مجتمع سالمندان سنگاپور بهترین ساختمان‌ سال ۲۰۱۸ شد. (+تصاویر)یک فستیوال معماری، مجتمع مخصوص سالمندان در سنگاپور را به عنوان بهترین ساختمان جهان در سال ۲۰۱۸ انتخاب کرده است.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، فستیوال معماری جهانی (WAF) طرح مجتمع مخصوص سالمندان Kampung Admiralty در سنگاپور را به عنوان بهترین ساختمان جهان در ۲۰۱۸ انتخاب کرده است. این  ساختمان سنگاپوری توسط شرکت WOHA طراحی شده و هدف آن برطرف کردن نیازهای سالمندان در محیطی ایمن و سبز است. ساختمان مذکور در زمینی با مساحت ۰.۹ هکتار ساخته شده که قبلاً فضایی بلااستفاده میان برج‌های مسکونی بوده است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


این سازه جالب شبیه یک دهکده عمودی است که به دلیل طرح لایه‌لایه آن مورد توجه قرار گرفته است.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


بخش زیرین این سازه شامل فضایی بزرگ برای فعالیت‌های مختلف و ورزش است که یک مرکز پزشکی نیز در وسط آن قرار دارد. بالاترین طبقه نیز یک پارک عمومی با بالکن‌های وسیع و مملو از گیاهان و همچنین آپارتمان‌هایی برای افراد سالمند است. در قسمت زیرزمین نیز پارکینگ، فروشگاه، رستوران، خدمات نگهداری از کودکان، پارکها و غیره قرار دارند. هدف این سازه آن است که در یک مجموعه تا حد ممکن واحدهای مختلف گنجانده شود.

 

اخبار,اخبار امروز,اخبار جدید


همچنین با استفاده از تهویه طبیعی، نور خورشید و ایجاد سایه در مصرف انرژی ساختمان صرفه جویی می‌شود و سیستمی برای جمع‌آوری آب باران روی سقف‌ها به کار می‌رود. این ساختمان  مقدار زیادی درخت و گیاه دارد که محیطی جالب ایجاد کرده است.

 

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------