اصغر فرهادی: برشت، کوروساوا و برگمان منبع الهام من هستند/ تصاویر جدید از قهرمانفیلم قهرمان،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی
"قهرمان" که در جشنواره کن جایزه بزرگ هیأت داوران را کسب کرده، در جشنواره‌های دیگری از جمله تورنتو و تلیوراید نیز اکران خواهد شد.

به گزارش ایران آرت، مجله ونتی فر از تصاویر جدید فیلم "قهرمان" (A Hero) "اصغر فرهادی" کارگردان برنده اسکار رونمایی کرد. کارگردان "جدایی" که به "زبانی جهانی" حرف می‌زند در مصاحبه با این مجله از "برتولت برشت" دراماتیست آلمانی، "آکیرا کوروساوا" فیلمساز ژاپنی و "اینگمار برگرمان" کارگردان سوئدی به عنوان منابع الهامش یاد می‌کند.

 

فرهادی می‌گوید فیلم‌هایش را در هرجایی جاری می‌بیند و علتش را می‌داند: "مردم در سراسر دنیا، شباهت‌هایشان بیش از تفاوت‌هایشان است. به این دلیل است که اساس در سینما عواطف انسانی است." این کارگردان از طریق پلتفرم "زوم" و یک مترجم با مجله مصاحبه کرده است.

 

"قهرمان" با مدت دو ساعت و ۷ دقیقه، داسانی در مورد شخصیتی به نام رحیم بازگو می‌کند که به دلیل ناتوانی در پرداخت بدهی‌اش بالاجبار در زندان به سر می‌برد، ولی طی دو روز مرخصی که به او داده می‌شود، تلاش می‌کند با پرداخت بخشی از بدهی، شاکی خود را متقاعد به پس گرفتن شکایت کند، اما شرایط آن‌طور که برنامه‌ریزی شده پیش نمی‌رود و مسیر قصه تغییر می‌کند.

فیلم قهرمان،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

 

امیر جدیدی، محسن تنابنده، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران بومی و نیز نادر شهسواری بازیگر پیشکسوت تئاتر و سینمای شیراز از جمله بازیگران این فیلم خواهند بود. آمازون فیلم جدید فرهادی را در ایالات متحده پخش خواهد کرد. فیلمبرداری "قهرمان" که نهمین ساخته‌ی اصغر فرهادی است، بعد از هفتاد و پنج جلسه در شیراز و اطراف آن، بیست و نهم آذر ماه ۱۳۹۹ به پایان رسید.

 

منتقد "ایندی‌وایر" در نقد فیلم "قهرمان" نوشته است: "فرهادی نقاط قوت خود را به رخ می‌کشد و یک داستان کلاسیک را برمی‌دارد و آن را با نیروی فراری که شما را میخکوب کند پیچ‌وتاب می‌دهد و پیچ‌وتاب می‌دهد حتی اگر احساس همدردی شما به هر سو بگریزد. تا وقتی این سرگیجه اخلاقی که استادانه خلق شده سرانجام به آرامی متوقف شود، ساده‌ترین اثر فرهادی از زمان اکران فیلمی که ۱۰ سال قبل او را به شهرت جهانی رساند، به طریقی تبدیل می‌شود به مبهم‌ترین و بهترین فیلم او."

 

"قهرمان" که در جشنواره کن جایزه بزرگ هیأت داوران را کسب کرده، در جشنواره‌های دیگری از جمله تورنتو و تلیوراید نیز اکران خواهد شد.

 

فیلم قهرمان،اخبار فرهنگی،خبرهای فرهنگی

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------