جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ناپیوسته اعلام شد اخبار دانشگاه ,خبرهای دانشگاه, کنکور
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور ضمن تشریح جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 97، گفت: کارت شرکت در این آزمون از 9 تا 11 مرداد ماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور قابل دریافت است. 

دکتر حسین توکلی در گفت و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب اظهارکرد: آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته سال 97 جمعا برای 64 کدرشته گرایش برگزار می‌شود که پذیرش در 48 کدرشته امتحانی منحصرا براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد و گزینش در 16 کدرشته امتحانی دیگر براساس نمره آزمون خواهد بود.

 

وی در ادامه تصریح کرد: در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته 97، جمعا تعداد 84 هزار و 489 نفر برای شرکت در 64 کدرشته امتحانی ثبت نام نموده‌اند که از این تعداد 34 هزار و 892 نفر زن و مابقی مرد هستند، در واقع 41.30 درصد داوطلبان زن هستند.

 

دکتر توکلی خاطرنشان کرد: از تعداد 84 هزار و 489 داوطلب ثبت نام کننده، تعداد 12 هزار و 151 نفر، متقاضی یکی از 48 کدرشته امتحانی هستند که گزینش آن‌ها براساس سوابق تحصیلی است.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، اظهارکرد: از تعداد 84 هزار و 489 داوطلب ثبت‌نام کننده در آزمون فوق تعداد 72 هزار و 338 متقاضی شرکت در آزمون یکی از 16 کدرشته امتحانی که گزینش آن‌ها براساس نمره آزمون است، می‌باشند که از این تعداد 30 هزار و 815 نفر زن و مابقی مرد هستند.

 

وی یادآور شد: کارت شرکت در آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته برای 16 کدرشته امتحانی که پذیرش در این کدرشته‌ها براساس نمره آزمون صورت می‌گیرد، از روز سه شنبه 9 مرداد بر روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. Sanjesh. Org قرار می‌گیرد و داوطلبان تا روز پنجشنبه 11 مرداد فرصت دارند نسبت به دریافت پرینت کارت شرکت در آزمون اقدام کنند.

 

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان با تاکید بر اینکه نتایج نهایی آزمون کاردانی به کارشناسی ناپیوسته هفته آخر شهریور ماه اعلام می‌شود، گفت: این آزمون روز جمعه 12 مرداد در 67 شهرستان و 71 حوزه امتحانی برگزار خواهد شد.

 

 

تازه ترین خبرها(روزنامه، سیاست و جامعه، حوادث، اقتصادی، ورزشی، دانشگاه و...)

سایر خبرهای داغ    ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

    

    ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------