نوازی: اختلاف نکونام و خطیر؟ بازی با صنعت‌نفت مهم‌تر است/ بختیاری‌زاده: به اتفاقاتی که در تمرین برایم رخ داد فکر نمی‌کنمنوازی،اخبار ورزشی،خبرهای ورزشی
محمد نوازی که در نشست خبری پیش از بازی با صنعت نفت شرکت کرده بود، از پاسخ به سوال درباره اختلافات مدیریت و باشگاه، اورونوف و تیم امید خودداری کرد.

به گزارش ورزش سه، استقلال و صنعت نفت در هفته شانزدهم لیگ برتر، فردا به مصاف هم می‌روند. در غیاب جواد نکونام، این محمد نوازی بود که در نشست خبری پیش از بازی شرکت کرد.

 

او درخصوص بازی فردا گفت: خدا را شکر شرایطمان خوب است و توانستیم از تعطیلات به وجود آمده به واسطه بازی‌های تیم ملی، تمرینات خیلی خوبی داشته باشیم. سه بازیکن جدیدا اضافه شده‌اند و توانستیم آنها را جذب کنیم. امیدوارم بتوانیم از آنها به خوبی استفاده کنیم.

 

وی گفت: شرایط خوبی داریم، بازی‌های دور برگشت برایمان از فردا آغاز می‌شود. صنعت نفت تیم خوب و ریشه‌داری است که همیشه دنبال انجام بازی فوتبال بوده‌اند و توانسته‌اند صنعت نفت را روی پا نگه دارند.

 

نوازی ادامه داد: آنها تغییراتی داشته‌اند و ما توانسته‌ایم روی آن کار کنیم. ایده‌هایی که آقای نکونام داشتند را با بازیکنان تمرین کرده‌ایم. مربی جدیدی به تیم صنعت نفت اضافه شده است. آقای بختیاری‌زاده هم‌بازی من بوده و هم بازیکن بزرگی بوده است. فکر می‌کنم که گزینه خوبی بود. او جوان و آینده‌دار است و ان‌شالله بتواند موفق باشد.

 

او اضافه کرد: امیدواریم مانند نیم فصل نخست جنگنده ظاهر شویم و چیزی که استقلال لیاقتش را دارد، به آن برسیم. هر چند که در نیم فصل دوم بازی‌ها دشوار است. مانند نیم فصل نخست بازی به بازی پیش می‌رویم، به‌خصوص بازی فردا که امیدوارم بتوانیم بازی خوبی را ارائه کنیم.

 

وی درخصوص اختلافات میان مدیریت و سرمربی گفت: فکر می‌کنم بهتر است این سوالات را برای بعد بگذاریم. مهم‌ترین مسئله برای ما، بازی فردا است. امیدوارم برای جبران لطف هواداران برنده از زمین خارج شویم.

 

مربی استقلال درخصوص غیبت هواداران در بازی فردا گفت: قطعا این موضوع تأثیرگذار است. این یک معضل بزرگ است و فکر می‌کنم محرومیت تماشاگران قشنگ نیست. امیدوارم ایده و نظر دیگری را جایگزین محرومیت‌ها بکنند. واقعا حیف است چون لذت و هیجان فوتبال به تماشاچی است. ما تمام تمرکزمان را روی مسابقه گذاشته‌ایم تا در بازی نخست نتیجه بگیریم.

 

نوازی درخصوص اینکه آیا فخرالدینی می‌تواند جانشین خوبی برای یامگا باشد یا نه، گفت: مشکلی برای یامگا پیش آمد که سخت است. امیدوارم دوباره به شرایط ایده‌آل خودش برسد. او بازیکن خوب و ارزشمندی است و همیشه زحمات زیادی برای تیم کشیده است. هم بازیکنان و هم اعضای کادرفنی ناراحت هستند چون او جزء بازیکنان موثر ما بوده که او را از دست داده‌ایم. آقای فخرالدینی نیز با نظر آقای نکونام جانشین یامگا شده و امیدوارم به خوبی این کار را انجام دهد.

 

او در مورد اینکه آیا باشگاه استقلال تمایلی به جذب اورونوف داشته یا نه، از پاسخ به این سوال طفره رفت و گفت: همانطور که گفتم، تمام تمرکزمان را برای بازی فردا گذاشته‌ایم و امیدوارم بتوانیم بازی خوبی انجام دهیم.

 

مربی استقلال درباره شرایط وخیم تیم امید و انجام تمرینات با 10 بازیکن گفت: این یک موضوع ریشه‌ای است و باید اساسی روی آن فکر شود. الآن جای صحبت در این خصوص نیست. ان‌شالله بعد از بازی فردا و کسانی که مسئول انجام این کار هستند باید بیایند پاسخ بدهند.

