چگونه می توان بهترین همسر دنیا شدبهترین همسر, بهترین همسر دنیا, چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

بهترین همسر دنیا

 

ویژگی های بهترین همسر دنیا

چطور بهترین همسر دنیا باشیم؟ چطور یک زندگی ایده آل داشته باشیم؟ عشق آغاز راه زندگی زناشویی اسـت، زمانی که وارد زندگی می‌شویم و پس از چند مدتی اوضاع قدری عوض می شود. مـا می‌توانیم عشق بـه همسرمان را بیشتر کنیم. در ادامه با ما همراه باشید.

ویژگیهای بهترین همسر دنیا

اول از همه شاد باشیم

شاد بودن همیشه با ارزش است، بنابراین تلاش کنیم خود را با نشاط و سرحال نشان دهیم تا خستگی را از بدن شریک زندگی خود دور کنیم.

 

مثبت باشید

چنانچه دید منفی داشته باشید، تقریباً غیرممکن اسـت کـه بتوانید هم خوبی باشید. دید منفی همه چیز را نابود می کند. هیچکس دوست ندارد با کسی ازدواج کند کـه دائما نیمه خالی لیوان را می بیند. این حال همسرتان را دگرگون می کند و جوی بسیار بد و افسرده در زندگی تان به وجود می آورد. تا جاییکه می توانید برای همسرتان شخصی شاد و مثبت باشید.

 

بهترین همسر, بهترین همسر دنیا, چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

 

صبور باشیم

چنانچه رفتار همسرمان را خوب نمی دانیم بهتر است با حوصله و شکیبایی و در شرایط مناسب وی را از چگونگی رفتارش آگاه کنیم.

 

وفاداری نسبت به همسر

به زندگی و همسر خود وفادار باشید. چنناچه می‌خواهید زندگی تان دوام داشته باشد و همسرتان همیشه از شما رضایت داشته باشد هیچ وقت به او خیانت نکنید.

 

محبت، محبت بیشتری می آورد

همدیگر را لمس کنید، هر روز همدیگر را ببوسید، و رابطه جنسی (حتی وقتی که پیر هستید) داشته باشید. بچه ها می توانند استرس زا باشند، ولی آن ها هم بزرگ می شوند بنابراین به خاطر آنها همه زندگی تان را از عشق و توجه به همسرتان خالی نکنید.

 

درباره رفع سختی ها و مشکلات محیط کار با همسرمان مشورت کنیم

چون مشورت و هم فکری بار مشکلات را سبک تر میکند. در زندگی مشترک با هم مشورت کنید و پیشنهادات خود را بگویید چون مشورت باعث رسیدن به زندگی سالم می شود. از همسرمان به خاطر انجام وظایف، مسوولیت ها و همکاری هایش سپاسگذاری و قدر دانی کنیم.

 

بهترین همسر, بهترین همسر دنیا, چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

 بهترین همسر دنیا چه ویژگیهایی دارد

 

به نیازها و خواسته های همسر خود توجه کنید 

رفتار دلنشین و همراه با متانت باعث می شود خواسته های خود را به آسانی بگوید. در زندگی خود مسئولانه رفتار کنید یعنی اینکه در برابر کاری که برعهده گرفته اید متعهد باشید و از زیر بار آن شانه خالی نکنید.

 

برای همسرمان شنونده ی خوبی باشیم

زمانی که همسرمان با ما حرف می زند حتی الامکان به چشمان او نگاه کنیم و یا با اشاره و سرتکان دادن نشان دهیم که به صحبت های او توجه داریم.

 

از سازش نترسید

در مورد فشار و کشش یک رابطه سازش کنید. تلاش کنید درجه بندی کنید که چقدر می خواهید چیزی در یک مقیاس از یک تا 10 بگذارید و شریک شما هم همین کار را انجام دهد. پس چنانچه غذا خوردن برای شما 5 است، و برای او 9، بنابراین باید تا شب منتظرش بمانید.

