آخرین اخبار سیاسی

اخبار،اخبار جدید،اخبار روز

۸ تیر، روز برگزاری انتخابات / دهم تا چهاردهم خرداد، زمان ثبت نام کاندیداها

جلسه سران قوا برگزار و هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم تعیین شد. به گزارش «انتخاب»؛ در این جلسه که بعد…

نماینده مجلس: صلاحیت برخی افراد که کلکسیون فساد هستند تایید شده!نماینده اراک,اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی
علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک گفت: با توجه به اعلام رسیدگی به صلاحیت نامزدها به نظر می‌رسد درباره نحوه رسیدگی به صلاحیت‌ها و نتایج آن درباره برخی نامزدها در هیات نظارت شورای نگهبان برخورد تبعیض‌آمیز وجود داشته است. با کمال تاسف دیده می‌شود صلاحیت برخی افراد که کلکسیون فساد اداری، مالی، اقتصادی، سیاسی و اخلاقی هستند، تایید شده و افرادی با مصادیق تخلف و فساد به مراتب کمتر رد صلاحیت شدند.  

به گزارش جماران؛ در صحن علنی امروز مجلس شورای اسلامی علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک در تذکری گفت: امام خمینی (ره) در وصیت‌نامه خود فرمود که از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این عصر و عصر‌های آینده می‌خواهم که اگر خدایی ناکرده عناصر منحرفی با دسیسه و بازی‌های سیاسی می‌خواهند وکالت خود را به مردم تحمیل کنند، اعتبارنامه آنها را رد کرده و نگذارند حتی یک عنصر خرابکار و وابسته به مجلس شورای اسلامی راه پیدا کند.  

 

مجلس یازدهم با استناد به وصیت‌نامه امام در اولین اقدام جدی خود برای مبارزه با فساد اعتبارنامه نماینده منتخب گچساران و باشت (غلامرضا تاج‌گردون) را رد کرد تا پایبندی خود به اصل مبارزه با فساد مورد تاکید رهبری را اثبات کنند. 

 

مگر نه این‌که مقام معظم رهبری در ۱۵ فروردین‌ماه امسال مبارزه جدی و بدون رودربایستی با هرگونه فساد را به مسئولان کشور توصیه کردند و مبارزه با اژدهای هفت سر فساد را کاری دشوار خوانده و فرمودند فساد بیماری مهلک و بسیار خطرناکی است که مردم را ناامید کرده و میل به سلامت اخلاقی را کاهش می‌دهد و باید مبارزه با آن در راس کارهای مهم سه قوه و همه دستگاه‌ها باشد. 

 

امروز در ذهن نمایندگان و مردم گچساران و باشت و نیروهای انقلابی کشور این سوال جدی ایجاد شده که چرا علی‌رغم افزایش دلایل و مستندات و تخلفات و مواضع ضد انقلابی فردی خاص در طی سال‌های اخیر و نظریه‌های منفی برخی مراجع قانونی درباره او در هیات نظارت تایید صلاحیت می‌شود. 

 

براساس مفاد فرمان هشت ماده‌ای حضرت امام خمینی (ره) و رهبری معظم انقلاب خطاب به روسای قوای سه‌گانه درباره مبارزه با فساد اقتصادی، مماشات با مفسدان حاصلی جز بی‌اعتمادی و یاس و سرخوردگی در بین مردم ندارد. 

 

رهبری فرمود که به مسئولان خیرخواه در قوای سه‌گانه بیاموزید که تسامح در مبارزه با فساد به نوعی هم‌دستی با فاسدان و مفسدان است و اعتماد عمومی به دستگاه‌های دولتی و قضایی در گروی آن است که این دستگاه‌ها در برخورد با مجرم و متخلف قاطعیت داشته و عدم تزلزل خود را نشان دهند. 

 

با توجه به اعلام رسیدگی به صلاحیت نامزدها به نظر می‌رسد درباره نحوه رسیدگی به صلاحیت‌ها و نتایج آن درباره برخی نامزدها در هیات نظارت شورای نگهبان برخورد تبعیض‌آمیز وجود داشته است. 

 

با کمال تاسف دیده می‌شود صلاحیت برخی افراد که کلکسیون فساد اداری، مالی، اقتصادی، سیاسی و اخلاقی هستند، تایید شده و افرادی با مصادیق تخلف و فساد به مراتب کمتر رد صلاحیت شدند.

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    سایر خبرهای داغ

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------