آخرین اخبار سیاسی


اخبار,اخبار سیاسی,شهید فخری زاده در حال دریافت نشان خدمت برجام

شهید فخری زاده در حال دریافت نشان خدمت برجام/ تصاویر

احسان بداغی فعال سیاسی در توییتی نوشت:"ساعاتی پس از تصویب طرحی برای توقف اجرای #پروتکل_الحاقی و خروج از #برجام در مجلس به بهانه انتقام شهید…


مشایی کجاست؟ اخبارسیاسی ,خبرهای سیاسی ,رحيم مشايي

 

 اسفنديار رحيم مشايي و حميد رضا بقايي خارج زندان هستند؛ اين دو يار احمدي‌نژاد بايد روزهاي حبس خود را در اوين باشند و ظاهرا پس از آخرين مرخصي به زندان بازنگشته‌اند. موضوع عدم بازگشت آنها زماني فاش شد که تصويري از بقايي به همراه خانواده‌اش در سايت‌هاي خبري منتشر شد.

 

6 خرداد خبر رسيد که حميد بقايي و اسفنديار رحيم مشايي براساس بخشنامه اعطاي مرخصي به زندانيان به مناسبت فرارسيدن ليالي قدر و عيد سعيد فطر از اوين به مرخصي آمدند و «آنا» در 22 خرداد نوشت بقايي به زندان بازگشت. 29 تير خبر سکته بقايي منتشر شد و عبدالرضا داوري مشاور احمدي‌نژاد هم اين موضوع را تاييد کرد اما باز هم خبري از مشايي نبود.

 

وکيل بقايي در اين روز گفت: حدود بيست روز قبل موکلم در زندان دچار عارضه مغزي شد و پزشکان تشخيص دادند که نياز به پيگيري پزشکي و مرخصي دارند و اين رويه 15 تا 20 روز طول کشيد و نهايتا هفته قبل آقاي بقايي به مرخصي درماني آمدند. مهران عبدا...پور افزود: امروز دنبال کار‌هاي پزشکي ايشان بوديم و مشخص شد که 20 روز قبل دچار سکته خفيف مغزي شده است و لخته خون در مغزش رويت شده است.

 

از سوي ديگر رئيس سازمان زندان‌ها گفت که «حميد بقايي در مرخصي هشت روزه به سر مي‌برد و امروز مرخصي وي تمام مي‌شود. بقايي بايد خود را فردا (يکشنبه) 30تير به زندان معرفي کند و اگر هم در خارج از زندان براي وي اتفاقي افتاده باشد ما اطلاعي نداريم و اگر نامبرده در موعد مقرر خود را به زندان معرفي نکند، علت را پيگيري مي‌کنيم.» اکنون که عکس بقايي با خانواده‌اش منتشر شد اين سوال پيش آمد که اولا چرا او به زندان بازنگشته و دوم هم اينکه مشايي کجاست؟

 

بستري هستند؟

 

ديروز وکيل دادگستري درباره عکس مربوط به بقايي به همراه خانواده‌اش توضيحاتي ارائه داد. مهران عبدا...پور به انصاف‌نيوز گفت: آن عکس را من نديدم و احتمال دارد عکس قديمي باشد. به هرصورت ايشان به علت سکته‌اي که کرده بود هنوز در حال معالجه است و مرخصي استعلاجي دارند.

 

مرتب به مراکز پزشکي سر مي‌زنند و حدود ده روز در بيمارستان بوده‌اند. او درارتباط با اينکه در خبرها گفته شده بود اسفنديار رحيم مشايي، رئيس دفتر رياست جمهوري دولت دهم نيز پس از مرخصي شب‌هاي قدر به زندان بازنگشته گفت: «درباره آقاي مشايي از وکيلشان بپرسيد بهتر است اما تا آنجايي که مي‌دانم آقاي مشايي هم در بيمارستانند.» نکته قابل تامل اينکه جريان احمدي‌نژاد اهل سکوت نيستند و اما درباره بستري شدن مشايي تا پيش از اين خبري به بيرون درز نکرده است. همچنين بايد توجه داشت که بر اساس اظهارات اين وکيل، ظاهرا مشايي پس از شب‌هاي قدر هم به زندان بازنگشته است. مشايي کجاست؟

 

 

آرمان ملي/ مطهره شفيعي 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------