مهوش صبرکن: آنچه که به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر زیبایی و پول وارد می کننداخبار,اخبارفرهنگی وهنری,مهوش صبرکن

مهوش صبرکن گفت: متاسفانه افرادی وجود دارند که از راه‌های نادرست وارد بازیگری شده‌اند و همین آدم‌ها باعث ایجاد حواشی و بدبینی برخی به سینما می‌شوند اما اینکه بگوییم سینما جای بازیگران زن نیست کاملاً اشتباه است. این روزها آنچه بیش از همه به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر زیبایی و پول وارد این عرصه می‌کنند.

به گزارش میزان،  مهوش صبرکن ۱۶ خرداد ۱۳۳۹ در شیراز به دنیا آمد. وی فعالیت حرفه‌ ای خود را از سال ۱۳۵۶ با تئاتر شروع کرد و سال‌ ها تلاش کرد تا به جایگاهی واقعی در این عرصه برسد.

شما سالها در کنار همسرتان محمود پاک نیت در عرصه بازیگری همکاری و زندگی کرده اید. زندگی مشترک در کنار یک هنرمند چگونه است و اینکه وقتی هر دوی زوجین بازیگر باشند سختی زندگی بیشتر می شود؟ از طرفی دوام زندگی برخی زوج های هنری دیری نمی پاید. زندگی شما چطور پیش رفته که تاکنون با آرامش در کناره همسرتان زندگی کردید؟

صبرکن: روزگاری بود که شغل بازیگری بعد از معدن به عنوان سخت ترین شغل جهان شناخته می شد. بدون شک این سختی وجود دارد و هنگامی که زوجی هنرمند زیر یک سقف زندگی می کنند چالش ها بیشتر می شود اما فراموش نکنیم دوام زندگی زوج های هنرمند به بینش آنها از هنر و زندگی بر می گردد.

متاسفانه این روزها برخی زوج ها انتظارات بسیار بیجا و زیادی از هم دارند و سر مسائلی بسیار پیش پا افتاده با یکدیگر کلنجار می روند. به عنوان مثال چندی پیش یکی از دوستان سر فیلمبرداری ناراحت بود که همسرم باید لباس بخرد و من اگر کنار او نباشم این کار را انجام نمی دهد. در صورتی که من به او گفتم همسر شما باید یاد بگیرد وقتی شغل شما را پذیرفته یعنی خیلی از کارها را باید به تنهایی انجام دهد. در بسیاری از زمان های زندگی مشترک من و محمود پاک نیت یا من سر کار بودم و یا او مشغول بازی در شهرستان بود و همین باعث شد که بسیاری از کارها را به تنهایی انجام دهیم و این مساله را به خوبی درک کردیم.

به عنوان مثال گاهی اوقات من شبها سر فیلمبرداری هستم و وقتی نزدیک به صبح به خانه باز میگردم همسرم محیطی آرام را برای استراحت من فراهم می کند و این اتفاق بلعکس نیز وجود دارد و این حاصل درک متقابل و همکاری بین من و همسرم در زندگی و پیشه بازیگری است.

آیا این همکاری و درک در بین زوج های جوان هنری نیز وجود دارد؟

صبرکن: نمی گویم این همکاری و درک نیست اما بسیار کمتر دیده می شود. گاهی در این راه پای یکی از طرفین لغزش پیدا می کند و همین عاملی می شود تا زندگی مشترکشان به سرعت از بین برود. البته این را بگویم این لغزش ها و خیانت ربطی به هنر و سختی بازیگری ندارد بلکه کاملاً به منش، تربیت و اخلاق افراد مرتبط است.

برخی می گویند که سینما جای مناسبی برای ورود بازیگران جوان دختر نیست. آیا این حرف را قبول دارید؟

صبرکن: بله من هم این را شنیده ام اما باید بگویم تحلیل این صحبت دو بخش دارد. در بخش اول اینکه کسانی که این حرف را می زنند ناآگاه هستند زیرا مگر در حرفه های دیگر احتمال لغزش و فساد وجود ندارد؟ تنها دلیل اینکه مسائل بازیگران سریعاً به گوش مردم می رسد زیر ذره بین بودن آنها است.

مردم توقعات خاصی از ما بازیگران دارند. مردم تنها عاشق بازی ما نیستند بلکه به زندگی و شخصیت ما نیز علاقه مند هستند. البته این را بگویم که مردم در قبال ما بازیگران کاملاً حق دارند.

این را فراموش نکنیم که دلیل و چرایی ورود افراد به سینما بسیار مهم است. برخی می خواهند صرفاً معروف شده و در خیابان شناخته شوند که بدون شک بیراهه خواهند رفت. اگر بسیاری از بازیگران به خاطر قیافه و چشم ابرو وارد سینما نشده و از راه درست آموزشی و آکادمیک وارد این عرصه شوند مطمئن باشید حاشیه ها به طور کلی از بین می روند.

متاسفانه افرادی وجود دارند که از راه های نادرست وارد بازیگری شده اند و همین آدم‌ها باعث ایجاد حواشی و بدبینی برخی به سینما می شوند اما اینکه بگوییم سینما جای بازیگران زن نیست کاملاً اشتباه است. این روزها آنچه بیش از همه به سینما لطمه زده باندهایی هستند که جوانان را به خاطر زیبایی و پول وارد این عرصه می کنند.مطمئن باشید دخترها و پسران جوانی که از بیراهه وارد سینما شده اند حتماً از لحاظ اخلاقی به سینما لطمه خواهند زد و آینده تاریکی در انتظار آنان است.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------