 

برای انجام کارهای روزانه تان برنامه ریزی کنید چون برنامه داشتن باعث نظم و سامان زندگی خانوادگی می شود. خانه کانون عشق و محبت است بنابراین هیچ وقت در منزل خشونت به کار نبرید و آن را به پادگان تبدیل نکنید.

 

هدفهای همسر خود را ترغیب کنید 

در یک ازدواج کامیاب، یک همسر از موفقیت های همسرش شاد می شود. همسران خوب همسرانشان را در رسیدن به هدف هایشان ترغیب می کنند. بعضی اوقات هدفها، مثل عوض کردن شغل، وحشتناک هستند و باید به دقت بررسی شوند. این کار را با همدیگر و با هم فکری هم انجام دهید.

 

به همسرتان احترام بگذارید 

کسی که به همسر خود احترام میگذارد ، حتما بهترین فردی است که نصیب هر کسی خواهد شد.

 

مسئولیت پذیر باشید

در زندگی زناشویی مسئولیت پذیر باشید. هر یک از دوطرف مسئولیت‌هایی دارد که باید آنها را انجام دهد. بی مسئولیتی باعث اذیت شدن همسر می‌شود.

 

بدی‌ها را نبینید و خوبی‌ها را تشویق کنید

در طبیعتِ زندگی، بدی‌ در کنار خوبی‌ قرار دارد. بررسی ها نشان داده زوجینی که بر خصوصیت های منفی یکدیگر تمرکز می‌کنند؛ خصوصیتهای خوب همسرشان نمی بینند. همه چیز به مدیریت فکر و رفتار شما بستگی دارد. تصمیم بگیرید ذهن‌تان را پیوسته معطوف ویژگی‌های مثبت همسرتان کنید. نادیده گرفتن نقاط ضعف و  حرف زدن و نظر دادن درباره‌‌ی خصوصیتهای خوب همسرتان، احساس خوبی را در هر دوی شما ایجاد می کند.

 

چنانچه دائم به اشتباهات همسرتان فکر کنید هر روز از او دورتر می‌شوید.

 

بهترین همسر, بهترین همسر دنیا, چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

بهترین همسر دنیا کیست

 

اعتماد متقابل

یکی از بهترین ملاک های بهترین همسر بودن،داشتن اعتماد متقابل به یکدیگر است. همسر شما هیچ وقت نباید در حریم شخصی‌تان مانند تلفن همراه، پیامک‌های خصوصی شما جستجو بکند.

 

چنانچه او در خصوص موضوع خاصی نگران شماست، باید بدون کلمات زشت و سرک کشیدن در حریم شخصی‌تان این موضوع را با خودتان دربین بگذارد.

 

قبل از اینکه حرف بزنید فکر کنید 

زوج ها گاهی حرف هایی می زنند که باعث بحث های فراوانی می شوند. شما می توانید با صبر کردن قبل از پاسخ دادن به چیزی که شما را عصبانی کرده است، دعوا را کاهش دهید. بهترین کار این است که تا ده بشمارید.

 

صداقت داشته باشید

اگر راستگو باشید، همسرتان به شما احترام خواهد گذاشت و اعتماد خواهد کرد. رابطه تان رشد نموده و شکوفا می شود و هردو از بودن کنار هم حس راحتی خواهید کرد.

 

یکدیگر را روشن فرض نکنید

مهربان باشید! این می تواند دشوارتر از آن چیزی باشد که گاهی به نظر می آید، ولی به یاد داشته باشید که شما این شخص را بیش از هر کس دیگری روی زمین دوست می دارید، پس با او، با مهربانی رفتار کنید. در زندگی مشترک طوری رفتار کنیم که الگوی خوبی برای همسر و فرزندان خود باشیم.

 

آداب گفتگو و مشاجره را رعایت کنید

برای اینکه بهترین همسر دنیا باشید باید حواس‌تان به دعوا کردن‌تان باشد. دعوای همسران یک اتفاق طبیعی و به علت تفاوت میان زن و مرد است. حتی در مورد برخی زوج‌ها دیده شده که کشمکش‌ها و مشاجره های آنها، سبب رشد و پیشرفت رابطه‌ شده است؛ البته این تنها زمانی است که هیچ‌کدام به فکر بُرد و باخت نباشند.

