جملاتی که هنگام ناراحتی، معجزه می کنندناراحتی, برای رفع ناراحتی چه کنیم, وقتی ناراحتم چیکار کنم

برای رفع ناراحتی چه کنیم

 

وقتی ناراحتیم چکار کنیم؟

برای رفع ناراحتی چه کنیم؟ چگونه ناراحت نباشیم؟ چنانچه شما نیز فردی آسیب دیده و ناراحت هستید، باید با راه حل های دوری از ناراحتی و غم و اندوه آشنا شوید. در این مطلب نکات مهمی که می تواند برای خلاص شدن از ناراحتی به شما کمک کند، آورده شده است.

چگونه ناراحت نباشیم؟

علت ناراحتی تان را پیدا کنید

بعضی وقتها شناسایی و قبول کردن دلیل ناراحتی می تواند کار سختی باشد. بعضی از افراد به علل ترس از جدایی و داشتن اعتماد به نفس پایین ، در ارتباطات آسیب زا باقی می مانند زیرا فکر می کنند لیاقت بیشتر از اینها را ندارند. درحالیکه این شیوه فکر کردن بسیار اشتباه، باعث محروم شدن آنها از شادی و زندگی که همه اش غم و اندوه است می شود.

 

نخستین کار برای رسیدن به شادی بعد از آسیب دیدن این است که بفهمید علت ناراحتی تان چیست و ریشه همه چیزهایی که زندگی را برایتان تلخ کرده است، بیابید.

 

ناراحتی, برای رفع ناراحتی چه کنیم,وقتی ناراحتیم چکار کنیم

وقتی ناراحتم چیکار کنم

 

به موسیقی گوش کنید

وقتی ناراحتی به موسیقی‌های مورد علاقه خود گوش کنید. موسیقی علاوه بر آرامشی که به وجود می آورد، می‌تواند شما را از دنیای اطراف جدا کند و برای دقایقی هرچند کوتاه، همه مشکلات را فراموش کنید. همچنین بهتر است موسیقی ملایم و شاد را انتخاب کنید. گوش دادن به موسیقی خشن یا غم‌انگیز، امکان دارد وضعیت روحی شما را بدتر کند.

 

موسیقی مناسب می‌تواند حس تنهایی را کم‌رنگ‌تر کند و شما را به همراه خود به سفر ذهنی چند دقیقه‌ای ببرد. همینطور می‌تواند با به وجود آوردن حس آرامش و شادی خلق و خوی شما را عوض کند و تا اندازه ای غم و ناراحتی را از شما دور کند.

 

برای رهایی از ناراحتی و غم بنویسید

نوشتن یکی از تاثیر گذارترین کارهایی است که می‌تواند افکار و احساسات را در مقابل دیدگان افراد قرار دهد. در حقیقت با نوشتن هر آنچه که در ذهنمان می‌گذرد، می‌توانیم افکار خود را با نظم تر ببینیم. بنابراین هنگامی که احساس ناراحتی می‌کنید، همه احساسات خود را به روی کاغذ بیاورید. همراه با نوشتن این افکار، تلاش کنید دلیلی برای هر یک بنویسید.

 

با دیدن احساسات خود و همچنین دلیل آن‌ها متوجه می شوید که بیشتر غم‌هایتان آن گونه که فکر می‌کردید بزرگ و ناراحت کننده نیستند. همین طور روشن و آشکار دیدن ناراحتی‌ها، معمولا راهکارهایی موثرتر را مقابلتان می‌گذارد. کمترین مزیت نوشتن، مثل درد دل با دوستی مطمئن، سبک کردن بار غم هاست.

 

ناراحتی, برای رفع ناراحتی چه کنیم,وقتی خیلی ناراحتم چیکار کنم

چگونه دیگران را ارام کنیم

 

گاهی گریه کردن هم بد نیست 

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که بغض راه گلویتان را بگیرد اما از سرازیر شدن اشک هایتان خودداری کنید. یادتان باشد که گریه کردن نه تنها بد نیست بلکه شما را سبک تر نیز می کند. زمانی که مشکلات گریبان مان را می گیرند و در غم دست و پا می زنیم، احتیاج داریم که انرژی خود را به گونه ای تخلیه کنیم. گریه کردن نشانه ضعف شما نیست. پس گریه کنید و ببینید که پس از آن چقدر ذهن تان آزاد می شود و بهتر می توانید تصمیمات زندگی تان را بگیرید.

