آخرین اخبار جامعه


مولتی ‌کافه,محصولات مولتی ‌کافه

مولتی‌کافه از توسعه سبد محصولی خود خبر داد

مولتی ‌کافه تنها تولیدکننده قهوه کشور در مسیر تغییر مولتی‌کافه از توسعه سبد محصولی خود خبر داد مولتی‌کافه، تنها تولیدکننده…


آخرین وضعیت جاده چالوس/ فعلا سفر نروید



 اخبار اجتماعی ,خبرهای اجتماعی, جاده چالوس
مدیر کل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از آخرین وضعیت جاده‌های کشور در پی بارش باران و برف خبر داد و گفت: از ساعت 17 دیروز جاده چالوس را به دلیل احتمال سقوط بهمن مسدود کردیم و تاکنون 19 مورد سقوط بهمن با ارتفاع 5 تا 12 متری داشته‌ایم. 

به گزارش ایسنا، طی روزهای گذشته با ورود سامانه بارشی جدید به  کشور بارش باران و برف در بسیاری از استان‌ها اتفاق افتاده و کولاک، سقوط بهمن، آب گرفتگی جاده‌ها، سیل و تخریب جاده و غیره باعث شده برخی از محورهای اصلی، فرعی و روستایی در کشور مسدود شود.

 

محمد رودباری مدیر کل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در این باره به ایسنا گفت: در حال حاضر بارش برف و باران در برخی محورهای استان‌های اردبیل، ایلام، کردستان، لرستان، همدان، زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و خراسان رضوی گزارش شده است همچنین در برخی از محورهای کرمانشاه، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خوزستان، بوشهر، کهگیلویه و بویر احمد، فارس، یزد، مرکزی و قم بارش باران گزارش شده است.

 

وی  افزود: براساس آخرین اطلاعات دریافت شده از سازمان هواشناسی پیش بینی می‌شود که این سامانه بارشی طی روزهای آینده به تدریج از شمال شرق کشور خارج شود اما تاکنون این بارش ها باعث بروز سیل در لرستان، قسمتی از ایلام، یکی از محورهای مواصلاتی استان کرمانشاه شود و حوادث غیرمترقبه‌ای مانند کولاک و سقوط بهمن را در پی داشته باشد.

 

سقوط 19 مورد بهمن در جاده چالوس مسدود شده

رودباری درباره آخرین وضعیت مواصلاتی کشور این گونه توضیح داد: به عنوان مثال به دلیل آن که می‌ترسیدیم در جاده چالوس سقوط بهمن ناشی از بارش برف و باران به صورت تناوبی داشته باشیم این محور را از ساعت 17 روز گذشته مسدود کردیم و همچنان نیز بسته است و طی این ساعات 19 مورد سقوط بهمن در جاده چالوس گزارش شده است که  برخی از آنها به طول حدود 100 متر و در ارتفاعات 5 تا 12 متری بوده‌اند و اگر این جاده را مسدود نمی‌کردیم قطعا  اتفاقات ناگواری رخ می‌داد.

 

مدیر کل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای  ادامه داد: هم اکنون به دلیل کولاک شدید آزاد راه قزوین- زنجان و زنجان- قزوین نیز چند ساعتی است که مسدود شده است و پیش بینی می‌کنیم تا ساعاتی دیگر این محور باز شود. همچنین محور هراز که دیشب ساعت 21 به دلیل اجرای عملیات کارگاهی مسدود شده بود امروز حدود ساعت 7 صبح باز شد و تردد در این جاده بدون مشکل انجام می‌شود.

 

وی درباره دیگر محورهای مسدود شده نیز گفت: محور حمیل- ایلام به علت ریزش کوه، محور اندیکا- ناراز در محدوده استان خوزستان به علت آب گرفتگی، محور انار- یزد به  علت طوفان شن و محور پلدختر- کوهدشت، خرم آباد- پلدختر و خرم آباد- الیشتر به علت بارش باران و آب گرفتگی قسمتی از جاده مسدود شده است. همچنین  محور الیگودرز- شول آباد و محور سرابله- هلیلان در استان ایلام به علت بارش باران آب گرفتگی و ناایمن بودن جاده مسدود شده است.

 

مدیر کل بحران و ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای تاکید کرد: به همه مردم توصیه می‌کنیم فعلا از انجام هر گونه سفر به ویژه در جاده‌های گزارش شده از سوی سازمان راهداری خودداری کنند و تا بهتر نشدن وضعیت جوی و جاده‌های کشور به مسافرت نروند.

 

 

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ



    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------