توضیحات ناسا درباره فرود مریخ نورد استقامتاخبار,اخبار علمی
ناسا روز چهارشنبه هفته آینده(۲۷ ژانویه) ساعت ۴:۳۰ بعد از ظهر به وقت منطقه زمانی شرقی(یک بامداد پنجشنبه به وقت تهران) جلسه مطبوعاتی به صورت مجازی برگزار خواهد کرد و در آن درباره فرود مریخ‌نورد "استقامت مارس ۲۰۲۰"(Mars ۲۰۲۰ Perseverance rover) صحبت خواهد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از ناسا، این رویداد به صورت زنده از تلویزیون ناسا، وبسایت ناسا و یوتیوب پخش خواهد شد. مریخ نورد استقامت که مجهز به ابزارها و فناوری‌های جدید علمی از جمله بالگرد مریخی نبوغ(Mars Helicopter Ingenuity) است که بر روی آن تعبیه شده در تاریخ ۱۸ فوریه بر روی سیاره سرخ فرود خواهد آمد.

 

مریخ نورد استقامت از یک مته که در انتهای بازوی رباتیک آن قرار گرفته برای ذخیره نمونه‌های سنگ ورگولیت(سنگ شکسته و گرد و غبار) در لوله‌های فلزی خود استفاده خواهد کرد. این لوله‌ها برای مأموریت آینده به مریخ برای جمع آوری نمونه و بازگشت به زمین در سطح مریخ قرار خواهند گرفت. هدف اصلی مریخ نورد مذکور جستجو نشانه‌هایی از حیات باستانی در سیاره سرخ خواهد بود. مریخ نورد استقامت توسط "آزمایشگاه پیش ‌رانش جت" ناسا در جنوب کالیفرنیا ساخته و مدیریت شد. "استقامت"، بخش مهمی از پروژه بزرگ ناسا موسوم به "مریخ۲۰۲۰"(Mars ۲۰۲۰) به شمار می‌رود.

 

افراد شرکت کننده در جلسه مذکور عبارتند از:

 

"توماس زوربوچن"(Thomas Zurbuchen)، مدیر اداره ماموریت علمی ستاد ناسا

 

"لوری گلیز"(Lori Glaze)، مدیر بخش علوم سیاره‌ای ستاد ناسا

 

"مت والاس"(Matt Wallace) ، معاون پروژه آزمایشگاه پیش‌رانش جت مارس ۲۰۲۰

 

"آلن چن"(Allen Chen)، رهبر بخش ورود و فرود و نشستن بر سطح سیاره آزمایشگاه پیش‌رانش جت مارس ۲۰۲۰

 

"کن فارلی"(Ken Farley)، دانشمند پروژه  مارس ۲۰۲۰ از موسسه فناوری کالیفرنیا

 

"برایونی هورگان"(Briony Horgan)، عضو تیم علمی مارس ۲۰۲۰ از  دانشگاه پردو

 

رسانه‌هایی که می‌خواهند در طول این رویداد از طریق تلفن سوالات خود را مطرح کنند باید تا ظهر(به وقت منطقه زمانی شرقی) سه‌شنبه ۲۶ ژانویه، نام و نام محل کار خود را به "رکسانا ویزا" به آدرس rexana.v.vizza@jpl.nasa.gov ارسال کنند.

 

رسانه‌ها و عموم مردم نیز می‌توانند در طول جلسه با استفاده از هشتگ #CountdownToMars در شبکه‌های اجتماعی سوالات خود را مطرح کنند.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------