15 جاذبه گردشگری برتر سریلانکاجاهای دیدنی سریلانکا,سریلانکا مناطق دیدنی,سریلانکا عکس

15 جاذبه گردشگری برتر سریلانکا

 

معرفی دیدنیهای سریلانکا به همراه عکس:

کشور سریلانکا مناطق دیدنی و توریستی بسیاری دارد و همین دلیل باعث جذب گردشگر به آن کشور شده است در ادامه این مقاله بیتوته شما را با جاهای دیدنی سریلانکا و عکس مکان های دیدنی سریلانکا را آورده ایم.

اقامت یک هفته ای در سرزمین چای سیلان، بسته به تعداد ستاره های هتلی که انتخاب می کنید، از دو میلیون تومان به بالا، هزینه دارد. از آنجا که از هیچ کدام از شهرهای ایران پرواز مستقیم به «کلمبو» پایتخت سریلانکا وجود ندارد، شما باید از خطوط هوایی خارجی استفاده کنید و معمولا توری که آژانس های مسافرتی می فروشند، روی پرواز العربیه است که حدود 3 الی 5 ساعت، توقف ترانزیتی در فرودگاه شارجه امارات متحده عرب خواهید داشت.

 

خط هوایی العربیه، کترینگ ندارد و همین موضوع یکی از دلایل ارزانی بلیت آن است. اگر در هواپیما گرسنه شدید یا خواستید با یک آبمیوه، گلویی تازه کنید، باید هزینه آن را داخل پرواز بپردازید. وقتی پرواز شما در فرودگاه شلوغ و پلوغ کلمبو نشست، آماده یک مسافت 40 کیلومتری باشید تا بعد از حدود یک ساعت به مرکز شهر برسید، چیزی حدود فاصله فرودگاه امام تا مرکز شهر.

 

سریلانکا واقعاً جذاب است و با برترین جاذبه های توریستی خود برای هر مسافری مناسب است. کشور جزیره ای کوچک مملو از فعالیت های ماجراجویی مانند موج سواری و پیاده روی است.

 

چندین مکان بسیار مذهبی برای طرفداران مذهبی و جاذبه های توریستی تاریخی باورنکردنی برای علاقه مندان به تاریخ در سریلانکا وجود دارد . با این حال، هیچ کس نمی تواند زیبایی طبیعی باورنکردنی سریلانکا را مورد مناقشه قرار دهد. چه در مسیر یک استراحت عالی برای موج سواری، بازدید از یک مکان تاریخی و یا در یک سفر زیارتی، فضای سرسبز و حیوانات عجیب و غریب هرگز دور نیستند.

 

آشنایی با جاذبه های گردشگری کشور سریلانکا :

15. پل نه قوسی

یکی از نمادین ترین مناظر سریلانکا، پل نه قوسی (Nine Arch Bridge) در شهر کوهستانی کوچک الا است. این منظره چشم اندازهای تماشایی از منطقه اطراف را ارائه می دهند که از فضای سبز سرسبز و مزارع چای تشکیل شده است.

 

بازدیدکنندگان می توانند حرکت قطارها از روی پل را تماشا کنند که در امتداد حلقه Demodara حرکت می کنند. این پل که در روزهای اولیه توسعه راه آهن در سریلانکا ساخته شد، بسیار چشمگیر است زیرا از سیمان، سنگ و آجر و بدون استفاده از فولاد ساخته شده است.

 

عکس کشور سریلانکا,کشور سریلانکا جاهای دیدنی,کشور سریلانکا گردشگری

پل نه قوسی

 

14. Mihintale

Mihintale کوهی در نزدیکی شهر Anuradhapura است. قله آن برای جامعه بودایی اهمیت معنوی زیادی دارد. اعتقاد بر این است که در بالای این کوه یک راهب بودایی به نام ماهیندا با پادشاه Devanampiyatissa ملاقات کرد و با هم این ملاقات بودیسم را به کشور معرفی کرد.

 

راهب ماهیندا پادشاه را تحت تأثیر صلح آمیز بودن آموزه بودایی و طبیعت خشنود و آرام او قرار داد. پادشاه متعاقباً از جنگ دست کشید و صلح را در سراسر کشور گسترش داد. چندین ساختار مذهبی و تاریخی چشمگیر در کوه میهنتال و اطراف آن وجود دارد. سالانه صدها بازدید کننده از این مکان دیدن می کنند.