 

آسیب پذیری خود را نشان دهید

همه‌ی ما نگران این هستیم که آیا دیگران ما را دوست دارند یا نه. این نگرانی، به ویژه در مورد افرادی که دوست‌شان داریم بیشتر است. نشان ندهید که هیچ ترسی ندارید؛ ترس خود را ابراز کنید و درباره‌‌ی آن حرف بزنید. در غیر این صورت همسرتان فکر می‌کند شما نسبت به وی سرد هستید. وقتی به خود اجازه می‌دهید که در برابر او آسیب پذیر و ضعیف باشید، در حقیقت به او فرصت داده‌اید تا همه‌ی شما را بشناسد.

 

بهترین همسر, بهترین همسر دنیا, چگونه بهترین همسر دنیا باشیم

چگونه بهترین همسر دنیا شویم

 

با همسر خود بهتر از دیگران رفتار کنید

خیلی از اشخاص با دیگران خوش رفتارتر از همسر خود هستند. این تفکر غلط است. شما باید بهترین رفتارها را با همسر خود داشته باشید. دوستان و آشنایان شما لحظات موقتی را در کنار شما هستند. ولی همسر شما دوست و همراه دائمی شما است. پس بی احترامی و بی توجهی به او باعث دلزدگی خواهد شد و کم کم زمان سردی روابط را به دنبال خواهد داشت.

 

تفاوت‌های یکدیگر را بفهمید

شما و همسرتان دو انسان از دو خانواده و دو تربیت متفاوت هستید. وقتی که با یکدیگر ازدواج می‌کنید متوجه این فرق ها خواهید شد. باید بتوانید آن را درک کرده و با یکدیگر به تفاهم برسید. به همسرتان زمان دهید تا عوض شود. 

 

لااقل به اندازه سرگرمی هایتان ، به ازدواجتان دقت کنید 

مردم مبالغ زیادی را صرف منافع خود می کنند. ولی زمانی که ارتباطات آنها به مشکل برمی خورد، بعضی دست هایشان را بالا می برند و تسلیم می شوند و تصمیم می گیرند که دیگر امتحان کردن بی فایده است. خواندن کتاب هایی درباره ازدواج، حل اختلاف کمک می کند .

 

علاقه های جداگانه ای داشته باشید 

اطمینان پیدا کنید که قدری فضای خصوصی دارید و به همسر خود هم این فضا را بدهید. ازدواج نیاز به با هم بودن زیاد است، ولی احتیاجی به چسبیدن به هم نیست.

 

توقعات را کم کنید

هیچ دو رابطه مانند هم نیست، توقعات بالا در ارتباطات غیر عقلانی است و سبب توقف عشق می‌شود. توقعات بالا خطرناک است و نمی‌توانیدتوقع کمال را داشته باشید.

 

قدر دانی کنید

شخص مورد نظرتان برای ازدواج باید نخستین نفری باشد که از شما تعریف می کند و از زحمات شما تشکر میکند.

 

اوست که باید از خصوصیت های شما مانند جذابیت ، خوش‌تیپی و … تعریف و تمجید کند و متوجه از خود گذشتگی ها و فداکاری های شما در رابطه شود و قدرشناس شما باشد.

 

تلاش کنید حتی بی علت از همسرتان تعریف کنید، نگذارید که او با خود فکر کند که دیگر برای شما مهم نیست. هیچ وقت با لحنی بد کارهایی که انجام میدهد را وظایف او ندانید، مهربانی و تشکر از یکدیگر را حتی برای کوچکترین چیزها از یاد نبرید.

 

احترام به پدر و مادر یکدیگر

همسرتان حتما نباید از بودن در کنار پدر و مادر شما حس لذت کند (کافیست از چند شخص متاهل بپرسید تا بدانید که چقدر در حضور خانواده همسرشان حس معذب بودن دارند). با این حال لازم است همسرتان بدون شکایت و غر زدن روزهای تعطیل و ایامی که برایتان اهمیت دارند را درکنار خانواده شما بگذراند.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------