اخبار پزشکی


اخبار,اخبار پزشکی,شیرمادر

شیر مادر، باکتری خوب را به روده نوزاد می‌رساند

پژوهشگران کانادایی در بررسی خود دریافتند که شیر مادر می‌تواند باکتری‌های خوب را به روده نوزاد انتقال دهد. به گزارش ایسنا و…


زالی: سناریو کرونا در تهران پایان یافته نیست/ جولان کرونا در هرمزگاناخبار,اخبار پزشکی,دکتر زالی
فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه سناریوی کرونا در تهران پایان یافته نیست، گفت: شهروندان با دقت بیشتر ملاحظات بهداشتی را رعایت کنند.

به گزارش مهر، علی رضا زالی، با اشاره به آمار مراجعان به بیمارستان‌های استان تهران، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته ۱۴۳ مورد جدید با تشخیص کرونا در بخش‌های عادی و ۵۱ نفر نیز در بخش‌های ویژه بستری شدند و ۱۹۴ بیمار بهبود یافته و ترخیص شدند.

 

به گفته وی، در مقایسه با ۴۸ ساعت گذشته آمار بیماران جدید بستری عادی و ویژه در بیمارستان‌های استان تهران ۱۵,۳ درصد کاهش داشته است. اما با توجه به آمار مراجعان جدید به بیمارستان‌ها همچنان رعایت موارد بهداشتی و حفاظتی از سوی شهروندان ضروری است.

 

زالی، قطرات تنفسی و سطوح آلوده را دو عامل اصلی در انتقال و انتشار بیماری کرونا برشمرد و به شهروندان توصیه کرد با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از قطرات تنفسی و سطوح آلوده باعث پیشگیری از ابتلاء به بیماری کرونا شوند.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به بازگشایی های جدید به صورت پلکانی در تهران، تحلیل نتایج این بازگشایی‌ها را در کوتاه مدت غیر ممکن برشمرد و گفت: در شهری نظیر تهران که سازوکار پیچیده‌ای از نظر تواتر رفت و آمد و پیچیدگی‌های ارتباط درون شهری دارد باید هوشیاری خود را حفظ کند.

 

زالی در ادامه تاکید کرد: سناریو کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و پایان یافته نیست باید ملاحظات بهداشتی با دقت بیشتری توسط شهروندان مورد توجه قرار گیرد و خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی شود.

 

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران، با اشاره به بررسی‌های صورت گرفته در تهران گفت: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیش از ۵۰ درصد بیماران کرونایی بستری در بیمارستان ها در محیط پرتراکم و پر جمعیت حضور داشتند و مبتلا به بیماری شدند. بنابراین مراکز پر تردد و با تراکم بیشتر به عنوان عامل خطر تصاعدی بیماری عمل می‌کنند و افرادی که در تهران دچار بیماری شدند یک یا چند بار سابقه حضور در یک محیط شلوغ و پر جمعیت را ذکر می‌کنند.

اخبار,اخبار پزشکی,کرونا در ایران

 

وی در خصوص ضدعفونی کردن معابر عمومی و خیابان‌های پرتردد اظهار کرد: بر اساس توافقات صورت گرفته با شهرداری تهران و شیوه نامه‌های جدید بهداشتی مه پاشی فقط در نقاط خاصی انجام می‌شود که بیشترین میزان تردد یا چگالی و تراکم جمعیتی را دارند.

 

جولان کرونا در هرمزگان
عصرایران به نقل از جنوب ایران نیوز  نوشت: به گفته رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، امروز ۵ خرداد تعداد موارد مثبت در این استان با ۲۰۵ مورد افزایش به ۲۷۴۳ نفر رسید. همچنین شمار فوتی‌ها نیز با ۲ نفر افزایش به ۳۸ نفر رسید.

 

موارد مثبت شامل ۱۲۳نفر در بندرعباس، ۲۵ نفر در بندرخمیر، ۲۱نفر در قشم، ۲۱ نفر در رودان، ۹نفر در میناب، ۵نفر در بندرلنگه و ۱ نفر در حاجی‌آباد است.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------