واکنش محمد بنا به تغییر میزبان گزینشی المپیک در قاره آسیا اخبار ورزشی ,خبرهای ورزشی ,محمد بنا
تغییر کشور میزبان رقابت‌های گزینشی کسب سهمیه المپیک در قاره آسیا با واکنش محمد بنا روبرو شده که معتقد است این موضوع به سود کشتی ایران نیست.

 به گزارش مهر، تیم ملی کشتی فرنگی ایران در حالی روز گذشته برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا راهی هندوستان شد و بامداد امروز به شهر دهلی نو رسید که مهمترین دغدغه محمد بنا، کسب سهمیه های باقیمانده در میادین گزینشی پیش روست.

 

طبق برنامه اتحادیه جهانی کشتی رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا قرار بود روزهای ۸ تا ۱۰ فروردین سال آینده در شهر شیان چین برگزار شود، اما شیوع بیماری کرونا باعث لغو میزبانی چینی ها شده است. بدین ترتیب اتحادیه جهانی کشتی باید بزودی میزبان دیگری در قاره آسیا معرفی کند تا مدعیان قاره کهن به جای چین، در کشور دیگری به دنبال کسب سهمیه های المپیک باشند.

 

این در حالیست که محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی ایران، نظر مثبتی به تغییر میزبان رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا ندارد و این موضوع را به ضرر کشتی ایران می داند.

 

محمد بنا در واکنش به این تغییر گفت: «پس از قطعی شدن تغییر میزبان رقابتهای گزینشی المپیک در قاره آسیا، طبیعتا دو کشور قزاق و ازبکستان شانس زیادی برای کسب میزبانی دارند که این مساله واقعا به ضرر ایران است. هر چند این کشورها فرنگی‌کاران قدرتمند و مدعی چندانی برای المپیک ندارند، اما متاسفانه نفوذ زیادی در بحث داوری خواهند دات و همین موضوع به ضرر ماست.»

 

کشتی فرنگی ایران در رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان توانست سه سهمیه المپیک ۲۰۲۰ توکیو را توسط علیرضا نجاتی در وزن ۶۰ کیلوگرم، محمد علی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم کسب کند. بدین ترتیب سه سهمیه دیگر باقیمانده تا در دو میدان گزینشی آسیایی و جهانی کسب شود و تیم ایران با ترکیبی کامل در المپیک به میدان برود.

 

البته محمد بنا که شاگردانش به نیمی از سهمیه‌های المپیک دست یافته اند همچنان امیدوار است سهمیه های باقیمانده را نیز در همان میدان گزینشی اول در قاره آسیا کسب کند. وی در این خصوص نیز گفت: «خوشبختانه تمامی تدارکات و کارهایی که باید در این خصوص صورت گیرد انجام داده ایم. آن گروهی از فرنگی کارانی که باید بزودی برای کسب سهمیه ها به میدان بروند در حال تمرینات آماده سازی هستند. فقط امیدواریم این مسابقات در همان تاریخ اعلام شده برگزار شود و ما بتوانیم بعد از کسب هر سه سهمیه باقیمانده، با ترکیبی کامل و خیالی آسوده راهی المپیک شویم.»

 

به گزارش خبرنگار مهر، بعد از رقابتهای جهانی ۲۰۱۹ قزاقستان، ۱۰۸ کشتی‌گیر (۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷ و ۱۲۵ کیلوگرم کشتی آزاد)، (۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷ و ۱۳۰ کیلوگرم کشتی فرنگی) و (۵۰، ۵۳، ۵۷، ۶۲، ۶۸ و ۷۶ کیلوگرم کشتی زنان) موفق به کسب سهمیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو شدند که مدعیان جامانده باید سال آینده در دو میدان گزینشی المپیک برای کسب سهمیه‌های باقیمانده بجنگند.

 

مطالب پیشنهادی,وبگردی
 

    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------