بورس آخرین هفته سال ۹۸ را چگونه سپری کرد؟اخبار,اخبار اقتصادی,بورس تهران
شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه (۲۸ اسفند) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید که در مقایسه با پایان هفته گذشته حدود ۱.۵ درصد افت را تجربه کرد.

به گزارش ایرنا، در پنج روز معاملات هفته‌ جاری، شاخص بورس هفت هزار و ۳۰۸ واحد کاهش داشت؛ شاخص کل در پایان روز چهارشنبه (۲۱ اسفند) با عدد ۵۲۰ هزار و ۲۱۱ واحد به معاملات پایان داد که این رقم در روز چهارشنبه (۲۸ اسفند ماه) به عدد ۵۱۲ هزار و ۹۰۳ واحد رسید.

 

شاخص آزاد شناور در آخرین روز معاملات هفته گذشته ۶۶۴ هزار و ۲۹  واحد بود که در روز چهارشنبه این هفته به رقم ۶۵۰ هزار و ۳۴۸ واحد رسید و کاهش ۱۳ هزار و ۶۸۱ واحدی را رقم زد.

 

همچنین شاخص کل (هم وزن) در پایان هفته گذشته ۱۷۸ هزار و ۹۳۷ واحد بود که در هفته جاری این عدد به ۱۷۷ هزار و ۸۳ واحد و شاخص قیمت (هم وزن) از ۱۱۹ هزار و ۱۰۸ واحد به عدد ۱۱۷ هزار و ۸۱۴ واحد رسید.

 

در پنج روز معاملاتی این هفته بازار سرمایه نمادهای بانک ملت، بانک تجارت، فولاد مبارکه اصفهان، پالایش نفت اصفهان و ملی صنایع مس ایران در گروه نمادهای پربیننده قرار داشتند.

 

در هفته‌ای که گذشت بانک‌ها، صنایع غذایی به جز قند و شکر، کانی‌های غیرفلزی، بیمه و بازنشسته، شیمیایی، خودروسازی و قطعات، کانی‌های فلزی، فلزات اساسی، چند رشته ای صنعتی، رایانه، سیمان، تامین آب، برق و گاز با رشد مثبت بر شاخص کل همراه بودند.

 

 هفته‌ ای که گذشت بانک‌ها و موسسات اعتباری، صنایع غذایی به جز قند و شکر، فلزات اساسی، خودرو و قطعات، شیمیایی، کانه های فلزی، مواد دارویی، سرمایه‌گذاری‌ها، فرآورده‌های نفتی، سیمان، آهک و گچ، انبوه‌سازی املاک و مستغلات، حمل و نقل، واسطه‌گری‌های مالی و پولی، صندوق سرمایه‌گذاری قابل معامله، بیمه و بازنشستگی، محصولات فلزی نسبت به دیگر صنایع بیشترین حجم معاملات را داشتند.

 

همچنین شیمیایی، صنایع غذایی به جز قند و شکر، بانک‌ها و موسسات اعتباری، فلزات اساسی، کانه‌های فلزی، خودرو و قطعات، مواد دارویی، سرمایه گذاری‌ها، صندوق‌های سرمایه‌گذاری قابل معامله، سیمان، آهک و گچ، انبوه سازی املاک و مستغلات، فرآورده‌های نفتی، حمل و نقل انبارداری و ارتباطات، واسطه گری‌های مالی و پولی، بیمه و بازنشستگی، عرضه برق، گاز، بخار، بخار و آب گرم، محصولات کاغذی و محصولات فلزی و فنی و مهندسی بیشترین میزان از ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------