نخستین انسان‌ها صدهزار سال قبل از راه رسیدنددانشمندان از دهه‌ها قبل در حال تحقیق و بررسی برای پی بردن به زمان دقیق پیدایش انسان‌های اولیه بوده اند، اما سرانجام به اطلاعات تازه ای در این زمینه دست یافته اند.

 به گزارش  فارس به نقل از اینترستینگ اینجیرینگ، بررسی‌های تازه‌ای که در مورد سوابق پیدایش انسان‌ها بر روی کره زمین صورت گرفته ثابت می‌کند انسان‌های اولیه از صدهزار سال قبل پای به کره زمین گذاشته‌اند.

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,نخستین انسان‌ها

 

پیش از این تصور می‌شد انسان‌های اولیه از 400 هزار سال قبل بر روی کره زمین وجود داشته‌اند. علت این برآورد به یافته شدن فسیل‌هایی در جزیره Ngandong واقع در جاوای اندونزی باز می‌گشت. اما حالا مشخص شده برآوردهایی که در مورد این فسیل‌ها صورت گرفته دقیق نبوده‌اند.

 

 اخبار علمی ,خبرهای علمی,نخستین انسان‌ها

بررسی‌های تازه که توسط محققان دانشگاه های آیوا، Macquarie و موسسه فناوری Bandung اندونزی صورت گرفته نشان می‌دهد که انسان‌های اولیه در یک بازه زمانی مابین 108 هزار سال قبل تا 117 هزار سال قبل شکل گرفته‌اند. برآورد یادشده بر مبنای بررسی جدید استخوان‌های جمجمه 12 فسیل کشف شده در اندونزی صورت گرفته است.

 

محققان قصد دارند با تحقیقات بیشتر در مورد زمان انقراض انسان‌های اولیه و نحوه شکل‌گیری انسان‌های مدرن امروزی داده‌های بیشتری جمع آوری کنند.  

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------