 

دیدنیهای سریلانکا,دیدنی های سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

کوه میهنتال

 

13. Unawatuna

این ساحل شنی سفید در شهر ساحلی کوچک Unawatuna مکانی عالی برای استراحت است. تعدادی از اپراتورهای غواصی در شهر وجود دارند که از فراوانی صخره های مرجانی در نزدیکی ساحل استفاده می کنند.

 

ماهی های رنگارنگ و لاک پشت های فراوان در این آب ها عادی هستند. تعدادی گزینه عالی برای غذاخوری در امتداد ساحل وجود دارد که از بازدیدکنندگان استقبال می کند تا از صندلی های آفتاب گیر خود استفاده کنند و در روز با نوشیدنی در دست، در آن مکان استراحت کنند.

 

سریلانکا مناطق دیدنی,سریلانکا عکس,دیدنیهای سریلانکا

Unawatuna

 

12. گال ویهارایا

بازدیدکنندگان می توانند گال ویهارایا را در شهر باستانی پولونارووا بیابند. گال ویهارایا یک مکان معروف بودایی است و به خاطر غارهای فراوان و مجسمه های بزرگ بودا که بر روی صخره ها حک شده اند، مشهور است. آنها به خوبی حفظ شده اند، حتی اگر در قرن دوازدهم ساخته شده باشند.

 

در کنار یکی از مجسمه ها، آیین نامه رفتاری درج شده است. این رمز، زمانی که پیروی می شد، برای تطهیر راهبان بودایی و گردآوری آنها تحت یک نظم بود. این توسط یک پادشاه بسیار معروف ایجاد شد: پادشاه پاراکراماباهو اول. امروزه گال ویهارایا یکی از محبوب ترین مکان های زیارتی سریلانکا است.

 

عکس سریلانکا,عکس کشور سریلانکا,کشور سریلانکا جاهای دیدنی

گال ویهارایا

 

11. جشنواره کاتاراگاما

یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری سریلانکا، جشنواره کاتاراگاما هر ساله در ماه جولای یا آگوست برگزار می شود و به یکی از خدایان هندو تقدیم می شود. این در یک دوره دو هفته ای برگزار می شود و مردم از سراسر جهان برای پیوستن به آن می آیند.

 

این جشنواره مملو از رژه فیل ها و هنرمندانی است که لباس های رنگارنگ دارند. رقص های سنتی بی شماری وجود دارد که برگزار می شود. با نوازندگان، آکروبات ها، و آتش بازی هایی که انرژی مسری جشنواره را تغذیه می کنند.

 

سریلانکا عکس,دیدنیهای سریلانکا,دیدنی های سریلانکا

جشنواره کاتاراگاما

 

10. پارک ملی Udawalawe

مکان های کمی در دنیا وجود دارند که در آن ها فیل ها تا این حد مکرر مشاهده می شود. با این حال، فیل ها تنها حیواناتی نیستند که در پارک ملی Udawalawe می بینند. طاووس، شغال، گاومیش آبی، تمساح، میمون و گوزن نیز در این منطقه پرسه می زنند.

 

سافاری ها در ساعات اولیه صبح که حیوانات در بیشترین فعالیت خود هستند محبوبیت بیشتری دارند. تنوع زیستی پارک را می توان به چشم انداز متنوع آن نسبت داد. از سمت شمال با رشته کوه هایی با تالاب ها و رودخانه هایی که علف زارها و جنگل های پای کوه ها را در آغوش گرفته اند، احاطه شده است.

 

مکان های دیدنی سریلانکا,عکس سریلانکا,عکس کشور سریلانکا

پارک ملی Udawalawe

 

9. آبشار راوانا

آبشار زیبای راوانا برای حمام کردن در ماه های گرم تابستان استفاده می شود. در فصل بارانی، جریان آب فوق العاده قوی است و منظره ای چشمگیر است. آبشارها بخشی از پناهگاه حیات وحش راوانا الا هستند، و مجموعه غارهای اطراف سرشار از افسانه های محلی است.

