آخرین اخبار سیاست خارجی


امیرعبداللهیان,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی

امیرعبداللهیان: با تمامی طرف‌ها در افغانستان در تماس هستیم

وزیر امور خارجه کشورمان با بیان اینکه ایران با تمامی طرف ها در افغانستان در تماس است، اظهار کرد: ما همکاری های اقتصادی و تجاری مان را با افغانستان در بخش های مختلف ادامه…

لغو یک قرارداد ایالات ویکتوریای استرالیا با ایراناخبار,اخبار امروز,اخبار جدید
دولت فدرال استرالیا با استفاده از اختیارات جدید خود، چهار توافق یکی از ایالات این کشور با ایران، چین و سوریه را لغو کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از شبکه ای.بی.سی نت، دولت فدرال استرالیا برای اولین بار با استفاده از اختیارات جدید خود چهار توافق ایالات ویکتوریا را به دلیل آنچه ناسازگاری این توافقات با سیاست خارجی استرالیا عنوان کرده است، لغو کرد که دو مورد از آن مربوط به طرح چین برای احیا و توسعه جاده ابریشم موسوم به "یک کمربند یک جاده" است.

 

این اقدام دولت فدرال استرالیا خطر ایجاد یک تنش تازه در روابط با پکن را پس از تنها چند هفته آرامش را به دنبال دارد.

 

بنابر این گزارش، این اختیارات جدید به دولت فدرال استرالیا این امکان را می دهد که قراردادهایی را که دولت های ایالتی و منطقه ای، شوراهای محلی و دانشگاه ها با سایر کشورها منعقد می کنند، لغو کند.

 

یکی از این توافق نامه ها، بین وزارت آموزش و پرورش ایالت ویکتوریا و یک آژانس دولتی در ایران است و دیگری مربوط به تفاهم نامه سال ۱۹۹۹ است که برای تشویق همکاری علمی میان وزارت آموزش عالی سوریه و وزارت آموزش عالی ویکتوریا طراحی شده بود.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------