آشنایی با انواع ارزهای دیجیتالارز دیجتال, انواع ارزهای دیجیتال, آشنایی با ارزهای دیجتالی

آشنایی با ارزهای دیجیتالی

 

ارز دیجیتالی چیست؟

ارز دیجیتال یک ارز است که به صورت دیجیتالی قابل دسترسی است. به عبارت ساده، ارز دیجیتال یک شکل الکترونیکی از ارز است. امروزه، همه چیز در حال تبدیل شدن به دیجیتالی شدن است، به عنوان مثال: آموزش، خرید و بانکداری.

ارزهای دیجیتالی دارای تمام ویژگی های ذاتی هستند از جمله پول فیزیکی و پول مبادله ای که امکان مبادله فوری را فراهم می کند که می تواند به طور مداوم برای اقساط در سراسر جهان و در ارتباط با ابزارها و شبکه های پشتیبانی شده اجرا شود.

 

ارزهای رمزنگاری شده، ارزهای مجازی، ارزهای دیجیتال بانک مرکزی و ای کش (ECash) برخی از نمونه های ارزهای دیجیتالی هستند که در آنها این واقعیت را تصدیق می کند که همه ارزهای رمزنگاری شده ارزهای دیجیتالی هستند، اما همه ارزهای دیجیتال رمزنگاری نمی شوند.

 

در ادامه همین بحث، بیایید جنبه اصلی ارز دیجیتال را همراه با انواع مختلف، روش کار و موارد دیگر و همچنین یادداشتی ویژه در مورد ارز رمزنگاری شده و انواع آن بیاموزیم.

 

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال عبارت است از پولی که دارای شکل دیجیتالی یا الکترونیکی و نامشهود است. این ارز دیجیتال دارای اسامی مختلفی مانند پول دیجیتالی، پول الکترونیکی، ارز الکترونیکی و نقد فضای مجازی است که  با فناوری حمایتی مانند رایانه های شخصی، تلفن های همراه و وب، بین مواد یا مشتریان حرکت می کند. 

 

ارز دیجیتال امکان مبادله مالکیت بدون مرز و همچنین بازاریابی آنی را فراهم می کند و می تواند برای خرید کالا و خدمات مورد استفاده قرار گیرد. با این حال، می توان آن را به شبکه های آنلاین خاصی محدود کرد، به عنوان مثال، یک بازی یا سازمان بین فردی.

 

مزایای ارزهای دیجیتال

– ارزهای مجازی هزینه تولید و ذخیره سازی فیزیکی بالایی ندارند.

– ریل های فناوری ارزهای مجازی سرعت معاملات را افزایش داده و مرزهای جغرافیایی را حذف می کند.

– ارزهای مجازی غیر متمرکز می توانند واسطه ها را در جریان معاملات پولی حذف کرده و بین دو طرف معامله کننده ارتباط مستقیم برقرار کنند.

– ارزهای مجازی را می توان برای تکمیل تراکنش های خودکار برنامه ریزی کرد. به عنوان مثال، قراردادهای هوشمند در بلاک چین اتریوم می توانند بدون دخالت انسان، پول را در حساب های سپرده ذخیره و منتشر کنند.

– ارزهای مجازی مخازن دیجیتالی با ارزش هستند و می توانند به مجموعه اشیاء مختلف، از نشانه های بازی گرفته تا آثار هنری، ارزش دهند.

– مبادلات الکترونیکی مبتنی بر ارزهای دیجیتالی نیز به عنوان اصلی ترین رکورد و صراحت در معاملات به دست می آیند. 

– چندین مزیت دیگر مانند حفاظت از کلاهبرداری ، پرداخت های بین المللی ساده تر و غیره وجود دارد.

 

معایب ارزهای مجازی چیست؟  

ترکیب دیجیتالی ارزهای مجازی آنها را به اهداف جذابی برای هکرها تبدیل کرده است. ارزهای مجازی همچنین هزینه ها و هزینه هایی مانند کیف پول های دیجیتال و نگهداری آنها را برای نگهداری و نگهداری آنها در بر می گیرند. همانطور که چرخه رونق و رکود ICO نشان داد، اکوسیستم ارز مجازی نیز مستعد کلاهبرداری است.

 

معرفی انواع ارزهای دیجیتالی, آشنایی با ارزهای دیجیتالی, ارز دیجیتال

بیت کوین، اولین ارز رمزنگاری شده

 

اشکال مختلف ارزهای دیجیتال

دو شکل مهم ارز دیجیتال وجود دارد که عبارتند از ارز مجازی و ارز رمزنگاری شده.

 

ارز مجازی: ارز مجازی یک ارز دیجیتالی است که در داخل یک شبکه خاص استفاده می شود. به عنوان مثال، همه بازیکنان FarmVille به سکه های پول مجازی درون بازی نزدیک می شوند که می توانند با آنها چیزهایی برای مزرعه خود خریداری کنند.