 

این غارها که در جاده اصلی در مسیر شهر الا واقع شده اند، یک نقطه توقف مشترک برای بازدیدکنندگان در طول سفرشان هستند. بسیاری از میمون های ژولیده در درختان اطراف زندگی می کنند و اغلب در کنار جاده در حال غذا خوردن روی میوه دیده می شوند. با این حال، اجازه ندهید که آنها خیلی نزدیک شوند، زیرا گاهی اوقات ممکن است با بازدیدکنندگان بیش از حد دوستانه شوند.

 

جاهای دیدنی سریلانکا,سریلانکا عکس,دیدنی های سریلانکا

آبشار راوانا

 

8. معبد غار دامبولا

معبد غار دامبولا یک مکان مقدس بودایی است. هیچ هزینه ای برای ورود به معبد در روزهای ماه کامل وجود ندارد. ارادتمندان از سراسر جهان به این مکان زیارت می کنند.

 

بیش از 80 غار در این منطقه ثبت شده است، اما پنج غار معروف با مجسمه ها و نقاشی های چشمگیر تجهیز شده اند. قدمت برخی از غارها به 1000 سال قبل از میلاد می رسد، زمانی که سریلانکایی های ماقبل تاریخ در آنها زندگی می کردند، بنابراین جای تعجب نیست که آنها در آن زمان معابدی را در داخل آن ایجاد می کردند. اگر قصد بازدید دارید، لطفاً توجه داشته باشید که بازدیدکنندگان باید قبل از ورود به معبد، شانه ها و پاهای خود را بپوشانند و کفش ها را در بیاورند.

 

سریلانکا مناطق دیدنی,دیدنیهای سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

معبد غار دامبولا

 

7. میریسا

میریسا بهترین اقامتگاه ساحلی سریلانکا است. ساحل طولانی و زیبا با درختان نخل بلند آویزان و رستوران ها و هتل های مدرن احاطه شده است. رستوران ها غذاهای سبک غربی با قیمت سریلانکا دارند. صخره طوطی درست در کنار ساحل قرار دارد. دارای پلکان کوچکی است که به بالای آن منتهی می شود که مناظر عالی از اقیانوس و خط ساحلی را ارائه می دهد.

 

سفرهای یک روزه از Mirissa شامل تماشای نهنگ، غواصی و موج سواری است. Weligama که تنها چند کیلومتر با Mirissa فاصله دارد، یکی از بهترین سواحل سریلانکا برای یادگیری موج سواری است. در یک ساعت خوش و تا عصر، بسیاری از رستوران ها مکان های خود را به کلوپ های ساحلی تبدیل می کنند و نوشیدنی ها و آهنگ ها را پخش می کنند.

 

کشور سریلانکا گردشگری,عکس کشور سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

میریسا

 

6. خلیج آروگام

خلیج آروگام مورد احترام موج سواران است. این شهر کوچک در ساحل شرقی سریلانکا مظهر سبک زندگی آرام موج سواری است. استراحت موج سواری Main Point در فاصله چند قدمی مرکز شهر قرار دارد، اما فقط برای موج سواران پیشرفته یا متوسط ​​توصیه می شود.

 

در غیر این صورت، ویسکی پوینت یا مزرعه بادام زمینی دو سواحل موج سواری عالی برای موج سواران مبتدی و متوسط ​​هستند. یک سواری کوتاه توک توک شما را به آنجا می برد. اغلب فیل ها و طاووس ها را می توان در کنار جاده، درست خارج از شهر مشاهده کرد. نوار اصلی در شهر خلیج آروگام مملو از رستوران ها و هتل هایی است که در آن ها می توانید هر چیزی از غذاهای سنتی سریلانکا گرفته تا صبحانه کامل انگلیسی را صرف کنید.

 

کشور سریلانکا جاهای دیدنی,عکس کشور سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

خلیج آروگام

 

5. معبد دندان

معبد دندان مکانی بسیار مقدس است. معبد حاوی یکی از دندان های بودا است. افسانه ها حاکی از آن است که این دندان در بستر مرگ از بودا گرفته شد و سپس از هند به سریلانکا قاچاق شد. پس از محاصره پادشاهی پدرش، آن را در موهای شاهزاده خانم قاچاق کردند.

