آشنایی با دهکده بابانوئل در رووانیمی در لاپلند فنلاند قطب شمالرووانیمی کجاست, دهکده بابا نوئل, پایتخت لاپلند

رووانیمی زادگاه بابانوئل است

 

شهر جادویی رووانیمی در فنلاند؛ زادگاه بابانوئل

رووانیمی پایتخت لاپلند و زادگاه بابانوئل است. این شهر دهه ها پیش توسط بابانوئل نام گذاری شد. دفتر او در دایره قطب شمال قرار دارد، جایی که هر روز سال کریسمس است. شاید در مورد هتل های مجلل برنده جوایز یا ایگلوهای شیشه ای جادویی که زیر شفق شمالی می درخشند شنیده باشید. رووانیمی قلب لاپلند است، ارتباط آن با جهان به طور کلی. با طبیعت وحشی که در سرتاسر شهر و فرهنگ اصیل و پر جنب و جوش وجود دارد، لحظه ای که از هواپیما خارج می شوید، ماجراهای قطب شمال در انتظار شماست.

دهکده بابانوئل

 

رووانیمی, رووانیمی پایتخت لاپلند, رووانیمی کجاست

رووانیمی برای چندین دهه مرکز استان لاپلند بوده است

 

شما نمی توانید در مورد رووانیمی بدون نام بردن از مشهورترین ساکن او، بابانوئل، یا دفتر او در روستای بابا نوئل صحبت کنید. 

دفتر او زمانی فقط یک کابین کوچک بود و اکنون تبدیل به یک استراحت گاه برای ملاقات در هر روز از سال از جمله کریسمس با مرد بزرگ شده است.

 

پس از دیدار و احوالپرسی با بابانوئل، می ‌توانید سوار سورتمه ای که توسط گوزن شمالی کشیده می ‌شود، بپرید یا یک بعدازظهر را در میان هاسکی‌ ها سپری کنید. غار زیرزمینی او را در SantaPark کاوش کنید. در آنجا چه به اندازه یک متر برف باریده باشد یا آفتابی باشد می توانید انواع ماجراجویی داشته باشید ، بسیاری از افراد هستند که در این زمینه تخصص دارند و شما را راهنمایی می کنند.

 

و فراموش نکنید که به اداره پست اصلی بابا نوئل بروید، که هر سال بیش از نیم میلیون نامه به بابانوئل دریافت می کند! یک کارت پستال، نامه یا بسته ارسال کنید تا با مهر انحصاری اداره پست اصلی بابا نوئل مهر شود. حتی می توانید تحویل را تا فصل کریسمس بعدی به تعویق بیندازید.

 

دهکده بابا نوئل همچنین اقامتگاه های مدرن و منحصر به ‌فردی از جمله ایگلوهای شفق قطبی را ارائه می ‌دهد که در فاصله چند قدمی میدان اصلی قرار دارند، همچنین رستوران ‌ها، خرید های لوکس، سوغاتی های محلی و غیره.

 

چک لیست روستای بابا نوئل:

 

رووانیمی کجاست, دهکده بابا نوئل, پایتخت لاپلند

دهکده بابا نوئل در ۸ کیلومتری شمال رووانیمی، پایتخت لاپلند فنلاند قرار دارد

 

ملاقات با بابا نوئل

عبور از دایره قطب شمال

دریافت تمبر اداره پست اصلی بابا نوئل 

در یک ایگلو شفق بخوابید

آشنایی با دوستان شاخدار بابانوئل

دیدن از دنیای آدم برفی 

پیاده روی در مسیر مورد علاقه پری ها در دایره قطب شمال

 

مرکز شهر لاپلند

 

جاذبه های رووانیمی, اقامتگاه های رووانیمی, هتل رووانیمی

رووانیمی یک مرکز شهری در قلب بیابان لاپلند است

 

دهکده بابا نوئل در ۸ کیلومتری شمال رووانیمی، پایتخت لاپلند فنلاند قرار دارد. مانند استراحت گاه، این شهر از یک روستای شمالی ساده به شهری مدرن تبدیل شده است، با تمام امکانات ارتباطی و فرهنگی که می توانید انتظار داشته باشید.

 

مرکز شهردارای سه مرکز خرید، یک میدان شهر که میزبان بازارها، مراسم و یک پیست اسکیت روی یخ در زمستان است، چندین پارک عمومی و کافه ها در هر خیابان دیگر است. پیست اسکی Ounasvaara کمتر از 4 کیلومتر با میدان Lordi در قلب شهر فاصله دارد.

 

رووانیمی برای چندین دهه مرکز استان لاپلند بوده است. مراکز فرهنگی در اطراف شهر شامل خانه فرهنگ کوروندی (موزه هنر معاصر و مدرن و خانه ارکستر مجلسی لاپلند) و تئاتر رووانیمی است که سالانه بیش از 200 نمایش اجرا می کند.

 

ساختمان تئاتر توسط معمار فوق ستاره فنلاندی آلوار آلتو طراحی شده است. موزه علم Arktikum به هر سوال مهمی که در مورد قله های جهان دارید پاسخ می دهد. رووانیمی همچنین میزبان چندین تیم فوتبال و هاکی با بازی ‌ها و فصول منظم و همچنین رالی قطب شمال، مسابقات گوزن شمالی، و مسابقات ورزش ‌های زمستانی است.

