10 کاری که آی کیو و ضریب هوشی شما را پایین می آورد؟علائم آی کیو پایین, علل کاهش آی کیو, عوامل کاهش آی کیو

پایین آمدن آی کیو

 

عادت‌هایی که موجب کاهش هوش و آی کیو شما می‌شود

تخریب عصب های با ارزش مغز سبب می شود اثرات منفی در زندگی خود ببینید و لذا بهتر است از انجام کارهایی که برای نورون های مغز مضر هستند اجتناب نمایید. بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات محققان، مصرف بیش از اندازه ی چربی های اشباع سبب می شود بر روی عملکرد مغز تاثیر بگذارند و حتی فرد را به سمت اعتیاد، سوق دهد.

مقدمه ای درباره پایین آمدن آی کیو

اگر می خواهید بدانید چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد می توانید با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید. بدون شک تقویت هوش و حافظه برای هر شخصی مهم است. بر اساس تحقیقاتی که محققان در این حوزه انجام داده اند عوامل مختلفی از فناوری گرفته تا عادت های غذایی و سبک زندگی می توانند بر نحوه ی زندگی ما تاثیر بگذارند.

 

طبیعتا هر چه این عادت ها درست تر باشند مثل انجام بازی های فکری، خوردن غذاهای سالم، جدول حل کردن و محاسبات ذهنی و ... سبب تقویت هوش و عملکرد بهتر مغز می شوند. در سمت مقابل، هر چه این عادت ها نادرست تر باشند هوش مغزی شما را تخریب می کنند و سبب می شود کارایی مغز و توانایی فکر کردن، کاهش یابد. 

 

تخریب عصب های با ارزش مغز سبب می شود اثرات منفی در زندگی خود ببینید و لذا بهتر است از انجام کارهایی که برای نورون های مغز مضر هستند اجتناب نمایید. بر اساس نتایج به دست آمده از تحقیقات محققان، مصرف بیش از اندازه ی چربی های اشباع سبب می شود بر روی عملکرد مغز تاثیر بگذارند و حتی فرد را به سمت اعتیاد، سوق دهد.

 

طبق این تحقیقات، از سال 1930 به دلیل اینکه شرایط زندگی و تغذیه و تحصیلات مردم جوامع مختلف، بهبود یافت آی کیو نیز در سراسر جهان افزایش یافت. اما محققان ادعا می کنند که در چند سال اخیر، میزان بهره ی هوشی افراد، افت پیدا کرده است و همچنین هوش اجتماعی نیز در 50 سال اخیر با کاهش، رو به رو شده است. این محققان معتقدند که علاوه بر یادگیری مهارت های جدید، برخی از کارهای دیگر هم می باشند که به حفظ و تقویت آی کیو کمک می کنند. 

 

حال اگر نمی خواهید عصب های مغزی خود را تخریب و بهره ی هوشی خود را کم کنید باید بدانید برخی از کارها حتی کارهای روزانه هستند که سبب کاهش آی کیو می شوند. برای اینکه بدانید چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد با ما همراه باشید.

 

 چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد, آی کیو, بالا بردن آی کیو

آی کیو پایین

 

چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد و بر بهره وری هوش تاثیر می گذارد؟

• انجام دادن چند کار به طور همزمان

• خستگی های حاصل از کار شبانه یا سفرهای هوایی

• جست و جوهای اینترنتی

• مصرف بیش از حد میوه

• راه رفتن و آدامس جویدن به طور همزمان

• مصرف بیش از اندازه ی غذاهای چرب

• چاقی بیش از حد

• استرس زیاد

• مصرف بیش از حد غذاهای شیرین

• قرار گرفتن در برابر دود و استعمال سیگار

 

انجام دادن همزمان چند کار با هم، یکی از علل کاهش آی کیو

از آنجایی که هوش و ﺁی کیو برای تمام افراد حائز اهمیت است لذا افراد زیادی می خواهند بدانند که چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد و شاید بسیاری از این افراد ندانند که حتی کارهای روزانه ی ساده هم می توانند سبب افت آی کیو شود. یکی از این کارهای روزانه، انجام دادن همزمان چند کار با هم است. بر اساس تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته، ثابت شده که مغز انسان برای انجام چند کار همزمان طراحی نشده است. 

 

زمانی که فرد به سرعت، تمرکز خود را از یک کار به کار دیگری معطوف می دارد و این کار را به طور مداوم انجام می دهد قسمت شناختی مغز آسیب می بیند. با این کار، سوخت مغز به سرعت مصرف می شود و سبب می شود که مغز، سریع تر خسته شود. علاوه بر این، انجام چند کار به طور همزمان، از تفکر عمیق و خلاقانه جلوگیری می کند.