 

با این حال، ارز مجازی در شبکه از پیش تعیین شده بسیار قابل توجه است. شما نمی توانید سکه های FarmVille خود را بردارید و از آنها برای خرید چیزبرگر از مک دونالد استفاده کنید. بعداً، ارزش تأییدیه ای ندارد.

 

ارز رمزنگاری شده: این ارز دیجیتالی است که دارای ارزش واقعی است، مانند بیت کوین. این نوع پول نقد پیشرفته به محاسبات عددی بستگی دارد و توکن ها با استفاده از سیستم های توزیع شده به صورت الکترونیکی از طریق وب منتقل می شوند. مزیت ارز رمزنگاری شده این است که با اقتصاد هیچ کشوری یکپارچه نشده است.

 

این ساختار غیر متمرکز است و به هیچ کس، حتی یک سازمان اداری وابسته نیست. این بدان معناست که اگر اقتصاد یک کشور سقوط کند، ارز دیجیتال شما ثابت می ماند. همچنین، بدون داشتن دفاتر اداری برای تجربه، رمزارزها رهبری مبادلات جهانی را ساده تر می کنند.

 

همانطور که در بالا انواع ارزهای دیجیتال را مشاهده کردید، انواع مختلفی از ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین، بیت کوین کش، لایت کوین، تتر، Zcash، ریپل، اتریوم، اتریوم کلاسیک و Stellar Lumens وجود دارد.

 

یک کارشناس صنعت از Infiniti می گوید: "ارز دیجیتال به شرکت های صنعت مالی کمک می کند تا خطر مواجهه را از بین ببرند زیرا از امنیت بالایی برخوردار هستند".

 

دلایل پذیرش ارز رمزنگاری شده

ما شاهد این بوده ایم که چگونه جهان با استفاده از دارایی های دیجیتالی در حال افزایش و تکامل است، جایی که همه چیز در حال حاضر بدون کاغذ است. در همان مسابقه، ارز رمزنگاری شده جدیدترین و معقول ترین شکل در حال گسترش به حوزه پرداخت دیجیتال است.

 

ارزهای رمزنگاری شده دارای خواص متنوعی هستند که آنها را قادر می سازد در سطح جهانی مورد استفاده قرار گیرند. در زیر دلایل قابل قبول برای انتخاب ارز رمزنگاری شده را در اولویت قرار دهید.

 

– قابل دسترسی: بیش از 2 میلیارد نفر در اینترنت فراوان هستند که امتیاز استفاده از سیستم های تجاری معمولی را برای خود محفوظ نمی دانند. بنابراین، این افراد در مورد بازار ارزهای رمزنگاری شده روشن می شوند.

 

– اثبات تقلب: با ایجاد ارز رمزنگاری شده، هر تراکنش تأیید شده در دفتر کل عمومی قرار می گیرد. اطلاعات مالکان سکه برای جلوگیری از هرگونه تقلب و اطمینان از مشروعیت، کاملاً رمزگذاری شده است. ارز غیر متمرکز است یعنی نه دولت و نه بانک هیچ کنترلی ندارند بلکه مالک آن مردم هستند.

 

– شما مالک هستید: هیچ سیستم نقدی الکترونیکی دیگری خدمات مالکیت حساب را به شما ارائه نمی دهد.

 

– سرقت هویت: دفتر کل، تضمین می کند که همه مبادلات بین "کیف پول های دیجیتال" می توانند برابری دقیق را محاسبه کنند. همه مبادلات بررسی می شوند تا اطمینان حاصل شود که سکه های مورد استفاده توسط غلتک بالا فعلی ادعا می شوند. این رکورد عمومی به عنوان "Blockchain تراکنش" نیز مورد اشاره قرار می گیرد. بنابراین، با چنین امنیتی، فناوری بلاک چین آماده است تا اساساً بر همه قسمت های زندگی ما تأثیر بگذارد.

 

– از طریق مسنجر settlement: دلیل اینکه چرا ارز دیجیتال اینقدر ارزش دارد، غیر از بلاک چین نیست. همچنین، دلیل اینکه چرا ارز دیجیتال تقاضای زیادی دارد این است که استفاده از آن آسان است. شما نیازی به ابزارهای بیشتر ندارید، فقط به اینترنت خوب و یک دستگاه هوشمند نیاز دارید.

 

مزایا و معایب ارزهای دیجیتالی, مزایای ارزهای دیجیتال, معایب ارزهای دیجیتال

معرفی انواع ارزهای دیجیتالی

 

انواع رایج ارزهای رمزنگاری شده  

در زمان اخیر، ارزهای رمزنگاری شده وارد بازارهای مالی شده اند و در سال های آینده نیز کمک های هنگفتی را ادامه خواهند داد، 

 

 بیت کوین: اولین نامی که هر زمان که اصطلاح ارز رمزنگاری شده به ذهن می رسد، بیت کوین است. بیت‌کوین بهترین ارز دیجیتال برای سرمایه گذاری است. بیت کوین "پادشاه ارزهای رمزنگاری شده" و پرکاربردترین ارز رمزنگاری شده تا به امروز است. انگیزه پشت این که چرا باید بیت کوین را در رادار حدس و گمان خود نگه دارید این است که بیشترین نقدینگی را در فضای رمزنگاری دارد.

