تاثیرگذاری ۴۰درصدی امتحانات نهایی در کنکورکنکور،اخبار کنکور،خبرهای کنکور
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: تاثیرگذاری چهل درصدی امتحانات نهایی دانش آموزان در کنکور، اجرا و نظارت عالی می‌طلبد.

سید امیرشوشتری در گفت‌وگو با تسنیم دلیل تشکیل ستاد آزمون را اهمیت آزمون به دلیل تاثیرگذاری بالا و حفظ امنیت و سلامت آزمون عنوان کرد و اظهارداشت: تاثیرگذاری 40 درصدی امتحانات نهایی در کنکور حساسیت کار را بیشتر می کند لذا نظارت عالی را می‌طلبد.

 

وی بر اهمیت رسیدگی به مناطق و مدارس حاشیه شهر تاکید و بیان کرد: امکانات حوزه امتحانی قبل از آزمون بررسی شوند وایجاد و حفظ آرامش در دانش آموزان مهم است و باعث احساس همگرایی و همدلی در دانش آموز و اولیا می‌شود.

 

حسین فاطمی نژاد، رئیس اداره سنجش آموزش وپرورش خراسان رضوی نیز اظهارداشت: برگزاری دو بار کنکور در سال، تاثیر 40 درصدی و در آینده نزدیک تاثیر 60 درصدی در کنکور اهمیت برگزاری صحیح آزمون ها را دوچندان می کند که برای اجرای بی نقص آن کارگروه های مختلفی در ادارات تشکیل می‌شود.

 

وی با بیان این نکته که ایجاد سابقه تحصیلی امسال برای اولین بار اتفاق افتاده افزود: تاثیر سوابق در کنکور امسال فقط با امتحانات خردادماه اتفاق می افتد و اگر دانش آموزی در امتحانات شهریورماه شرکت کند، این سابقه تحصیلی برای آزمون سراسری 1403 محسوب می شود؛ لذا دانش آموزان کسب نمره در امتحان را به شهریور موکول نکنند.

 

فاطمی نژاد تاکیدکرد: تصحیح اوراق به صورت رندوم به شهرستان ها سپرده می شود، بنابراین ممکن است برگه های امتحانی حتی در استان های دیگر تصحیح شوند.

 

رئیس اداره سنجش آموزش وپرورش خراسان رضوی در پایان یادآور شد: به دلیل کمبود وقت برای تصحیح و ارسال سوابق تحصیلی به سازمان سنجش، حضور حداکثری دبیران برای تصحیح اوراق مورد تاکید است.

 

 

کالا ها و خدمات منتخب

    تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------