X

۵ راه ایمن برای تماشای خورشید گرفتگی اخبار علمی ,خبرهای علمی, خورشید گرفتگی
خورشید گرفتگی از جمله رویدادهایی است که تماشای آن با چشم غیر مسلح بسیار خطرناک است. 

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، تماشای یک خورشید گرفتگی کامل، تجربه‌ای چشمگیر و هیجان‌انگیز است. در این رویداد روشنایی روز به تاریکی می‌رود و طبیعت را سایه‌ای فرا می‌گیرد. سپس، برای چند دقیقه کوتاه، تمام توجه‌ها به سمت آسمان متمرکز می‌شود.

 

برخلاف تصور برخی که معتقدند خورشید را می‌توان با چشم غیرمسلح مشاهده کرد، برای تماشای گرفتگی جزئی خورشید یا تماشای مراحل جزئی یک خورشید گرفتگی، شما به حفاظت از چشم با یک سیستم مشاهده غیر مستقیم نیاز دارید. در همین رابطه و در آستانه آخرین خورشید گرفتگی سال ۲۰۱۹ در ادامه به نکاتی در خصوص مشاهده خورشید گرفتگی توصیه می‌شود؛

 

۱. هرگز در جریان خورشید گرفتگی برای محافظت از چشمان خود به طور مستقیم و بدون فیلتر ایمن به آفتاب نگاه نکنید. از عینک آفتابی، فیلتر‌های پولاروئید، شیشه دودی، فیلم رنگی، فیلم اشعه ایکس یا فیلتر‌های چگالی خنثی عکاسی استفاده نکنید.

 

۲. اولین راه برای مشاهده خورشید گرفتگی، استفاده از تلسکوپ است. اگر دامنه وسیعی دارید، از یک فیلتر خورشیدی ایمن مانند تلسکوپ برای این منظور استفاده کنید تا با خیال راحت بتوانید این رویداد را تماشا کنید. از فیلتر قسمت انتهایی سطح تلسکوپ خود استفاده نکنید.

 

۳. عینک‌های مخصوص مشاهده خورشیدگرفتگی یکی دیگر از راه‌های تماشای این رویداد است.

 

۴. از شیشه‌های مخصوص جوشکاری استفاده کنید. استفاده از شیشه جوشکاری یکی از راه‌های مطمئن برای تماشای مستقیم خورشید گرفتگی است. شیشه جوش حتی دوام بیشتری نسبت به عینک‌های تجاری مخصوص خورشید گرفتگی دارد.

 

۵. مشاهده آنلاین یک پیشنهاد است. این گزینه برای آن دسته از افرادی است که در محلی هستند که امکان تماشای این رویداد را ندارند؛ بنابراین می‌توانند به صورت آنلاین این پدیده شگفت را تماشا کنند. به هر حال هر منظره از گرفتگی بهتر از هیچ است.

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------