آخرین اخبار سیاست خارجی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,محمدجواد ظریف

ظریف : چندجانبه گرایی از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلای ایران گفت : در حال حاضر چند جانبه گرایی از سوی آمریکا به شدت در معرض خطر است. ظریف سه شنبه شب در حین ورود به باکو در گفت و گو…


گراهام: تصمیم ترامپ ایران را خوشحال خواهد کرداخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
"لیندسی گراهام" سناتور جمهوریخواه ایالات کارولینای جنوبی روز سه شنبه با انتقاد شدید از "دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج نیروهای آمریکایی از شمال سوریه گفت: این تصمیم کوته بینانه و غیر مسؤولانه است.

گراهام در گفت و گو با شبکه "فاکس نیوز" افزود: این تصمیم متهورانه رئیس جمهوری، تمامی دستاوردهای ما را از بین برد و منطقه (خاورمیانه) را در هرج و مرج اضافی فرو می برد، هچنان که این امر موجب خوشحالی ایران خواهد شد.

 

وی با رد هرگونه شکست گروهک تروریستی داعش، گفت: کسانی که گمان می برند، این گروهک شکست خورده است، بزودی مشاهده خواهند کرد (که این چنین نیست).

 

گراهام که متحد ارشد «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکاست و متحدانی در میان دموکرات ها دارد، در رشته توئیت هایی نوشت: با "مایک پمپئو" وزیر امورخارجه در مورد این مسأله که در واقع فاجعه در حال شکل گیری" است، گفت و گو خواهم کرد.

 

گراهام تهدید کرد که اگر دولت ترامپ به تصمیم خود ادامه دهد، وی پیش نویس قانونی را در مجلس سنا برای لغو این تصمیم را ارائه می کند، گامی که وی بر این باور است که مورد حمایت شدید هر دو حزب جمهوریخواه و دمکرات قرار خواهد گرفت.

 

"دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته (دوشنبه) دستور خروج نظامیان آمریکایی از سوریه را صادر کرد.

 

ایرنا

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------