احداث فاز نخست خط دو مترو اصفهان در یک سالاخبار,اخبار اجتماعی,مترو اصفهان

مشاور عالی شهردار اصفهان با اشاره به آغاز عملیات حفاری تونل خط دو مترو اصفهان در هفته جاری، گفت: احداث فاز اول خط دوم مترو اصفهان حدود یک سال است.

به گزارش ایسنا به نقل از اداره ارتباطات رسانه‌ای شهرداری اصفهان، جواد شعرباف، اظهار کرد: خط دو مترو اصفهان از شمال غربی اصفهان در جاده حبیب آباد آغاز می‌شود و در مسیر شهرک امام حسین(ع)، زینبیه، عاشق اصفهانی، میدان قدس، میدان امام علی (ع)، چهار راه شکرشکن، چهار راه فلسطین و میدان امام حسین (ع)، ایستگاه خواهد داشت.

 

وی ادامه داد: این ایستگاه‌ها از محور خیابان طالقانی به بیمارستان کاشانی و از اتوبان شهید خرازی به خیابان مدرس نجفی امتداد می‌یابد و در نهایت به ایستگاه میدان شهدای خمینی شهر ختم خواهد شد.

 

مشاور عالی شهردار اصفهان گفت: طول خط دوم مترو از ایستگاه شهرک امام حسین (ع) تا میدان امام علی (ع) 7.8 کیلومتر و از ایستگاه میدان امام علی (ع) تا خیابان مدرس نجفی 6.7 کیلومتر است که ساخت این دو بخش جزء اولویت‌های ما در پروژه خط دوم قطار شهری اصفهان است.

 

وی با بیان اینکه احداث فاز اول خط دوم متروی اصفهان حدود یک سال است که آغاز شده و قرارداد ساخت 4 ایستگاه آن منعقد شده، گفت: این ایستگاه‌ها شامل ایستگاه‌های شهرک امام حسین (ع) (دارک)، عاشق اصفهانی، زینبیه و عمان سامانی (مهدیه) است که عملیات اجرایی سازه‌ نگهبان آنها از سال گذشته آغاز شده است.

 

شعرباف با اشاره به آغاز عملیات عمرانی حفاری تونل خط دوم متروی اصفهان و انعقاد قرارداد با پیمانکار در این زمینه، اظهار کرد: خرید "کاترهد" دستگاه TBM (دستگاه حفر تونل مترو) نیز طی ماه‌های گذشته از سوی پیمانکار و طی قرارداد با یک شرکت آلمانی انجام شد و پس از حمل ترافیکی آن به شهر اصفهان و محل استقرار ماشین حفار، کاترهد نصب شد.

 

یک کاترهد مترو اصفهان در گمرک مانده

وی با بیان اینکه دو کاترهد طی این قرارداد خریداری شد اما یک دستگاه آن از گمرک ترخیص شده است، افزود: به دلیل برخی مسائل مالی برای ترخیص هنوز موفق به ترخیص تیغه دوم نشده‌ایم که البته در آینده این دستگاه نیز ترخیص و به منظور افزایش سرعت کار در عملیات عمرانی، مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

 

شعرباف گفت: هزینه عملیات عمرانی از ایستگاه حبیب آباد با دپوی تجهیزات، تعمیرات و اجرای خط بیش از 6 هزار میلیارد تومان است. همچنین هزینه خرید واگن و تجهیزات مخابراتی و برق مترو در خط دوم نیز 600 میلیون یورو برآورد شده است.

 

وی اظهار کرد: هزینه ساخت ایستگاه‌های مترو با شهرداری اصفهان است و دولت نیز باید هزینه تجهیزات قطار شهری را تامین کند.

 


مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------