کشف تالار سلطنتی عصر برنزتالار سلطنتی عصر برنز،اخبار گوناگون،خبرهای گوناگون
باستان‌شناسان با کاوش در آلمان تالاری را کشف کرده‌اند که احتمالا در عصر برنز توسط افراد سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

به گزارش ایسنا به نقل از لایوساینس،‌ باستان‌شناسانی که در آلمان مشغول کاوش بودند بقایای یک تالار عظیم را کشف کردند که به نظر می‌رسد حدود ۳۰۰۰ سال قبل توسط یک خانواده سلطنتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

 

این تالار عظیم در نزدیکی «برلین»‌ قرار دارد و بزرگ‌ترین سازه باستانی در نوع خود است که تاکنون در این منطقه کشف شده است. این تالار در فاصله بین قرن دهم تا نهم پیش از میلاد یعنی همزمان با عصر برنز شمال اروپا ساخته شده است.

 

باستان‌شناسان که کشف این تالار را یک «اکتشاف باشکوه» توصیف کرده‌اند، بقایای این سالن عظیم را در ماه مارس کشف کردند.

 

کاوشگران معتقدند این سالن در مقطعی از تاریخ به عنوان محل برگزاری جلسات پادشاه «هینز»‌، حاکم «پریگنیتس» واقع در شمال آلمان مورد استفاده قرار می‌گرفته است. البته اطلاعات زیادی درباره این پادشاه در اسناد تاریخی وجود ندارد و داستان زندگی او تا امروز ناشناخته است.

 

باستان‌شناسان با ادامه بررسی این تالار باستانی دریافتند که دیوارهای این تالار با استفاده از الوارهای چوبی و ماده‌ای چسبناک همچون گِل ساخته شده‌اند. سقف این تالار نیز با کاه‌گل و حصیر پوشانده شده بود.

 

با توجه به ارتفاع ۷ متری این ساختمان، کارشناسان معتقدند که این ساختمان از چند طبقه تشکیل شده بود. باستان‌شناسان علاوه بر بقایای این سالن، بقایای یک اجاق و ظرفی کوچک را نیز کشف کردند که احتمالا برای برگزاری مراسم‌های تشریفاتی مورد استفاده قرار می‌گرفته است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------