 

 لایت کوین: یکی از انگیزه های اصلی برای سرمایه گذاری در Litecoin در سال جاری نقدشوندگی بالای آن و بالاترین سطح بازار است. اگر برای جلوگیری از خطرات نیاز دارید، از سکه هایی با صفحات و شبکه های کوچک بازار اجتناب کنید و از پول های رمزنگاری مانند Litecoin استفاده کنید.

 

 تتر (USDT): یک استیبل کوین متمرکز با پشتوانه دلار است. هر واحد USDT همیشه برابر با یک دلار است.

 

• توکن بت (BAT): نشانه اصلی توکن بت (BAT) دارای تاریخچه بزرگی است. همچنین، این یک ابزار مفید دیگر است که توسط مرورگر Brave استفاده می شود.

 

 اتریوم: اتریوم دومین ارز رمزنگاری شده سیال است که درست در زیر بیت کوین قرار دارد. بنابراین، شما هرگز در خرید و فروش اتریوم با مشکلی روبرو نخواهید شد. دلایل متعددی به نفع اتریوم وجود دارد مانند داشتن تیم و سازمان وفادار. بنابراین، سرمایه گذاری روی این، یک ترجیح منطقی است و در سال 2021 افزایش زیادی خواهد داشت.

 

ریپل (XRP) : ریپل با بانک های بزرگ جهان همکاری کرده است و موسسات مرتبط با پول بیشتری امیدوارند که برنامه ریپل را دریافت کنند. از نظر سرمایه بازار، Ripple بلافاصله بعد از بیت کوین و اتریوم در رتبه سوم قرار می گیرد.

 

 

 کارادانو (Cardano): هدف این رمزارز ایجاد زنجیره بلوکی است که بتواند عملکرد بسیار بهتری نسبت به بلاک چین‌های قدیمی مانند «اتریوم» داشته باشد. به این معنی که باید تراکنش‌های بیشتر، ارزان‌تر و سریع‌تری را پردازش کند.

 

 بایننس کوین (BNB):  بایننس یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های ارزهای دیجیتال در جهان است، و بایننس کوین (BNB) یک توکن ارز دیجیتال است که برای استفاده به‌عنوان وسیله مبادله در بایننس ایجاد شده است. در ابتدا بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شد، اما اکنون بر روی پلتفرم بلاک چین خود بایننس زندگی می کند.

 

 سولانا (Sol)سولانا یک پلتفرم بلاک چین است که ارز دیجیتال معروف به Sol را تولید می کند. 

 

 شیبا اینو (Shiba Inu) : یک میم کوین (Meme Coin) است که در سیستم مالی غیر متمرکز (DeFi) ایجاد شده است. توکن این شبکه توکن Shib است که تنها هدف از ایجاد آن، ایجاد یک جامعه آزمایشی خودجوش است.

 

 ترا یو اس دی (UST) : یک استیبل کوین غیرمتمرکز، مقیاس پذیر و الگوریتمی است که ویژگی های مختلفی را ارائه می دهد. لازم به ذکر است که این استیبل کوین بر روی بلاکچین ترا Terra پیاده سازی شده است. 

 

 جاسمی کوین : پلتفرم بلاک چین ارز دیجیتال JASMY جهت بازیابی و محافظت از حاکمیت داده‌های شخصی طراحی شده است. پروژه جسمی، فناوری معمولی اینترنت اشیاء را با فناوری بلاک چین ترکیب می‌کند و به افراد این امکان را می‌دهد تا کنترلی امن بر داده‌های شخصی خود داشته باشند.

 

• دوج کوین( DOGE) : DOGE یک ارز دیجیتال از گونه رمزارز است. دوج کوین رمزارزی همتابه‌همتا و متن‌باز است و نخستین‌بار در سال ۲۰۱۳ معرفی شد و قصد دارد به عنوان پول مجازی شبکه‌های اجتماعی برای ارسال پاداش و انعام و پرداخت‌های نفربه‌نفر در این فضا استفاده شود.

 

امروزه هزاران نوع مختلف از ارزهای دیجیتال وجود دارد، و در حالی که هر کدام برای ارائه برخی ویژگی‌ها یا عملکردهای جدید طراحی شده‌اند، اکثر آنها بر اساس اصولی مشابه با آنهایی که بیت‌کوین را ایجاد کرده‌اند وینک ،  آیوتا ، ارز دیجیتال فانتوم ، هولو ، استلار ، ریپل ، ارز ترون (TRX) و ... نیز برخی از انواع دیگر ارزهای دیجیتال می باشند.

 

 

گردآوری : بخش علمی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

      Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022