ماجرای دوچرخه دزدی از پارکینگ ها اخبار حوادث,خبرهای حوادث ,حوادث روز
باند نوجوانان سابقه داری که از پارکینگ منازل آپارتمانی دوچرخه و موتورسیکلت می ربودند، در حالی متلاشی شد که مالخر فراری این باند پدر یکی از دزدان سابقه دار است. 

به گزارش خراسان، به دنبال افزایش پرونده های دستبرد به پارکینگ منازل مسکونی در برخی خیابان‌های هسته مرکزی شهر مشهد، نیروهای انتظامی تلاش مضاعفی را با دستورات ویژه ای از سوی سرهنگ عباس صارمی ساداتی (رئیس پلیس مشهد) آغاز کردند. بنابراین گروه تخصصی پیگیری پرونده های سرقت از پارکینگ‌ها، در کلانتری سناباد نیز شکل گرفت و نیروهای زبده تجسس با هدایت مستقیم سرگرد جواد بیگی (رئیس کلانتری) وارد عمل شدند و به تجزیه و تحلیل چگونگی وقوع این سرقت ها پرداختند .در بازدیدهای میدانی و بررسی کارشناسی جرایم، سرنخ‌هایی از یک نوجوان 14 ساله به دست آمد که تصاویری هنگام وقوع سرقت در برخی دوربین های مداربسته نمایان بود. به همین دلیل تصاویر این نوجوان در اختیار نیروهای گشت کلانتری قرار گرفت تا این که چند روز قبل ماموران انتظامی هنگام انجام وظیفه در حوزه استحفاظی دوچرخه‌سواری  را دستگیر کردند که چهره وی با تصویر نوجوان تحت تعقیب مطابقت داشت بنابراین ماموران انتظامی او را به کلانتری هدایت کردند و به این ترتیب تحقیقات گسترده ای در این باره آغاز شد.

 

بررسی های پلیس در حالی از سرقتی بودن دوچرخه مذکور حکایت داشت که مشخص شد نوجوان دستگیر شده، همان فرد تحت تعقیب و سابقه دار است که پرونده ای در حال رسیدگی نیز دارد. گزارش خراسان حاکی است، با اعترافات این نوجوان، عملیات نیروهای تجسس با راهنمایی‌ها و دستورات مقام قضایی وارد مرحله جدیدی شد. آن ها پس از ردزنی های اطلاعاتی به سراغ نوجوان دیگری رفتند که در چند فقره از سرقت ها با نوجوان 14 ساله همراه بود. این نوجوان نیز در حالی با یک دستگاه دوچرخه سرقتی دستگیر شد که بررسی‌های اطلاعاتی نیروهای تجسس نشان داد پدر این نوجوان 17 ساله نیز از سرکردگان باند است و طبق اعترافات متهمان، دوچرخه های مسروقه را از آنان خریداری می کند اما وقتی ماموران برای دستگیری وی با دستور قضایی اقدام کردند، او متوجه ماجرا شده و به مکان نامعلومی گریخته بود.

 

به گزارش خراسان، در حالی که متهمان،افراد دیگر مرتبط با این باند را به پلیس معرفی کرده اند، تحقیقات برای کشف جرایم احتمالی دیگر آنان همچنان ادامه دارد. شایان ذکر است، بررسی های پلیس بیانگر آن است که امیر (نوجوان 14 ساله) سابقه سرقت موتورسیکلت را دارد و پدرش نیز هم اکنون در زندان در حال تحمل کیفر است و مادرش از اعتیاد رنج می برد. از سوی دیگر جعفر (نوجوان 17 ساله) نیز نه تنها سابقه دار است بلکه به مواد مخدر اعتیاد دارد و پدرش دوچرخه های سرقتی را از مشهد به شهرستان ها انتقال می دهد.

 

 سجادپور

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

  

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   
   وب گردی