کمک یوگا در کاهش علائم افسردگی افراد مبتلا به اسکیزوفرنیاخبار,اخبار پزشکی,یوگا
پژوهشگران "دانشگاه استرالیای جنوبی" (University of South Australia) در مطالعه اخیرشان اظهار کرده‌اند یوگا می‌تواند به افرادی که دارای اختلالات سلامت روان مانند اسکیزوفرنی هستند، کمک کند تا علائم افسردگی خود را کاهش دهند.

به گزارش ایسنا و به نقل از دیلی میل، محققان استرالیایی اخیرا ۱۳ مطالعه پیشتر انجام شده درباره یوگا که در آن ۶۳۲ فرد شرکت کرده بودند و درباره مزایای بالقوه تمرین یوگا بود را مورد بررسی قرار دادند. محققان اظهار کردند تاثیرات انجام یوگا در بین مبتلایان به افسردگی و اسکیزوفرنی بسیار قابل توجه است.

 

به گفته سازمان بهداشت جهانی، افسردگی عامل اصلی ناتوانی در سراسر جهان است و بیش از ۲۶۴ میلیون نفر در جهان مبتلا به این اختلال روانی هستند. علائم افسردگی اغلب در کنار سایر موارد سلامت روان مانند اضطراب عمومی و اختلالات روانی و سوءمصرف مواد ظاهر می‌شود.

 

در این مطالعه "جاکینتا برینسل"(Jacinta Brinsle) از دانشگاه استرالیای جنوبی و دیگر محققان به تجزیه و تحلیل اثرات یوگا در طیف وسیعی از اختلالات سلامت روان که در مطالعات پیشین درباره آنها گفته شده بود، پرداختند. این موارد شامل افسردگی، اضطراب عمومی، اختلالات خلقی، اختلال استرس پس از سانحه، استرس، اختلالات روانی مانند اسکیزوفرنی، اختلالات هراس و سوءمصرف مواد بود.

 

طی این مطالعات به طور متوسط، هر جلسه هفتگی یوگا بین ۲۰ تا ۹۰ دقیقه به طول انجامید و طی یک دوره حدود دو و نیم ماهه تکرار می‌شد. این تمرینات شامل تمرینات تنفسی، ذهن آگاهی و انجام برخی حرکات بود. محققان پس از بررسی‌ها دریافتند که یوگا در مقایسه با درمان‌های معمول برای درمان افسردگی در کاهش علائم افسردگی تأثیر متوسطی دارد.

 

محققان دریافتند انجام یوگا به عنوان یک شیوه تمرینی در کنار ورزش معمولی نتایج مثبتی در کاهش افسردگی دارد.

 

یافته‌های  این مطالعه در مجله "British Journal of Sports Medicine" منتشر شد.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------