجیتال، تقویم و ساعت، عینک، مواد غذایی، قطعات تلفن همراه و ضروریات روزانه، طبقه‌ی دوم لباس، کفش، کیف، طبقه‌ی سوم جواهرآلات، یشم و صنایع‌دستی و طبقه‌ی چهارم جواهرآلات گران می‌فروشد.

موقعیت: شماره‌ی 36 خیابان تیانتان دانگلو، منطقه‌ی چونگون، (مقابل دروازه‌ی شرقی معبد بهشت)

آدرس بازار مروارید هُنگکیائو به زبان چینی: 地址:东城区天坛东路9号

شماره تلفن: 67118984

ساعات کار: 8.30 صبح تا 7 شب

مترو: سوار خط 5 شوید و در ایستگاه تیانتاندوگمن (دروازه‌ی شرقی معبد بهشت 天坛东门) پیاده شوید. سپس به سمت شمال پیاده‌روی کنید تا بتوانید بازار را ببینید.

از اتوبوس‌های 39, 43, 60, 116, 610 استفاده کنید.

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

 بازارهای معروف پکن: بازار مروارید هنگکیائو یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 5: بازار جواهر آلات تانیا هنگکیائو
توضیح مختصر: در سمت شرق بازار مروارید هُنگکیائو، بازار جدید جواهرآلات تانیا هُنگکیائو بازشده است که مکملی برای بازار شناخته‌شده‌ی مروارید هُنگ کیائو است.

این بازار یک سازه‌ی 5 طبقه است که دارای دوطبقه‌ی زیرزمینی است که تقریباً همان کالاهای بازار مروارید هُنگکیائو را می‌فروشد. سازه‌ی جدید به طرز زیبایی تزئین شده است.

موقعیت: شماره‌ی 136 فاهوآسی، منطقه‌ی چونگون، پکن

تلفن:01087667127

ساعات کار:8.30 صبح تا 7 شب

مترو: سوار خط 5 مترو شوید و در ایستگاه تیانتاندوگمن (دروازه‌ی شرقی معبد خورشید 天坛东门) پیاده شوید. بازار جواهرآلات تیانیا هُنگکیائو دقیقاً در غرب بازار مروارید هُنگکیائو قرار دارد.

سوار اتوبوس‌های 39, 43, 60, 116, 610 شوید.
بازار های معروف پکن: بازار جواهر آلات تانیا هنگکیائو یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 6: خیابان عتیقه‌فروشی لیولیچانگ
نام خیابان عتیقه‌ فروشی لیولیچانگ به زبان چینی: 琉璃厂
توضیح مختصر: در دو طرف خیابان غرفه‌های متعددی وجود دارند که مجموعه‌های هنری می‌فروشند و مرکز فروش رُنگابوزی را در اختیار گرفته‌اند که مهم‌ترین مغازه در ایستگاه غربی لیولیچانگ است. در این بازار نقاشی‌هایی بر روی چوب، رونوشت‌هایی از خطاطی‌های قدیمی، نقاشی‌های قدیمی (کپی شده) و دیگر عوامل هنری فروخته می‌شوند.

این بازار، بازار مهم آثار هنری در پکن است و ارزش یک‌بار رفتن را دارد. درواقع رُنگابوزی در بخش غربی خیابان لیولیچانگ قرار دارد. به‌منظور رفتن به لیولیچانگ خیجه (بخش غربی خیابان لیولیچانگ) در طرف سمت راست شما، باید از عرض خیابان اصلی عبور کنید.

موقعیت: خیابان لیولیچانگ، ناحیه‌ی خوئانوو

آدرس خیابان عتیقه‌ فروشی لیولیچانگ به زبان چینی: 地址:西城区琉璃厂

ساعات کار: 8.30 صبح تا 7 شب

مترو: سوار خط 2 مترو شوید و در ایستگاه هپینگمن (和平门 پیاده شده و از خروجی C2 خارج شوید.

سوار اتوبوس‌های 6, 14, 15, 25, 50, 53, 57, 102 و 105 شوید.

 

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

 بازارهای معروف پکن: خیابان عتیقه ‌فروشی لیولیچانگ یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 7: بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن
نام بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن به زبان چینی: 大红门服装批发市场
این بازار بزرگ، بزرگ‌ترین بازار لباس‌فروشی در شمال رودخانه‌ی یانگ تسه در چین است. این بازار در مسیر محوری جنوبی پکن قرار دارد که از موخیایون (木樨园) در جنوب کمربندی سوم در شمال شروع می‌شود و تا کرانه‌ی شمالی رودخانه‌ی لیانگشوی (凉水河北岸) امتداد دارد، در حدود 7 کیلومتر در بخش جنوبی میدان تیانمن واقع‌شده است.

این بازار از 24 بازار کلی تشکیل‌شده است که لباس، کفش، کلاه و همچنین غذا، عتیقه، جواهرآلات و محصولات فرهنگی و خلاقانه می‌فروشد. شناخته‌شده‌ترین بازارها عبارت‌اند از شهر لباس داهونگمن (大红门服装城) و شهر کفش داهونگمن (大红门鞋城).