 

برای مسافران، مرکز شهر همچنین گسترده ترین شبکه خدمات و ارائه دهندگان را در تمام لاپلند فنلاند ارائه می دهد. سیاحت نورهای شمالی شما را چند کیلومتر از نورهای شهر می برد تا بهترین شانس را برای دیدن شفق های قطبی به شما بدهد.

 

یا شاید شما به دنبال یک گشت و گذار با ماشین برفی هستید که تمام روز و شب طول بکشد. راهنما های بیابان فراوانند که می توانند شما را به میان درختان و مرداب ها ببرند تا طعم لاپلند وحشی را بچشید. رووانیمی از تاریخ طولانی خود و منبع غنی راهنمایان محلی خود برای ارائه ماجراهای واقعی در قطب شمال بهره برده است.

 

بیابانی که بسیار به شما نزدیک است

رووانیمی یک مرکز شهری در قلب بیابان لاپلند است، بخشی از جنگل بزرگ تایگا که در شمال اسکاندیناوی و روسیه گسترده شده است. برای یافتن فضایی برای نفس کشیدن، فضایی برای حرکت، و فضاهای وسیع فقط باید چند قدم از شهر خارج شوید.

 

جاذبه های رووانیمی در فصول مختلف سال

 

تفریح در رووانیمی, رووانیمی, رووانیمی پایتخت لاپلند

تفریحات رووانیمی در تابستان شنا در آب های ملایم رودخانه است

 

در تابستان، کوهنوردان در دامنه های تپه ها و جنگل‌ هایی پرسه می‌ زنند که تنها چند دقیقه از مرکز شهر فاصله دارند. آنها در کنار سانتاوارا سرگردان می ‌شوند تا منظره ‌ای را به شما یادآوری کنند که دقیقاً کجا هستید – بر بام جهان.

 

شنا گران در آب های ملایم رودخانه Kemijoki استراحت می کنند. کسانی که به دنبال سرعت بیشتر می ‌گردند جت اسکی می‌ کنند و زیر آفتاب نیمه ‌شب غوغا می ‌کنند.

در پاییز، توت‌ های شیرین و قارچ ‌های لذیذ از کف جنگل بیرون می ‌آیند، و دیدن شخصی که سطلی پر از این خوراکی های خوشمزه را حمل می ‌کند، غیر معمول نیست. همچنین پاییز زمانی است که شفق‌ های شمالی پیروز مندانه خود را به آسمان ما باز می‌ گردانند.

 

زمستان برف و یخ می آورد تا زمین را بپوشاند و آدم برفی های نگهبان از دهکده بابا نوئل محافظت می کنند. هوای یخبندان و آفتاب روشن رووانیمی را به مکانی عالی برای اسکی و سورتمه سواری صدها کیلومتر تبدیل کرده است.

در بهار، یخ های رودخانه ها شکسته می ‌شوند و جهان یک شبه سبز می ‌شود و فرصت های عکس ‌برداری چشمگیری ایجاد می ‌کند.

 

هتل ها و اقامتگاه با چشم انداز های زیبا

 

 هتل رووانیمی, تفریح در رووانیمی, رووانیمی

رووانیمی اقامتگاه های مجلل و ایگلو های شیشه ای زیبایی دارد

 

کسانی که به دنبال تجمل هستند، رووانیمی محلی است که بسیاری از هتل های مجلل، دهکده های تعطیلات و استراحت گاه های برنده جوایز در آن واقع شده است. یک شب را با خیره شدن به آسمان شب در کابین های شفق قطبی Apukka Resort بگذرانید یا در هتل Arctic TreeHouse مشرف به جنگل های کاج دنج و گرم بمانید.

 

در مرکز شهر، هتل آرکتیک سیتی سبک  راحتی ارائه می دهد، در حالی که هتل بوتیک آرکتیک لایت دارای ده ها اتاق با استایل جداگانه است. در تپه اوناسوارا، هتل های لاپلند Sky Ounasvaara امکانات رفاهی مدرن و چشم اندازی بی نظیر از شهر را فراهم می کند.

 

دهکده تعطیلات بابا نوئل به شما این فرصت را می دهد که در دایره قطب شمال، تنها چند قدم دورتر از دفتر بابانوئل یا لبه جنگل بمانید. گلس ریزورت، همچنین در دهکده بابا نوئل، دارای ایگلوهای شیشه ای شیک و مدرن است که برای تماشای ستارگان و شکار شفق از رختخواب عالی است. 

 

رووانیمی همچنین بیش از هر جای دیگری در جهان خانه ایگلوهای شیشه ای و اتاق های دیوار شیشه ای است. هیچ راهی بهتر برای تجربه نورهای شمالی در حال بافندگی و تکان دادن در آسمان وجود ندارد.

رووانیمی علاوه بر اقامتگاه های مجلل و ایگلوهای شیشه‌ای، هتل ها و دهکده های تعطیلات متعددی دارد.

 

مردم محلی و مسافران به طور یکسان عاشق تنوع، کیفیت و راحتی کافه ها، رستوران ‌ها، بارها و کلوپ‌ های شبانه در شهر، در دهکده بابا نوئل و اقامتگاه‌ ها و استراحت گاه‌ هایی هستند که در سرتاسر زادگاه بابانوئل وجود دارد.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------