 

نیمه پر لیوان را ببینید 

درست است حق با شماست.. هنگامی که در مشکلات تان دست و پا می زنید، دیدن نیمه پر لیوان کار آسانی نیست ولی شما باید همه سعی تان را بکنید. مثلا چنانچه در رابطه عاطفی تان شکست خوردید، این را به عنوان فرصتی برای پیدا کردن عشق حقیقی تان ببینید، یا هنگامی که کارتان را از دست می دهید به این فکر کنید که می توانید به دنبال شغل بهتری باشید. بدبینی می تواند زندگی شما را از این دگرگون کند، پس خودتان را با دست هایتان گیر نیاندازید.

 

ناراحتی, برای رفع ناراحتی چه کنیم,چگونه ناراحت نباشیم

چگونه ناراحت نباشیم

 

برای رها شدن از غم و ناراحتی بخندید

خندیدن یکی از شیوه های نادیده گرفتن افکار منفی و ناراحتی‌هاست، ولی شاید بگویید که با وجود مشکلات چطور می‌توان خندید؟ باید دقت کرد که خندیدن همیشه انرژی مثبت مؤثری به همراه دارد و حتی با وجود مشکلات هم ناراحتی‌ها را دور می‌کند، بنابراین تلاش کنید بخندید. برای این کار می‌توانید چند ساعت از زمان خود را کنار دوستان و اشخاص شوخ طبع بگذرانید یا فیلم‌های طنز و استندآپ‌کمدی ببینید. وقت گذراندن با دوستان به نظر شیوه بهتری است. چون به جز دیدار دوباره دوستان و سپری کردن زمان خوش در کنار آن‌ها، می‌توانید با بودن در اجتماع افکار و انرژی منفی را از خود دور کنید.

 

روی احساسات تان کار کنید

وقتی از روز را به آرامش و تمرکز اختصاص دهید و برای به دست آروردن آرامش درونی، از تکنیک های مدیتیشن و مراقبه استفاده کنید. در هنگام انجام اینکار به احساسات خود و شیوه ی پاسخ دادن به آنها فکر کنید.

 

ورزش کنید

ورزش های ساده ای مثل پیاده روی، شنا، باغبانی و حتی رقص، درمان ناراحتی است. از ورزش های ملایم آغاز کنید و آرام آرام شدت و زمان آن را بیشتر کنید. به این ترتیب از صدمه دیدگی مفاصل هم پیشگیری می شود. به ویژه حرکات یوگا را به صورت روزانه توصیه می کنیم.

 

ناراحتی, برای رفع ناراحتی چه کنیم, چگونه دیگران را ارام کنیم

وقتی ناراحتیم چکار کنیم

 

ببخشید و فراموش کنید

بخشندگی سبب رفع استرس در فرد میشود.خشم خود را کنترل کنید. اشتباهات خود را قبول کنید و برای آنها عذر خواهی کنید. همیشه از فردی که به شما کمک میکند تشکر کنید.

 

فعالیت‌های سرگرم کننده انجام دهید

فعالیت‌هایی مثل نقاشی را برای دور شدن از روزمرگی، سرگرم کردن و بهتر کردن حال خود انجام دهید. به ویژه هنگامی که حس ناراحتی می‌کنید، برای فراموش کردن ناراحتی‌ها و مشکلات، بهتر است چنین فعالیت‌هایی انجام دهید تا ذهنتان برای مدتی آرام شود.

 

نقاشی یکی از بهترین فعالیت‌هاست. فواید نقاشی بر سلامت جسم و روح، پالایش افکار، زدودن غم و اندوه و… ثابت شده‌اند. فعالیت‌هایی دیگری مثل آشپزی، باغبانی و رسیدن به گل و گیاه خانه هم از جمله فعالیت‌های سرگرم‌کننده هستند.

 

چگونه دیگران را ارام کنیم ؟

چنانچه فرد مهمی در زندگیتان حس نگرانی و اضطراب می کند، باید کاری کنید تا به او روحیه داده و نگرانی اش را از بین ببرید. حتی همین که کنارش بوده و با او احساس همدردی کنید و رفتار محبت آمیزی داشته باشید اثر زیادی داشته و می توانید به او قوت قلب بدهید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

   ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

   ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------

   {source}

   Makan Inc.| All Rights Reserved - © 2013 - 2023