کهکشان کوتوله ۱۳ میلیارد ساله در فضا کشف شد اخبار علمی ,خبرهای علمی,   کهکشان کوتوله
محققان با استفاده از تلسکوپ هابل یک کهکشان کوتوله در همسایگی راه شیری کشف کرده اند که قدمت آن ۱۳ میلیارد سال تخمین زده می شود و دانشمندان آن را فسیل زنده لقب داده اند. 

به گزارش مهر به نقل از اسپیس، تلسکوپ فضایی هابل یک کهکشان کوتوله در همسایگی کهکشان راه شیری رصد کرده اند که ۳۰ میلیون سال نوری با راه شیری فاصله دارد. 

 

گروهی از محققان بین المللی با استفاده از دوربین پیشرفته هابل برای تحقیقات مشغول مطالعه خوشه NGC۶۷۵۲ بودند که بخشی از کهکشان راه شیری است، کهکشان جدید به نام Bedin۱ است.

 

این یک کهکشان کوتوله کروی است که عرض آن در بیشترین قسمت ۳ هزار سال نوری است . عرض این کهکشان تقریبا حدود ۱.۳۰ قطر  راه شیری و همچنین هزاران بار کم نورتر از آن است.

 

اعضای تیم هابل در بیانیه ای در این باره نوشته اند:  با توجه به ویژگی های ستارگان این کهکشان دانشمندان تخمین زدند عمر آن حدود ۱۳ میلیارد سال باشد، یا به عبارت دیگر قدمت این کهکشان تقریبا هم اندازه جهان هستی است. 

 

این کهکشان به دلیل ایزوله بودن با کهکشان های دیگر چندان کنش و واکنشی ندارد. همچنین با توجه به سن Bedin۱ می توان آن را یک فسیل زنده مربوط به سال های اولیه تشکیل هستی به حساب آورد.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------