 

نوازی در پایان و درخصوص وضعیت بازیکنان جدید تیم و اینکه آیا ماشاریپوف به بازی فردا می‌رسد یا خیر، گفت: سیلوا دو هفته است با ما تمرین می‌کند. ولی ماشاریپوف و فخرالدینی تازه به جمع ما اضافه شده‌اند. انجام تمرینات باعث هماهنگی می‌شود و ان‌شالله که این بازیکنان نیز در تیم جا می‌افتند. به هر حال استقلال تیم بزرگی است و بازی کردن در این تیم سخت است. اینها نیز فوتبالیست‌های بزرگی هستند و می‌توانند خودشان را وفق دهند.

 

***

 

بختیاری‌زاده: بازی سختی برای ما و استقلال است/ به اتفاقاتی که در تمرین برایم رخ داد فکر نمی‌کنم

سرمربی صنعت نفت آبادان گفت که مسابقه فردا هم برای آنها و هم برای استقلال دشوار است و این وعده را داد که در نیم فصل دوم با شرایط بهتری گام به مسابقات خواهند گذاشت.

 

اخبار,اخبار امروز,خبرهای جدید

سهراب بختیاری‌زاده سرمربی آبادانی‌ها در نشست خبری پیش از این بازی شرکت کرد که مشروح صحبت‌های او را در زیر می‌خوانیم:

 

او در ابتدای صحبت‌هایش گفت: هر دو تیم بازی دشواری پیش رو دارند. این مسابقه اولین دیدار استقلال و صنعت نفت در دور برگشت لیگ برتر محسوب می‌شود و تیم‌ها اردوهایی را گذرانده‌اند. هر تیمی تغییراتی داشته و خودش را در برخی پُست‌ها تقویت کرده است. به همین خاطر شاید هماهنگی تیم‌ها همانند اواخر نیم‌فصل اول نباشد.

 

بختیاری‌زاده ضمن اعلام این موضوع که دو تیم از هم شناخت دارند، می‌گوید: این مسئله می‌تواند باعث جذابیت بازی شود. هر دو تیم به اندازه هم شانس پیروزی دارند. زمانی که به صنعت نفت آمدم، شرایط خوب نبود. زمانی که یک مربی در شرایطی به تیم اضافه می‌شود که تیم نیاز به تغییر دارد، کار سختی خواهد داشت. قبلاً عبدالله ویسی در صنعت نفت کار کرده و تیم به هر دلیلی شرایط خوبی نداشت.

 

او که از مربیان قبلی صنعت نفت تمجید می‌کرد، افزود: نتایج تیم در نیم‌فصل اول، چیزی از ارزش‌های ویسی کم نمی‌کند و هر تیم بزرگی ممکن است دچار بحران شود. یک مربی در چنین زمانی از خودش می‌پرسد چرا من در اینجا حضور دارم. پاسخ این است که باید تلاش کند ضعف‌های بازی‌های قبل و مشکلات تیم را شناسایی و برطرف کند که این بخشی از کار ماست. مربی نباید مدام نسبت به شرایط تیم معترض باشد و باید روی برطرف کردن ایرادها تمرکز کند.

 

او گفت: مهم است که کل مجموعه باشگاه، دست به دست هم بدهند تا جلو برویم و شرایط صنعت نفت هفته به هفته بهتر شود. از مدیریت باشگاه تشکر می‌کنم. ایجاد تغییرات در نیم‌فصل سخت است، اما برای برطرف شدن ضعف‌هایی که دیدم، خواسته‌هایی داشتم. مهم‌ترین موارد هم نظم تمرین، فضای تمرینی مناسب و تقویت بازیکنان در پُست‌های مختلف بود.

 

وی ادامه داد: تا جایی که بودجه اجازه می‌داد، بازیکن جذب کردیم و مدیران باشگاه در این بخش‌ها به ما کمک کردند. با این حال باید بیشتر تلاش کنیم و هنوز ضعف‌هایی داریم که باید برطرف شود. رقبا در دور برگشت از شرایط بسیار خوبی بهره می‌برند و امتیاز گرفتن از آنها سخت است. به همین دلیل باید همدل‌تر و منظم‌تر باشیم.

 

بختیاری‌زاده در ادامه می‌گوید: در فوتبال حرفه‌ای هیچ‌وقت کار راحت نیست و همیشه سختی‌های خودش را دارد. اگر احساس می‌کردم نمی‌توانستم به صنعت نفت کمک کنم، این مسئولیت را نمی‌پذیرفتم. با شناختی که از فوتبال آبادان و فوتبال خوزستان داشتم و پتانسیلی که در فوتبال آبادان است، می‌شود کارهای بزرگ کرد اما نه در این فضا.

 

او در ادامه گفت: با این وجود در 10 روزی که آمدم واقعاً فضای باشگاه تغییر کرده است. این فقط تلاش بنده نبوده و همکاران من و مدیریت باشگاه که برنامه و خواسته‌های بنده را کمک و اجرا کردند هم نقش موثری داشتند. این قول را می‌دهم در شکل بازی، نوع نگاه و تفکر بازیکنان صنعت نفت بهتر از نیم فصل اول می‌شود.

