اعلام اسامی تک تک کم‌فروشان طلا 

 

اسامی تک تک کم‌فروشان طلا را اعلام می‌کنیم / کم‌فروشی محرز شد

 

 

اسامی تک تک کم‌فروشان طلا را اعلام می‌کنیم

 

 

مدیر کل استاندارد استان تهران با تاکید بر اینکه اسامی تک تک متخلفان کم‌فروشی طلا و نقره را به مردم اعلام می‌کنیم، گفت: بررسیهای ما تخلفات صورت گرفته در تمام انواع مصنوعات طلا و نقره همچون دستبند، گوشواره، گردنبند و انگشتر را محرز کرده است.


مهدی پورهاشم در گفتگو با مهر در خصوص اعلام خبر تولید و عرضه مصنوعات طلا با عیار پائین در بازار تهران گفت: اتحادیه طلا فروشان تهران اعلام کرده است که اتحادیه موضوع تولید و عرضه طلا با عیار پائین را باور ندارد، به همین دلیل نیز سازمان استاندارد وارد عمل شده است.


مدیرکل استاندارد استان تهران با اشاره به اینکه اتحادیه مطرح کرده است که طلا با عیار پائین تولید و عرضه نمی شود، افزود: اتحادیه اعلام کرد که خود بازرسی های لازم را در این خصوص انجام می دهد و اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان استاندارد را بررسی می کند.


وی اطلاعیه دوم سازمان استاندارد را در پاسخ به این مطالب اتحادیه طلا و جواهرعنوان کرد و گفت: اگر نیاز باشد، موسسه استاندارد همانگونه که قبلا در سایر نمونه ها نیز این کار را انجام داده، آدرس و اسامی تک تک فروشندگان متخلف را در رسانه ها و سایتهای مختلف درج و اعلام می کند.


پورهاشم در مورد نحوه بررسی نمونه های طلا گفت: موسسه استاندارد از طلا و جواهرات و غیره نمونه گیری کرده و آنها را در در آزمایشگاههای خود تست می کند.


وی ادامه داد: اگر عیار طلا از ۷۵۰ گرم در هزار گرم در طلای ۱۸ عیار کمتر باشد، غیر استاندارد است، همچنین در نقره نیز اگر از عیار نقره از ۹۰۰ گرم در هزار گرم کمتر باشد، غیر استاندارد است.


مدیرکل استاندارد استان تهران این امر را کم فروشی دانست و تصریح کرد: چند روز پیش نمونه ای گرفته و مشخص شد که در انگشتر تولید شده، حلقه آن از نقره و نگین آن نیز از طلا بود، همین طور حلقه ۳۵۰ گرم در هزار گرم نقره داشت در حالی که باید میزان نقره آن ۹۰۰ گرم باشد، همچنین طلاهای تست شده نیز کمتر از ۷۵۰ گرم نقره داشتند.


وی با بیان اینکه اینگونه تخلفات در تمام انواع مصنوعات طلا و نقره اعم از دستبند، گوشواره، گردنبند، انگشتر و غیره صورت گرفته است، افزود: حقوق مردم ایجاب می کند که اطلاع رسانی در این خصوص صورت گیرد.


پورهاشم خاطرنشان کرد: اتحادیه تاکنون در این خصوص تماسی با موسسه استاندارد نداشته است.... /  خبرگزارى مهر

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------