آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,

بایدن: بر موضع خود برای بازگشت به برجام ایستاده‌ام

ستون‌نویس «نیویورک‌تایمز» از جو بایدن پرسید آیا هنوز به یادداشت خود مبنی بر اینکه اگر ایران به تبعیت از برجام بازگردد، آمریکا هم به توافق بازمی‌گردد، «البته به عنوان…


ادعاهای جدید معاون وزیر دفاع سعودی علیه ایراناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
معاون وزیر دفاع عربستان مواضع تکراری و نخ نما شده ریاض علیه تهران را تکرار کرد و در حالی که جنگنده های این کشور بمب بر سر کودکان یمنی می ریزند، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد.

به گزارش مهر به نقل از اسپوتنیک، خالد بن سلمان معاون وزیر دفاع عربستان از آرامش در یمن سخن گفت و مدعی شد: عربستان به آرامش(عدم حملات یمنی ها به عربستان) به شکل مثبت نگاه می کند و همواره سعی ما بر برقراری آرامش بوده است.

 

وی در ادامه ادعا کرد: نظام ایران به دنبال بهره برداری از یمن در راستای منافعش است و از سوی دیگر یمنی ها را مورد سرزنش قرار می دهد و به آنها تهمت می زند تا از مسئولیت اقدامات تروریستی‌اش بگریزد و از سوی دیگر وانمود می کند که به دنبال آرامش در یمن است. اینکه نظام ایران از آرامش در یمن سخن می گوید بهره برداری از یمن و ملت آن است.

 

معاون وزیر دفاع سعودی که کشورش جنگ علیه یمن را آغاز کرده است و شمار زیادی از ملت یمن از جمله کودکان و زنان را به شهادت رسانده است و جنگنده های این کشور زیر ساختهای یمن را نابود کرده اند و ریاض مردم یمن را گرسنه نگه داشته است، مدعی شد: نظام ایران بحران یمن را برافروخته و به آن دامن می زند. نظام ایران به دنبال بهره برداری از یمن به نفع منافع خود است و زمان آن فرا رسیده است که یمنی ها در برابر طرح هرج و مرج طلبانه ایران بایستند.

 

وی در ادامه یاوه گویی های خود ادعا کرد: وزیر خارجه ایران به دنبال دفاع از نظام خود از طریق انداختن مسئولیت حملات بر یمنی هاست. وزیر خارجه ایران که نظامش مدعی تمایل برای آرامش و ثبات در یمن است به دنبال دفاع از نظام ایرانی از طریق انداختن مسئولیت حملات به بقیق  و خریص بر گردن یمنی هاست بدون اینکه برای امنیت و  ثبات یمن ارزشی و اعتباری قائل شود.

 

شایان ذکر است که ائتلاف تحت سرکردگی سعودی ها از ۲۶ مارس ۲۰۱۵ جنگی ویرانگر را علیه ملت یمن آغاز کرده است. علاوه بر شهادت و زخمی شدن شمار زیادی از یمنی ها بر اثر حملات ددمنشانه جنگنده های سعودی؛ بیماری های واگیر و گرسنگی ناشی از این حمله و محاصره هوایی و دریایی یمن، بیداد می کند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------