آخرین اخبار سیاسی


اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,مدیر مسئول کیهان

مدیر مسئول کیهان: ترامپ؛ هدف اصلی انتقام سپاه بعد از ترور سردار سلیمانی است

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت: آقای ترامپ به عنوان قاتل سردار شهیدمان حاج قاسم سلیمانی، باید مطمئن باشد که تا پایان عمر کثیف و ننگینش یکی…


فرمانده نیروی زمینی ارتش: از هیچ میز مذاکره ای نمی ترسیم و خجالت نمی کشیم اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,فرمانده نیروی زمینی ارتش
فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش گفت: ایران توان طراحی و ساخت انبوه سامانه‌های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارد. 

امیر سرتیپ علیرضا صباحی‌فرد فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش در مراسم تجدید میثاق با آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی که صبح امروز برگزار شد، با تاکید بر آمادگی کامل نیروهای مسلح برای دفاع از کشور، اظهار داشت: فرزندان ملت ایران در نیروهای مسلح تا آخرین قطره خون پای آرمان‌های بنیانگذار انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

 

وی در ادامه با اشاره به پیشرفت‌های کشور در حوزه پدافندهوایی گفت: در سال‌های گذشته حوزه پدافند هوایی پیشرفت‌های بسیاری داشته و قطار پیشرفت پدافند هوایی در ریل قرار گرفته و در گام دوم انقلاب شگفتانه‌های بسیار زیادی را ارائه خواهد کرد که باعث دلگرمی دوستان و بیم و هراس دشمنان خواهد شد.

 

امیر صباحی فرد با اشاره به رونمایی از سامانه باور 373 گفت: سامانه موشکی برد بلند و استراتژیک باور 373 دارای مزیت های فراوانی است که تنها چند کشور محدود توان تولید آن را دارند. بومی بودن این سامانه یکی دیگر از ویژگی های آن است که می تواند متناسب با شرایط ایران و در هر شرایط آب و هوایی عملیاتی شده و متناسب با تهدیدات از آن بهره برد.

 

وی اظهار داشت: سامانه برد متوسط 15 خرداد یکی دیگر از سامانه های پدافند هوایی کشور است که رونمایی و عملیاتی شد. این سامانه نیز می‌تواند با اهداف مختلف درگیر و آنها را منهدم کند. همچنین در چند روز گذشته سامانه راداری فلق با برد 400 کیلومتر رونمایی شد. همه این توانمندی‌ها نشان می‌دهد که فرزندان انقلاب اسلامی توان طراحی و ساخت انبوه سامانه های فرماندهی و کنترل و تولید انواع تجهیزات دفاعی و دفاع سایبری را دارند که پایداری در صحنه نبرد را برای ما به همراه داشته است.

 

فرمانده نیروی پدافند هوایی ارتش پیشرفت‌های حوزه پدافند هوایی را خارج از تصور  همگان دانست و گفت: در حوزه پدافندی بسیار جلوتر از برنامه‌های پیش‌بینی شده هستیم. در حوزه پهپاد و  پدافند در حال تبدیل شدن به قطب قدرت پهپادی هستیم و ما مجهز به انواع پهپادها و کوادکوپترها با قابلیت‌های گوناگون هستیم.

 

وی در پایان گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به ویژه نیروی پدافند هوایی با پشتوانه مردم و هدایت فرماندهی معظم کل قوا همواره در حال پیشرفت هستند و مثل همیشه دشمنان را مایوس خواهند کرد.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش: چشم تیزبین پدافند هوایی هرگونه تخطی دشمن را فرو می‌نشاند

 

امیر سرتیپ کیومرث حیدری، شامگاه گذشته در یادواره شهدای مهدی‌شهر در مسجد صاحب‌الزمان(عج) این شهر اظهار داشت: امروز به‌برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و خون شهدای والامقام آن، نه‌تنها کشورمان قدرت دارد؛ بلکه به اقتدار رسیده است.

 

او تصریح کرد: دشمن تخطی کند چشمان تیزبین پدافند هوایی کشورمان ‌در کسری از زمان متجاوزان را فرومی‌نشاند.

 

وی با طرح این پرسش که اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران چگونه به‌دست آمده و مصادیق آن چیست و اینکه چگونه می‌توان از آن پاسداری کرد افزود: سه مؤلفه بصیرت و رهبری ولی‌فقیه، همراهی مردم و نیروهای مسلح، پایه‌های اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند. 