 

بلافاصله به یک موضوع بسیار مهم تبدیل شد و در طول تاریخ مورد تجلیل و رژه قرار گرفته است. با این حال، تلاش های زیادی نیز برای سرقت یا از بین بردن دندان انجام شده است. دو بار در روز، پوجاها برای بزرگداشت یادگار برگزار می شوند و به بازدیدکنندگان و فداییان این فرصت را می دهند که نگاهی اجمالی به دندان درون محفظه آن داشته باشند.

 

جاهای دیدنی سریلانکا,سریلانکا مناطق دیدنی,سریلانکا عکس

معبد دندان

 

4. قله آدم

در قله آدم ردپایی از سنگ است. برای تعدادی از ادیان مختلف اهمیت معنوی دارد، با این حال، در حال حاضر یک صومعه بودایی در قله وجود دارد. برای بودایی ها، رد پای بودا است. برای مسیحیان، رد پای آدم است. و به هندوها رد پا به شیوا نسبت داده می شود.

 

این مکان یک مکان محبوب برای زیارت، به ویژه در شب های ماه کامل است. پیاده روی به بالای کوه برای دیدن جای پا از طریق یک پلکان شیب دار شامل بیش از 5000 پله است. مسیر با بسیاری از غرفه های چای و فروشگاه های مواد غذایی که به عنوان مکان های استراحت عمل می کنند، ردیف شده است. اکثر مردم پیاده روی خود را از ساعت 2:30 بامداد آغاز می کنند تا در زمان طلوع خورشید به قله برسند.

 

عکس کشور سریلانکا,کشور سریلانکا جاهای دیدنی,کشور سریلانکا گردشگری

قله آدم

 

3. قلعه گاله

گم شدن در کوچه ها و خیابان های سنگفرش شده در قلعه گاله سریلانکا آسان است. امروزه این منطقه مملو از رستوران های مدرن، هتل ها، لباس ها و فروشگاه های سوغاتی است. در همین حال، اتوبوس ها و مارگیرها در کنار خیابان کنار دریا صف کشیده اند.

 

با این حال، این قلعه همیشه یک مکان جهانی نبود. هنگامی که پرتغالی ها برای اولین بار در سال 1505 به جزیره فرود آمدند، یک قلعه اساسی توسط پرتغالی ها ساخته شد. از جمله دیوار دریایی عظیمی که هنوز قلعه را فرا گرفته است. قلعه گاله یک نمونه عالی از ترکیب معماری اروپایی و آسیایی است.

 

دیدنیهای سریلانکا,دیدنی های سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

قلعه گاله

 

2. پارک ملی یالا

پارک ملی یالا از مناظر جذاب و وفور واقعی از حیات وحش سریلانکا تشکیل شده است. این پلنگ دارای بالاترین تراکم پلنگ در جهان است، بنابراین احتمال دیدن آنها بسیار زیاد است.

 

اگرچه پلنگ ها جاذبه اصلی اینجا هستند، اما فیل ها، خرس های تنبل و کروکودیل ها از نزدیک دنبال آن ها هستند. پارک به پنج بلوک تقسیم شده است. برخی از آنها تا زمانی که یالا در سال 1938 به یک پارک ملی تبدیل شد، در اختیار شکارچیان قرار گرفت.

 

جاهای دیدنی سریلانکا,سریلانکا عکس,دیدنی های سریلانکا

پارک ملی یالا

 

1. قلعه صخره ای سیگیریا

قلعه صخره ای سیگیریا کاملاً چشمگیر است. دیواره های صخره ای 200 متر از سطح زمین بالا می آیند و تنها جای خود را به یک فلات صاف در قله خود می دهند. راه پله های شیب دار برای رسیدن به بالا و نقاشی های دیواری زیادی برای شگفت زده شدن در راه بالا وجود دارد. در بالا، می توانید بقایای یک تمدن باستانی، از جمله آثار یک قصر و صومعه را پیدا کنید.

 

ساختن سازه ای در این ارتفاع قرن ها پیش نیاز به نبوغ مهندسی واقعی داشت. در اطراف قلعه صخره ای غارها و باغ های مهم زیادی وجود دارد. به طرز چشمگیری، آنها برخی از اولین باغ های محوطه سازی شده در جهان هستند.

 

کشور سریلانکا گردشگری,عکس کشور سریلانکا,مکان های دیدنی سریلانکا

قلعه صخره ای سیگیریا

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023