تست جالب روانشناسی : آیا من خوشگلم؟تست روانشناسی،تست روانشناسی شخصیت،تست روانشناسی جدید

تست روانشناسی جالب

 

احتمالا تستی وجود نداشته باشد كه تمامی جنبه های شخصیت شما را نشان دهد ولی این تست ها به شما ميگويند شما خودتان را چه طور می بینید … به شما براي تبدیل شدن به شخصیتی كه دوست دارید، توصیه هایی داریم. 

آیا من خوشگلم؟

من خوشگلم ؟ تا امروز بارها و بارها در خصوص شخصیت و جنبه های مختلف آن حرف زده ایم و بارها گفته ایم كه با یك تست نمی توان كل شخصیت یك نفر را بررسی كرد بلكه هر تست میتواند یك یا ۲ جنبه از شخصیت را بسنجد، مگر این كه خود تست هم بسیار كامل بوده و تعداد سوالات آن خيلي زیاد باشد تا بتواند خصوصیات مختلف را ارزیابی كند.

 

در این صفحه تستی داریم كه روش تفكر شما در خصوص بدن و اندام تان را می سنجد، این كه حس شما در خصوص بدن تان چیست؟ مسلما دیدگاه مثبت یا منفی شما نسبت به بدن خود، میتواند در عزت نفس شما تأثير به سزایی بگذارد.

 

با این سوالات می خواهیم صرفا یك جنبه شخصیت را بسنجیم آن هم حس شما نسبت به ظاهر فیزیكی تان و نه كل خصوصیات شخصی شما را! سوالات را به دقت بخوانید و پاسخ های صادقانه بدهید و همان احساسی را كه واقعا دارید، بصورت آری یا خیر بیان كنید. چنانچه نمی توانید پاسخ قطعی بدهید، علامت سؤال را انتخاب كنید.

 

تست روانشناسی،تست روانشناسی شخصیت،تست روانشناسی جدید

تست روانشناسی

 

تست روانشناسی در مورد بدن و اندام تان

 

تفسیر نمرات

چنانچه به سؤال های ۱- ۲- ۴- ۵- ۹- ۱۰- ۱۴- ۱۶- ۱۹- ۲۰- ۲۱- ۲۴، جواب آری داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به جواب های خیر امتیازی نداده و به علامت؟ یك امتیاز بدهید.

  

چنانچه به سؤال های ۳- ۶- ۷- ۸- ۱۱- ۱۲- ۱۳- ۱۵- ۱۷- ۱۸- ۲۲- ۲۳- ۲۵، جواب خیر داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به پاسخ های آری امتیازی ندهید و به علامت؟ یك امتیاز بدهید.

 

امتیاز شما بین ۵۰- ۳۴ است

تبریك می گوییم! شما واقعا با خود كنار آمده اید و از بدن و اندام خود احساس رضایت می كنید. این كه فیزیك و صورت تان را دوست دارید در افزایش اعتماد به نفس تان بسیار مؤثر است.

 

امتیاز شما بین ۳۳- ۱۷ است

شما هنوز در مورد خود به اطمینان نرسیده اید، گاهی از بدن خود بسیار راضی هستید و گاهی با كوچك ترین حرف یا انتقادی از طرف سایرین، در مورد خود دچار شك و تردید می شوید. تلاش كنید بیش تر به خودتان اعتماد داشته باشید، بخود بباورانید كه هر آنچه هستید خوب است.

 

امتیاز شما زیر ۱۶ است 

به نظر میرسد كه بسیار نسبت به بدن خود ناامید هستید. بلند شوید! دست از بدبینی نسبت به اندام تان بردارید؛ با بدن تان بامحبت تر باشید! فراموش نكنید كه هر كسی با شكل و بدن مختلفی خلق شده و ظاهر ما چیزی است كه به ما داده شده است. بهتر نیست كه واقعیت را بپذیرید و بخود اجازه زندگی كردن بدهید؟!

 

تست روانشناسی،تست روانشناسی شخصیت،تست روانشناسی جدید

تست روانشناسی در مورد بدن و اندام

 

چند نصیحت دوستانه

نظرسنجی ها نشان ميدهد بسياري از شما، به خصوص خانم‌ها ، موقع قضاوت در مورد قیافه تان چندان منصف نیستید. حدود یك سوم از شما از قیافه تان ناراضی هستید و نیمی از شما دست کم در خصوص یك جنبه از قیافه خود ناراضی هستید.

 

یكی از جذاب ترین یافته ها در خصوص زنان این است كه تصور ذهني شان از بدن هیچ رابطه ای با حقیقت ندارد! براي زنان وزن بزرگترین منبع نگرانی است و جامعه هم با تبلیغ معیارهای سخت در مورد بدن ایده‌ال شرایط را دشوارتر كرده است. حس مردان درباره قیافه شان با حقیقت بیرونی هماهنگ تر است.

 

چنانچه مردی از قیافه خود راضی باشد، سایرین هم احتمالا وی را به همان میزان زیبا خواهند یافت. چنانچه تصور شما در خصوص بدن خود مطلوب باشد، با بالا رفتن سن نسبت به خودتان بامحبت تر می شوید.

 

تلاش كنید بخود با دید مثبت بنگرید و نكات مثبت صورت و اندام تان را پیدا كنید. اطمینان داشته باشید، چنانچه دیدتان را مثبت كنید، جنبه های زيبايي از بدن تان را پیدا خواهید كرد كه تابحال از آن بازمانده اید.

 

براي خودتان و بدن تان ارزش قائل شوید و بخود برسید. نظری به ظاهر و لباس پوشیدن تان بیندازید، چنانچه سایرین هم مثل شما لباس بپوشند در موردشان چه فكری می كنید؟ خود را با سایرین مقایسه نكنید! بلند شوید، ورزش كنید، بخود برسید، آن وقت خودتان را با قبل تان مقایسه كنید. به یاد داشته باشید كه زيبايي نسبي است و در هر فرهنگ، جامعه و حتی خانواده تعریف و عقیده متفاوتی از بدن و قیافه ایده‌ال وجود دارد .

 

خوب به خودتان در آیینه نظر كنید، آن قدرها هم كه فكر می كنید بد نیستید. فراموش نكنید كه تصویر بدنی یك پدیده روان شناختی است و لزوما بیانگر نظر سایرین به شما نیست.

 

منبع: mardoman. net

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------