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به حضور همیشگی و گسترده مردم بزرگ ایران در دفاع از انقلاب اسلامی، دفاع مقدس را نمونه‌ای جاودان از حضور حماسی ملت بزرگ ایران در دفاع از کشور و انقلاب خود عنوان و خاطرنشان کرد: مردمی بودن یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد دفاع مقدس جمهوری اسلامی ایران است که آن را از دیگر نبردها و جنگ‌ها در دنیا متمایز می‌کند؛ چراکه در تمام جنگ‌های دنیا، دفاع از کشور به‌عهده نیروهای مسلح است؛ اما این تنها در دفاع مقدس بود که حراست از مرزهای این کشور به خانواده‌های ایرانیان رسید.

 

امیر سرتیپ حیدری با بیان اینکه شهدای والامقام انقلاب اسلامی نیز از جنس همین مردم بودند که به‌موقع راه خود را با تبعیت از ولی‌فقیه زمان خود پیدا کردند اضافه کرد: در زمان دفاع مقدس بسیج مانند چشمه جوشان بود که سرچشمه آن در همه خانواده‌ها وجود داشت.

 

وی از نیروهای مسلح به‌عنوان پایه سوم اقتدار کشور نام برد و با اشاره به خدمات گسترده آنان در جریان زلزله کرمانشاه و سیل امسال در بسیاری از استان‌های کشور عنوان کرد: مقام معظم رهبری در بیست و هشتم فروردین امسال خدمت‌رسانی نیروهای مسلح در جریان سیل زلزله اخیر را مصداق آیه شریفه «اشدّاء علی الکفّار و رحماء بینهم» دانستند.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش با بیان اینکه نیروهای مسلح نماد قدرت کشور محسوب می‌شود یادآور شد: قدرت و اقتدار کشور با نیروهای مسلح به منصه ظهور می‌رسد.

 

امیر سرتیپ حیدری با ذکر مصادیقی از اقتدار امروز جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد: ما در به کرسی نشاندن حرف حق به‌تأسی از ولی امر خود، پشت هیچ میز مذاکره‌ای نترسیده و از کسی خجالت نکشیدیم.

 

وی گسترش عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران در منطقه را از دیگر مصادیق اقتدار امروز کشورمان در منطقه و دنیا برشمرد و اضافه کرد: زمانی انقلاب اسلامی ایران تنها در مساحت کشورمان محصور بود؛ اما امروز مرزهای کشور و منطقه را درنوردیده و انقلاب اسلامی عمق راهبردی پیدا کرده است.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش ‌با ابراز اینکه امروز عراق، سوریه، لبنان و یمن از انقلاب اسلامی ایران جدایی ندارند عنوان کرد: امروز این کشورها عمق راهبردی جمهوری اسلامی ایران بوده و به‌عنوان یک اقتدار میدانی ظاهر شده‌اند.

 

امیر سرتیپ حیدری با توجه به تلاش آمریکا برای نفوذ فیزیکی و فکری در کشورمان با اشغال عراق و افغانستان در سال‌های گذشته، از شکست همه توطئه‌های دشمنان علیه ملت بزرگ ایران به‌عنوان دستاوردی یاد کرد و با اظهار اینکه دشمن همه توان خود را در عرصه‌های مختلف مانند جاسوسی، اقتصادی، فرهنگی و... به‌کار گرفته ‌تا در کشورمان نفوذ کند گفت: اما امروز به‌برکت رهبری هدایت‌های داهیانه فرماندهی معظم کل قوا و خون شهدای والامقام انقلاب اسلامی و نیز همراهی مردم و قدرت نیروهای مسلح شاهد اقتدار روزافزون ایران اسلامی در منطقه و دنیا هستیم.

 

وی با اشاره به ماجرای سرنگونی پهپاد جاسوسی آمریکایی در آب‌های سرزمینی جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: امروز آسمان جمهوری اسلامی ایران امن‌ترین آسمان دنیاست و جایی که دشمن تخطی کند؛ چشمان تیزبین پدافند هوایی کشورمان به او فرصت نمی‌دهد و در کسری از زمان متجاوزان را فرومی‌نشاند.

 

فرمانده نیروی زمینی ارتش توقیف نفت‌کش ایرانی آدریان دریا در آب‌های جبل‌الطارق را دزدی دریایی خواند و ‌با ابراز اینکه "توقیف کشتی جمهوری اسلامی ایران در نقطه‌ای پرت از دنیا، دزدی دریایی و ناجوانمردانه‌ترین صحنه‌ها علیه کشورمان است" تصریح کرد: اما امروز همه دیدند که جمهوری اسلامی ایران اجازه نداد تا عمر دزدی دریایی دشمنان از چند صباح تجاوز کند.

 

امیر سرتیپ حیدری با تأکید بر اینکه امروز همه باید از اقتدار موجود در کشور حفاظت و حراست کنند؛ «تبعیت محض از ولایت فقیه» و «اقتدا به شهدای والامقام انقلاب اسلامی» را ازجمله راه‌های حفظ اقتدار کشور برشمرد.

 

  

تسنیم  

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------