 

خستگی های حاصل از کار شبانه و سفرهای هوایی، سبب افت آی کیو می شوند

بدون شک، هر شخصی که تجربه ی پرواز با هواپیما را دارد می داند که تا یک روز بعد از پرواز هم، فرد احساس گیجی می کند و این احساس می تواند تا یک تا چند هفته هم باقی بماند. 

 

علاوه بر این، نمونه های آزمایشگاهی نشان می دهد که اختلال های ریتم شبانه روزی می تواند سبب کاهش کارایی هیپوکامپ مغز شود. بر این اساس، افرادی که دارای شغل هایی با شیفت شب یا مسافرت های هوایی پی در پی هستند همواره با اختلالات رفتاری همراه هستند. 

 

آی کیو, بالا بردن آی کیو, عوامل موثر بر آی کیو

کارهایی که آی کیو را پایین می آورد

 

جست و جوهای اینترنتی، مانع از تقویت حافظه و آی کیو می شوند

دسترسی داشتن به اطلاعات نامحدود در هر مکان و زمانی هم خوب است و هم بد. وجه خوبی این ماجرا این است که شما در هر مکان و زمانی و فقط با یک جستجوی ساده در اینترنت می توانید به هر آدرس، شماره تلفن، دستور غذا، اخبار و .. دست یابید اما همین امر سبب می شود که یادآوری و به خاطر سپردن این موارد را نادیده بگیرید که این، وجه بد ماجرا است. این فناوری به طور مستقیم بر مغز تاثیر نمی گذارد اما بر حافظه و چگونگی ذخیره ی اطلاعات در آن تاثیر می گذارد. 

 

مصرف بیش از حد میوه ها مساوی است با کاهش آی کیو

براساس تحقیقات انجام گرفته مبنی بر اینکه چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد مشخص شده که مصرف بیش از حد میوه ها هم سبب کاهش آی کیو در افراد می شود. مصرف بیش از حد قند طبیعی یا همون فروکتوز میوه ها سبب می شود که هورمون انسولین نتواند به خوبی سوخت و ساز قند خون و تولید انرژی در بدن را تامین کند. البته نباید مصرف روزانه ی میوه را حذف کنید. منظور ما مصرف بیش از حد میوه در طول روز است.

 

استرس بیش از حد سبب کاهش آی کیو می شود

بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان دانشگاه ویگزنر در ایالت اوهایوی آمریکا در خصوص استرس و اینکه چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد انجام دادن این نتیجه حاصل شد که استرس بیش از حد سبب مرگ سلول های مغزی و در نتیجه آلزایمر زودرس می شود. در واقع در زمان بروز استرس، هورمون های بدن تغییر می کنند که نتیجه ی آن آسیب دائمی به سلول های مغز است.

 

آی کیو, بالا بردن آی کیو, عوامل موثر بر آی کیو

عواملی که آی کیو را پایین می آورد

 

راه رفتن و آدامس جویدن به طور همزمان از دیگر علل کاهش آی کیو

آدامس جویدن در گذشته نوعی ورزش کردن تلقی میشد چرا که محققان بر این باور بودند این کار سبب افزایش جریان خون به مغز می شوند. اما بر اساس تحقیقات انجام گرفته بر روی اینکه چه کارهایی آی کیو را پایین می آورد آدامس جویدن هم در این لیست قرار گرفت. در واقع آزمایش هایی که در این زمینه صورت گرفت خلاف تحقیقات اولیه را نشان داد. بر اساس این تحقیقات، چند ساعت آدامس جویدن سبب حواس پرتی و در نتیجه کاهش آی کیو می شود.

 

مصرف بیش از حد غذای چرب موثر در کم هوشی

مصرف بیش از حد غذاهای چرب و چربی های اشباع شده مثل کره و نیمرو سبب می شود که عملکرد دوپامین مغز مختل شود و در نتیجه عملکرد شناختی مغز کاهش یابد.

 

چاقی بیش از حد از دلایل مخفی کاهش آی کیو است

چاقی یکی از مهم ترین دلایلی زوال عقل، کاهش عملکرد شناختی مغز، کاهش سطح هوش و عدم توانایی در حل مساله های پیچیده و محاسباتی می باشد. بر اساس تحقیقات انجام گرفته مشخص شده، افرادی که در نوجوانی دچار چاقی و اضافه وزن هستند در زمینه ی درسی ضعیف تر از همنوعان خود هستند.

 

قرار گرفتن در برابر دود و استعمال سیگار، مساوی است با خاموشی مغز

سیگار کشیدن یا قرارگیری در معرض این دود، به مغزتان ﺁسیب می رساند. دود سیگار و سیگار کشیدن سبب می شود مواد سمی مثل مونواکسید کربن وارد بدن شود. اگر مقدار این مواد سمی در بدن، افزایش یابد عملکرد عروق خونی دچار مشکل و در نتیجه نورون های زیادی در مغز از بین می روند. این عامل سبب می شود شخص در مدت زمان کوتاهی، دچار کاهش سطح هوش شود.

 

گردآوری : بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------