در سفر به مادرید اسپانیا چه سوغاتی هایی بخریم؟بهترین هدایا و سوغاتی های مادرید 

 

لباس فلامنکو با رنگ های شاد و تند و دامن های پرچین میتواند یکی از بهترین سوغاتی های مادرید باشد.

مادرید، بزرگترین شهر اسپانیا
مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا، هرچند دارای زیرساخت های مدرن و امروزی است، ولی با نگاه کردن در آن به محلات و خیابان های تاریخی بسياري که به خوبی هم محفوظ اند، برخورد خواهیم کرد. انرژی آتشین شهر، مهمان نوازی مردم محلی، غذاهای بسیار خوب و خوش طعم، این ها چیزهایی هستند که سبب میشوند بیش تر از آنچه انتظار داشته باشیم در مادرید لذت ببریم و همین  باعث شدهمادرید  به یکی از نقاط توریستی جهان تبدیل شود . این شهر زیبا و شکوهمند با داشتن میادین و کاخ های مجلل اش، دل هر بیینده ای را می برد و جذب خود ميکند . این شهر جزء شهرهایی است که خوشحالی و طراوت در تمامی فصل ها در آن قابل مشاهده است و با سفر به آن میتوانید لحظات تکرار نشدنی را در زندگی خود خلق کنید.


اطلاعاتی در مورد مادرید
آب و هوای مدیترانه ای با زمستان های سرد و دمایی که گاهی به زیر صفر می رسد، از خصوصیات شهر مادرید است. در طول سال، اکثر ۲ یا ۳ بار برف می بارد. تابستان ها گرم است و دما معمولاً حدود ۳۰ درجه سانتی گراد( در تیر ماه) است و گاهی به ۴۰ درجه هم می رسد. به علت ارتفاع و آب و هوای خشک، در این شهر هم مانند بیش تر شهرهای ایران، اختلاف دمای شب و روز، زیاد است. زمستان و تابستان، خشکترین فصل های سال هستند و بارش، اکثر در بهار و پائیز اتفاق می افتد.


سوغاتی های مادرید
- بادبزن دستی یا آبانیکو
فرهنگ اسپانیایی به طور واضح در شهر مادرید مشخص است. بادبزن یکی از نماد های این کشور است. شما حتماً این بادبزن های رنگی و زیبا را در جشنواره های گوناگون و رقص ها دیده اید و با آن تا حدودی شناخت دارید. بادبزن یکی از قدیمی ترین اکسسوری های اسپانیایی به شمار مي‌ايد و بسياري از زنان هنوز از آن استفاده ميکنند .

 

 بادبزن دستی از سوغاتی های شهر مادرید


درصورتی که به فروشگاه های مادرید بروید حتماً میتوانید این بادبزن ها که در طرح ها و رنگ های گوناگون موجود هست را بخرید. این بادبزن ها درطرح های کلاسیک و سنتی، چوبی و پلاستیکی در فروشگاه ها عرضه ميشود . درصورتی که علاقه به خرید سوغاتی نمادین دارید، بهترین مورد براي شما بادبزن است که هم به خاطر تزئینی و دکور و هم براياستفاده کارایی دارد.


- لباس فلامنکو
درصورتی که اهل موسیقی باشید حتماً نام موسیقی فلامنکو را شنیده اید. فلامنکو در واقع سبکی از اواز، موسیقی و رقص در فرهنگ اسپانیایی است که در گذر زمان تحت‌تأثیر فرهنگ های گوناگون غرب و شرقی قرار گرفته و به صورت مدرن درآمده است. رقص فلامنکو یکی از جنبه های جذاب این فرهنگ است و همانطور که احیانا ميدانيد لباس زیبای این رقص سبب زیباتر شدن آن ميشود . لباس فلامنکو با رنگ های شاد و تند و دامن های پرچین میتواند یکی از بهترین سوغاتی های مادرید باشد.

 

 لباس فلامنکو از سوغاتی های اسپانیا

 

- کلاه مردانه
در فصل گرما مخصوصا فصل تابستان، با سفر به تور اسپانیا متوجه خواهید شد که وجه مشترک لباس آقایان کلاه های تابستانه میباشد . این کلاه ها در زمان های قدیم قسمتی از پوشش تمامیمردان بوده است ولی امروزه این کلاه ها را به ندرت بر سر اشخاص زیر 50 سال میتوان مشاهده کرد. ولی قطعاً در تور اسپانیا و در شهر مادرید پیرمردهای بسياري را که این کلاه را برسردارند و قدم ميزنند، خواهید مشاهده کرد. شما میتوانید براي پدر بزرگ هایتان و یا سایرین از این کلاه های زیبا خريداري کنید و سوغاتی زیبای اسپانیا را به آنها کادو دهید. یکی از قدیمی ترین فروشگاه ها لافاووریتا در مادرید میباشد که از سال 1894 بصورت خانوادگي در این زمينه مشغول میباشد و انواع کلاه ها در این فروشگاه پیدا ميشود.

 

 کلاه های تابستانه از سوغاتی های اسپانیا


- صندل
صندل های تابستانه اسپانیا که بطور سنتی از جنس کنف و بصورت دستی بافته میشوند و در طرح ها و رنگ های گوناگون به فروش می رسند. این صندل ها روزگاری بعنوان پاپوش و کفش طبقه زیردست و کارگر به حساب می آمدند ولی در اواسط قرن بیست به یک مد و فشن تبدیل شدند و همه افراد به خصوص جوان ها از این صندل ها استفاده می کردند. امروزه این صندل ها یکی از برترین سوغاتی های مادرید هستند و با قیمتی مناسب میتوانید چند جفت از این صندلهای رنگارنگ و سبک و کنفی را خريداري کنید.

 

 صندل های تابستانه اسپانیا

 

- شال مانیلا
شال مانیلا به روسری یا شال سه گوش بزرگی گفته ميشود که اکثر جز لباس رقص فلامنکو محسوب می شود . ولی آن قدر در فرهنگ اسپانیایی جا افتاده است که خيلي از زنان در زندگی روزانه هم از این شال استفاده ميکنند . در جشنواره های محلی و سنتی، زنان مادریدی شال مانیلا را با رنگها و طرح های زیبا و سنتی می پوشند و آن را روی شانه هایشان می اندازند. شال مانیلا از جنس ابریشم است و با طرح و نقش و نگارهای شاد به صورت گل، پرنده و …هدیه ای وزین و زیبا محسوب می شود .

 

شال مانیلا از سوغات مادرید اسپانیا


- محصولات لا ویولتا
لا ویولتا فروشگاه شيريني فروشی مشهوری است که درست در مرکز شهر مادرید قرار گرفته است. این فروشگاه محصولات گوناگون را به فروش می رساند و تقریبا نخستین مغازه ای است که خودِ مردم محلی براي خرید هدیه و کادو به آنجا مراجعه ميکنند .

 

 شکلات های لا ویولتا از سوغات مادرید

 

شکلاتهای بنفش این فروشگاه که در جعبه ها و بسته‌بندي های شکیلی قرار گرفته اند از جمله بهترین سوغاتی های مادرید هستند. انواع شکلات، شیرینی ، آبنبات و.. در بسته‌بندي ها و قيمت های گوناگون در این فروشگاه ارائه میشوند.

 

گردآوری: بخش گردشگری بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه های گردشگری(مكانهاي تاريخي، تفریحی، زيارتي، دانستنی های سفر، عجایب گردشگری و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   X قیمت تورهای شهر وان ترکیه

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023