آدرس: شماره‌ی 15 خیابان یونگنان (جنوب پل داهونگمن) ناحیه‌ی فنگتایی

آدرس بازار عمده‌ فروشی لباس داهونگمن به زبان چینی: 北京市丰台区永南路15号(大红门桥南

شماره‌ی تماس: 67226658

ساعات کار:

بازار اول صبح داهونگمن (大红门早市): 4.30 صبح تا 10.00 صبح
بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن (大红门服装批发市场): 9.00 صبح تا 5.00 عصر
کاخ لباس تیانیا (天雅服装大厦): 9.00 صبح تا 5.00 عصر
بازار لباس جینگان (京温服装市场): 9.00 صبح تا 5.00 عصر
شهر کفش داهونگمن (大红门鞋城): 7.00 صبح تا 4.00 عصر

 

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

بازارهای معروف پکن: بازار عمده‌فروشی لباس داهونگمن یکی از بهترین بازارهای پکن

 
شماره‌ی 8: بازار عمده‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن
نام بازار عمده ‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن به زبان چینی: 北京天意小商品批发市场
بازار تیانیای پکن دارای 2000 تأمین‌کننده از سراسر چین است که 60000 محصول خُرد ارائه می‌کند. این بازار دارای مساحتی به‌اندازه‌ی 11000 مترمربع است و 20 تالار کسب‌وکار و 1550 غرفه دارد.

در این بازار می‌توانید نیاز خود به اجناس کوچک و ارزان را برآورد کنید. بهتر است به میزان زیاد دست به خرید بزنید، برای مثال وقتی 10 عدد از یک وسیله را بخرید می‌توانید برای قیمت بهتر آن چانه‌بزنید. این بازار همه‌چیز می‌فروشد مانند وسایل آرایش مو، قطعات الکترونیکی، یادگاری، اسباب‌بازی، کلید در کیف، دستمال، لباس، اسباب‌بازی کودکان بسیار کوچک، لوازم‌آرایشی، کفش، لوازم موبایل، وسایل اداری، کتاب، وسایل مدرسه و وسایلی دیگر.

ساعات کار: 7.30 صبح تا 5.30 شب

آدرس: شماره‌ی 259 خیابان فوچنگمن، خیچنگ، پکن، چین، 100037

آدرس بازار عمده ‌فروشی صنایع خرد تیانیای پکن به زبان چینی: 中国北京市西城区阜成门外大街259号 邮政编码: 100037

مترو: سوار خط 2 مترو شوید و در ایستگاه فونچنگمن (阜成门) پیاده شوید و از خروجی A خارج شوید، سپس پیاده به مدت ده دقیقه به خیابان فونچنگمن بروید.

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن

 بازارهای معروف پکن: بازار عمده ‌فروشی صنایع خرد تیانیای یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 9: بازار باغ‌ وحش
نام بازار باغ‌ وحش پکن به زبان چینی: 动物园服装批发市场
توضیح مختصر: این بازار عمده‌فروشی از هفت بازار تشکیل‌شده است. بازار باغ‌وحش پکن به‌طورکلی از 7 بازار فرعی تشکیل‌شده است:1 )金开利德 جینکایلی، 2) 天乐宫 تیانلگونگ، 3) 天皓城 تیانهائوچنگ، 4)东鼎دانگدینگ، 5) 聚龙 جوولونگ، 6)世纪天乐 شیجیتیانله، 7) 众合 هازهونگ. معروف‌ترین بازارها عبارت‌اند از جوولونگ، تیانلگونگ و شیجیتیانله. در اینجا می‌توانید به نصف قیمت وسایل بخرید ولی به یاد داشته باشید که برای عمده خرید باید به میزان زیاد چانه‌بزنید.

همه‌چیز در اینجا بسیار زیاد و ارزان است. 10 تا 50 RMB برای پیراهن، کلاه، جین، شلوار، دامن، همه‌چیز. جواهر به قیمت 10 تا 15 RMB. درجاهای دیگر این کالا‌ها می‌توانند به میزان زیاد گران باشند، ولی این لیست قیمت ارائه‌شده،90 درصد از قیمت جاهای دیگر پایین است.

صبح‌ روزهای کاری بهترین زمان برای مراجعه به این بازار است. هم‌چین جاهای زیادی برای غذا خوردن در اینجا وجود دارد: کی اف سی (KFC) و مک دونالدز (McDonalds)، یونگ سوی میلک (Yonghe Soy Milk)، پیتزا هات (Pizza Hut)، یوشنویا (Yoshinoya)، دیری کوئین‌ (Dairy Queen)، ای اند دابلیو (A& W)، رستوران مکزیکی (Mexican Restaurant) ...

موقعیت: نزدیک باغ‌وحش پکن، خیژمن وایداجیه، ناحیه‌ی خیچنگ

ساعات کار: 5.00 صبح تا 3.00 عصر

مترو: سوار خط 4 شوید و در ایستگاه باغ‌وحش پکن 动物园) پیاده شوید و از خروجی D خارج شوید.

حمل‌ونقل عمومی: سوار اتوبوس‌های 7, 27, 103, 105 and 111.206, 209, 319, 334, 347, 360, 362, 534,
601, 632, 634, 697, 714, 808, 814, 特4, Yuntong 104, Yuntong 105, Yuntong 106 or Yuntong205 شوید و در ایستگاه باغ‌وحش پکن پیاده شوید.

بازارهای پکن،بهترین بازارهای پکن ,جاهای دیدنی پکن
بازارهای معروف پکن: بازار باغ‌ وحش یکی از بهترین بازارهای پکن


شماره‌ی 10: بازار فرهنگی بائوگوسی
نام بازار فرهنگی بائوگوسی پکن به زبان چینی: 报国寺文化市场
توضیح مختصر: بائوگوسی به معنای معبد بائوگو است. این معبد برای اولین بار توسط سلسله‌ی لیائو (916-1125) در بخش جنوبی پکن ساخته شد. معبد، بائوگوسی یک معبد بودائی است.

در طول سلسله‌ی مینگ، این معبد برای نگهداری از اعضای خانواده‌ی سلطنتی مورداستفاده قرار می‌گرفت. در اوایل سلسله‌ی کیواینگ، معبد به بازار معروفی از کتاب و گل تبدیل شد.

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------