آخرین اخبار اقتصادی


اخبار,اخبار اقتصادی,قیمت مرغ

قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ ۲۴ هزارتومان است

کانون سراسری مرغداران گوشتی برآورد رئیس مجلس مبنی بر ۱۰هزارتومان بودن قیمت تمام شده هر کیلوگرم مرغ را نادرست خواند و تاکید…

بورس سراسر سبز/ رئیس مجلس: وضعیت فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس
با شروع معاملات امروز بازار سهام شاخص کل رشد به دلیل تقاضای زیاد ۲/۱۸ درصد رشد و نمادهای پالایشی و بانکی نیز سراسر صف خرید شدند. 

 به گزارش تجارت‌نیوز، با شروع معاملات امروز بازار سهام، شاخص کل به دلیل تقاضای زیاد بیش از ۲ درصد رشد کرد و به یک میلیون و ۴۵۸ هزار واحد رسید، همچنین با شروع معاملات این هفته از بازار سهام شاخص هم‌وزن نیز روند خوبی داشت و این نشان از رشد سهم‌ها کوچک در کنار نمادهای بنیادین است.

 

از طرفی نمادهای پالایشی که در دوره ریزش شاخص کل حتی با احتساب ۳۰ درصد تخفیف نیز روندی نزولی داشتند نیز با شروع روند صعودی بازار سهام در ۲ هفته گذشته زیان خود را جبران کردند و امروز نیز از سمت سازمان بورس مجوز فعالیت دریافت کردند و احتمالا معاملات این صندوق در این هفته شروع خواهد شد.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس

در جریان معاملات امروز بازار سهام گروه فلزات اساسی روند متعادلی دارند و در چند روز گذشته نیز در حالی که بازار سهام در حال رشد بود این گروه روندی متعاد را دنبال کرده که به نظر می‌رسد این روند به دلیل قیمت‌گذاری دستوری وزارت صمت در رابطه با زنجیره فولاد است.

 

همچنین در جریان معاملات این هفته بازار سهام به دلیل بازگشت اعتماد نسبی و همچنین رکود بازارهای موازی، سرمایه حقیقی وارد بورس می‌شود و تقاضا در بازار سهام زیاد شده است.

 

در جریان معاملات این هفته یک عرضه اولیه نیز خواهیم داشت اما باید ببینیم کدام عرضه اولیه چخزر یا بوعلی در این هفته به بازار سهام می‌آیند.

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس

با بیشتر شدن تقاضا در نمادهای بزرگ بازار سهام جو و تمایلات بازار سهام نیز بیشتر می‌شود و رشد بازار سهام نیز به دلیل تقاضا افزایش پیدا می‌کند، نمادهای فارس، شستا، تاپیکو و وغدیر بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص کل داشتند و در بازار فرابورس نیز نمادهای مارون، صبا و دی بیشترین تاثیر مثبت را دارند.

 

اما پیش‌بینی می‌شود در ادامه روند معاملات امروز بازار سهام عرضه در برخی نمادها بیشتر شود و عرضه و تقاضا در بازار سهام به تعادل برسد.

 

قالیباف: وضعیت فعلی بورس اصلا مورد قبول نیست و این رویه باید اصلاح شود

وضعیت بازار سرمایه در جلسه مشترک مجلس با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان بورس بررسی شد و در این نشست که به دلیل اهمیت موضوع بازار سرمایه در حضور رییس مجلس برگزار شد، محمدباقر قالیباف ضمن بیان نظرات مردم و فعالان بازار که خواستار توجه بیشتر دولت به بازار سرمایه هستند، بر ایفای وظیفه نظارتی مجلس، خطاب به وزیر اقتصاد و رییس سازمان بورس تاکید کرد تا اقدامات جدی تری در راستای صیانت از حقوق سهامداران و ارتقای کارآمدی بازار سرمایه انجام دهند.

 

 اخباراقتصادی ,خبرهای اقتصادی,بورس

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت نظارت مجلس به نقل از خانه ملت؛ دکتر محمد باقر قالیباف بر لزوم اثربخشی سریع و ملموس اقدامات وزارت اقتصاد و سازمان بورس در این خصوص تاکید کرد و افزود: اعتماد مردم، بزرگترین سرمایه نظام است و نباید آن را تخریب کرد. هرگونه اقدامی که موجب صدمه به این اعتماد عمومی شود، غیر قابل قبول است. بازار سرمایه باید با حفظ ویژگی نقدشوندگی به عنوان مهمترین منبع تامین مالی تولید مورد اعتماد مردم باشد.

 

رییس مجلس با اشاره به اختیارات وسیع وزارت اقتصاد و سازمان بورس در اداره حرفه ای این بازار و صیانت از رونق بازار سرمایه تصریح کرد: وضعیت فعلی این بازار اصلا مورد قبول نیست و باید این رویه اصلاح شود و اعتماد به بازار برگردد همچنان که مردم با ترغیب دولت سرمایه خود را به این بازار آوردند، پاسخ اعتماد خود را هم باید بگیرند.

 

در این جلسه همچنین محمدرضا پورابراهیمی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اجرای کامل و دقیق مصوبات شورای عالی بورس در این خصوص، خواستار توضیحاتی در مورد اجرای مصوبات شورای عالی بورس و آیین نامه صیانت از حقوق سهامداران شد.

 

در ادامه جلسه فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد با بیان دغدغه وزارتخانه و دولت برای بهبود وضعیت بورس و حمایت از بازار سرمایه، بر برنامه این وزارتخانه و سازمان بورس برای اجرای دقیق مصوبات شورای عالی بورس در راستای تقویت بازارگردانی سهام، تزریق منابع مالی مصوب به بازار سرمایه و همچنین تقویت خرید سهام خزانه توسط شرکتها و انتشار اوراق تبعی تاکید و از سازمان بورس خواست با توجه به درخواستهای فعالان بازار و مردم در این زمینه اقدامات لازم را انجام دهد.

 

همچنین حسن قالیباف اصل رییس سازمان بورس نیز در این جلسه با ذکر اقدامات انجام شده سازمان بورس در راستای صیانت از حقوق سهامداران، بر فعالیت بیشتر ناشران و سهامداران عمده در خصوص بازار گردانی تاکید کرد و با توجه به تاکید وزیر اقتصاد بر لزوم جدیت بیشتر در اجرای بازارگردانی برای کلیه سهام بازار سرمایه، ضمن بیان برخی نکات در این خصوص، قول داد در این خصوص اقدامات لازم تسریع و با جدیت بیشتری اقدام شود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------