فرهنگ عجیب و غریب اروپایی‌ هافرهنگ عجیب و غریب اروپایی‌ ها

فرهنگ عجیب و غریب اروپایی‌ ها

 

هر ملیت و هر دینی، سنت‌ها و آداب و رسوم خاص خود را دارند که طرز تفکر و زندگی مردم آن کشور را نشان می‌دهد. ممکن است در بین این‌ها، سنت‌های عجیب و غریب نیز دیده شوند. می‌خواهیم تعدادی از سنت‌های عجیب و غریب مردم کشورهای اسپانیا، چک و هلند را بازگو کنیم.

 

رسوم عجیب مردم اسپانیا

اگر به دنبال بهترین قیمت تور اسپانیا هستید و قصد سفر به این کشور زیبا را دارید، پس بهتر است با این رسوم آشنا شوید تا در آنجا شوکه نشوید.

 

1. هنگام سلام و خداحافظی دوبار گونه‌های یکدیگر را میبوسند؛ درواقع افراد گونه‌های سمت راست خود را باهم لمس می‌کنند و صدای بوسیدن می‌دهند، سپس این روند را در سمت چپ تکرار می‌کنند.

 

2. خوردن دیر هنگام ناهار و شام؛ زمان ناهار و شام اسپانیایی دیرتر از بسیاری از کشورهای دیگر است. ناهار معمولاً ساعت دو یا سه بعد از ظهر و شام حدود ده شب خورده می‌شود. ناهار معمولاً یک وعده غذایی بزرگ است، با یک پیش غذا و یک غذای اصلی و دسر. معمولاً شام بسیار سبک است.

 

3. مردم اسپانیا ظهرها می‌خوابند؛ سیستا اسپانیایی یکی از شناخته شده‌ترین سنت‌های این کشور است. امروزه، تعداد کمی از اسپانیایی‌ها می‌توانند تمام راه را به خانه بروند تا یک چرت ظهر داشته باشند، اما بسیاری از مغازه‌ها هنوز در وقت ناهار بسته هستند، معمولاً از ساعت 2 بعد از ظهر تا 4 یا 5 بعد از ظهر.

 

4. هر فردی دو نام خانوادگی دارد؛ که از پدر (نام خانوادگی اول) و مادر (نام خانوادگی دوم) گرفته شده است. زن هنگام ازدواج به جای نام خانوادگی شوهرش نام خانوادگی خود را حفظ می‌کند.

 

5. اگر آمریکایی نیستید می‌توانید انعام ندهید؛ این بدان معنا نیست که بارمن‌ها و پیشخدمت‌های اسپانیایی از گردشگران آمریکایی سوء استفاده می‌کنند. آنها فقط می‌دانند که آمریکایی‌ها به انعام دادن عادت کرده‌اند. برخی از بارها و رستوران‌ها حتی سیاست‌هایی را علیه انعام دادن یا جایی که کارگران به مالک انعام می‌دهند، دارند.

 

فرهنگ عجیب و غریب اروپایی‌ ها,آداب و رسوم عجیب مردم اسپانیا

آداب و رسوم عجیب مردم اسپانیا

 

رسوم عجیب مردم چک

اگر قصد شرکت در تور چک را دارید حتما موارد زیر را رعایت کنید. 

1. با کفش وارد خانه نشوید؛ مردم چک معتقدند که کفش‌‌ها برای بیرون از خانه هستند و حتی پابرهنه در خانه قدم زدن را نیز بی ادبی می‌دانند، برای همین میزبان همیشه با یک جفت صندل به استقبال شما می‌آید.

 

2. در دیدار اول با مردم چک زیاد گرم و صمیمی برخورد نکنید؛ زیرا عموم مردم چک، مردمی خشک و سرد در ارتباط با غریبه‌ها هستند.

 

3. مردم کشور چک بسیار به خانواده اهمیت می‌دهند و این موضوع به زندگی اجتماعی ارجحیت دارد.

 

4. از زن‌های چک انتظار می‌رود که به جای کار کردن در بیرون از خانه، در خانه به تربیت فرزندان بپردازند.

 

5. مردان عاشق باید از روی آتش بپرند؛ در زمان‌های قدیم مردم پراگ، معتقد بودند که در این روز خاص، نیروهای آتشین بسیار قدرتمند‌تر می‌شوند و تعداد زیادی از ساحره‌ها روی دسته‌های جارو  پرواز می‌کنند و به همین دلیل مردم در چنین روزی آتش درست می‌کردند تا باعث از بین رفتن ساحره‌ها شود. البته امروزه این مراسم بیشتر برای تفریح و شادی برگزار می‌شود.

 

رسوم عجیب مردم هلند

1. استعمال تنباکو ممنوع اما کشیدن علف آزاد است!

2. گردشگران تور هلند بهتر است بدانید که مردم این کشور در زمان‌های قدیم از کفش‌های چوبی به نام klompen  استفاده می‌کردند. امروزه این موضوع به عنوان یکی از نمادهای فرهنگی تبدیل شده اما هنوز بعضی از مردم در روستای Broek از این کفش‌ها استفاده می‌کنند.

 

3. به جای سگ از موش‌ها برای ردیابی مواد مخدر استفاده می‌کنند؛ از سال 2013، موش‌ها به کمک پلیس کشور هلند آماده تا مواد منفجره، باروت و مخدر را پیدا کند، زیرا موش‌ها دارای شامه قوی هستند.

 

4. در این کشور استفاده از کیسه پلاستیک ممنوع است و باید از کیسه‌های پارچه‌ای استفاده کنید.

 

5. با سه بوسه بر گونه یکدیگر سلام کنید؛ اگر یک فرد هلندی به طور ناگهانی سه بار گونه شما را ببوسد، فکر نکنید عاشق شما شده است. این فقط روش آنها برای سلام کردن (و خداحافظی) است. 

 

فرهنگ عجیب و غریب اروپایی‌ ها,آداب و رسوم عجیب مردم هلند

آداب و رسوم عجیب مردم هلند

 

سخن آخر

قاره اروپا 52 کشور مستقل و وابسته را در خود جای داده است که هرکدام از این کشورها دارای فرهنگ و سنت‌های خاص خود هستند که در بین اینها ممکن است تعدادی سنت‌های عجیب نیز به چشم بخورد. آژانس ژیوار در این مقاله فقط به آداب و رسوم عجیب 3 کشور اسپانیا، چک و هلند اشاره کرده است. با شرکت در تورهای اروپایی، می‌توانید این سنت‌های عجیب را از نزدیک ببینید.

 

کالا ها و خدمات منتخب

  تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

  سایر خبرهای داغ

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2022