 

او درباره حمله با قمه به خودرویش توضیح داد: هر اتفاقی که افتاده، گذشته و دیگر رفته است. دوست ندارم به گذشته برگردم. نیم فصل اول، نیم فصل خوبی برای صنعت نفت آبادان نبود. یادمان باشد هر تیمی در هر کشور و لیگی، ممکن است در فصلی دچار بحران شود و این طبیعت فوتبال است.

 

وی می‌گوید: مهم‌تر از این موارد آن است که آن باشگاه خیلی سریع بتواند به  شرایط عادی برگردد. احساس می‌کنم در این چند روز شرایط‌مان عادی است. با این فضایی که الان در باشگاه، بین بازیکنان و هواداران که عضوی از باشگاه هستند، به آینده امیدوارم.

 

سرمربی آبادانی‌ها اضافه کرد: به اتفاق دو روز پیش (حمله با سلاح سرد) اصلاً فکر نمی‌کنم. آن اتفاق ذره‌ای از عشق و علاقه‌ام نسبت به کارم و طرفدارانی که عاشقانه تیم‌شان را دوست دارند، کم نمی‌کند. ذره‌ای آن تعهدی که نسبت به کارم و باشگاه صنعت نفت آبادان دارم کم نمی‌شود و خیلی با انگیزه‌تر و با شور و شوق به کارم ادامه می‌دهم.

 

او گفت: خدا می‌داند و خیلی صادقانه می‌گویم در این 10 روز به‌جز محبت، احترام، عشق و علاقه‌، رفتار دیگری از مردم آبادان ندیدم. ممکن است هر  جای دنیا فردی باشد که شما را تأیید نکند و رفتار ناشایستی انجام دهد. این دلیل نمی‌شود که محبت، عشق و علاقه مردم آبادان را فراموش کنم. اتفاقاً  این موضوع بار مسئولیت من را بیشتر می‌کند که تلاش کنم آنها را به وسیله تیم ریشه‌دار صنعت نفت آبادان خوشحال کنم.

 

سرمربی صنعت نفت درخصوص عملکرد تیم ملی در جام ملت‌ها نیز توضیح داد: این سؤال زمان‌بر است و وقت زیادی می‌خواهد در مورد تیم ملی صحبت کنیم. به هر حال تیم ملی مهم‌ترین تیم در جامعه فوتبال ما است. همه باشگاه‌ها تلاش می‌کنند و  لیگ برگزار می‌کنیم که تیم ملی قدرتمندی داشته باشیم. باختن جزئی از فوتبال است. این چیزی از ارزش‌های کادرفنی  یا آقای قلعه‌نویی که همه می‌دانیم افتخارات زیادی دارد، کم نمی‌کند.

 

او گفت: حتماً و حقیقتاً تیم ملی ضعف‌هایی داشت. منهای بازی با ژاپن که یک فوتبال اصولی، قدرتمند را اجرا کردیم در بازی‌های دیگر تیم ملی یک مقداری بهم ریخته بودیم و نوسان داشتیم. کادر فنی برای ما قابل احترام است، اما اصرار آنها مورد توجه است که می‌گویند ما ایرادی نداشتیم و نوع فوتبال‌مان شکل فوتبالی بود که یک باشگاه بزرگ در دنیا بازی می‌کند. فکر می‌کنم منچسترسیتی را مثال زدند.

 

بختیاری‌زاده درباره علت شکست برابر قطر نیز می‌گوید: اینکه شکست را قبول می‌کنید تواضع شما را نشان می‌دهد. یک مربی در کنار تلاش، تمرکز باید حتماً برای کاری که انجام می‌دهد در مقابل رسانه‌ها، مردم و افکار عمومی متواضعانه و منصفانه جواب بدهد و روی اینکه اشتباه نکردم، اصرار نکند. مورد دیگر اینکه شما نمی‌توانید تیم ملی یک کشور را با باشگاه مقایسه کنید.

 

او در مورد تقلید سبک بازی تیم ملی از منچسترسیتی، گفت: کادر فنی می‌تواند تغییرات فنی به وجود بیاورد. باشگاه و تمام مجموعه هر روز در اختیار کادر فنی هستند. با این حال در یک زمان کوتاه غیر منطقی است که یک فوتبال پیچیده را در دو، سه اردو به بازیکنان انتقال بدهید و آنها با درصد اشتباه پایین اجرا کنند. شاید این خواسته و تفکر، اشتباه بوده است.

 

بختیاری‌زاده در پایان گفت: به مجموعه تیم ملی و بازیکنان تیم ملی خسته نباشید می‌گویم. نسل بسیار خوبی داریم و بازیکنانی که در اروپا بازی می‌کنند. جوانانی هم در راه هستند و در ادامه می‌توانند کمک کنند. در آخر می‌گویم که این اتفاق چیزی از ارزش‌های آقای قلعه‌نویی کم نمی‌کند. تا جام جهانی هم حضور دارند، ان‌شاءالله که کادر ایشان تقویت شود و بازیکنان جوان‌تر خون تازه‌ای به تیم ملی بیاورند. امیدوارم در جام جهانی 2026 شاهد تیم ملی قدرتمند باشیم.

 


کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------