سفر‌ انفرادی چه مزایایی دارد؟سفر‌ انفرادی ,سفر انفرادی چه مزایا دارد,مزیت های سفر انفرادی

مزیت های سفر انفرادی

 

سفر انفرادی، جنبه های مثبت زيادي دارد، مثلا شما با اشخاص تازه اشنا می شوید، تمام تصمیم گیری ها برعهده ی خودتان است و اما که میتوانید ادعا کنید، یک جهانگرد مستقل و پردل وجرأت هستید.با بعضی از مزایای سفر انفرادی آشنا شوید.

 

مزایای سفر انفرادی

 

شما رییس خودتان هستید

یکی از بهترین فواید سفر انفرادی این است که شما رییس خودتان هستید! میتوانید هر کاری که دل تان می خواهد انجام دهید و به هر جایی که دوست دارید، بروید.

 

اشخاص زيادي هستند که بخاطر نداشتن تفاهم در طول سفر، درنهایت دوستی شان را کنار گذاشته اند. هنگامی که تک تک لحظات تان را با فرد دیگری سپری می کنید، خواهید دید که حتی تفاوت سلیقه ی جزیی میتواند به مشکلی بزرگ تبدیل شود. این یکی از مشکلات سفرهای جمعی است که در سفر انفرادی با آن روبرو نخواهید شد.

 

کمی به خودتان اهمیت می دهید

در دنیای پر هیاهوی مدرن و با پیشرفت تکنولوژی، ديگر کم تر وقت داریم که به شخصِ خودمان اهمیت بدهیم؛ ولی سفر انفرادی مهلت خوبی براي کسب انرژی خواهد بود. تنها بودن در راه ها و خیره شدن به افق زمان مناسبی براي به تماشا نشستنِ بازتاب زندگیتان است. تنهایی را مغتنم شمارید، از شبکه های اجتماعي بیرون آمده و کمی به خودتان بیاندیشید.

 

هنگامی که از روزمرگی های زندگی فاصله گرفته و اندکی دور می شوید، قطعاً نکات جالب و جدیدی را درباره ی خودتان کشف خواهید کرد. دید بازتر و سفر کردن در سکوت مطلق، شما را به نزديک شدن به هدف هایتان کمک می نماید؛ حتی در این نوع سفرها میتوانید راهکاری براي مشکلات زندگی یا اسان تر شدن آنها بیابید.

 

سفر‌ انفرادی ,سفر انفرادی چه مزایا دارد,مزیت های سفر انفرادی

سفر انفرادی

 

هم آهنگی سریع مسافران انفرادی مزیت است

تفاوت شما که انفرادی سفر میکنید با افردی که دست جمعی یا گروهی سفر می کنند آن است که فاصله شما از تصمیم گیری تا عمل، خيلي کوتاه است. ولی لیدرها در سفرهای جمعی به خصوص با طيف های گوناگون مردم، کار سختی براي هم آهنگی دارند. هم آهنگی در سفر اهمیت بسياري دارد.

 

ولی این روش ها به وسیله لیدرها ساعت ها زمان می برد. از این ظرفیت به خوبی استفاده کنید و تلاش کنید هم آهنگی مستند و مستدل و دقیقی در راستای برنامه ريزي انجام شده داشته باشید. از شما انتظار نمی رود که بی برنامه و بدون هم آهنگی، وارد مقصد گردشگری خاصی در فلان شهر دنیا شوید. زیرا شما خودتان هستید و خودتان و درگیر نظرات و سلیقه های و هماهنگی با دیگران نیستید.

 

راهی براي غلبه بر ترس ها

ترس ها همیشه بزرگترین موانع براي رسيدن اشخاص به خواسته ها و آرزوهایشان هستند. راه مبارزه با انواع ترس هایی که تمامی ما کم و بیش در زندگی داریم تنها یک چیز است، مواجهه شدن با آن ها. براي مبارزه با ترس هایتان باید با آنها روبرو شوید و تجربه شان کنید. یک بار که تنها سفر کردن را تجربه کنید براي همیشه ترستان می ریزد. در ضمن در طی سفر انفرادی خودتان را بیش تر و بهتر می شناسید و یاد میگیرید چه طور در شرایط های سخت برخورد کنید.

 

سفر‌ انفرادی ,سفر انفرادی چه مزایا دارد,مزیت های سفر انفرادی

جنبه های مثبت سفر انفرادی

 

مسوولیت پذیری و افزایش اعتماد به نفس

در سفر های گروهی همه چیز تقسیم می شود؛ تصمیم گیری، انجام کارها و… ولی هنگامی که تنها سفر کردن را انتخاب می کنید تنها خودتان را براي تکیه کردن دارید و تمامی مسوولیت ها با خودتان است. به این طريق مسوولیت پذیری را یاد میگیرید و هنگامی که از پس تنهایی انجام دادن کارها و مقابله با چالش ها برآیید اعتماد به نفستان به ميزان چشمگیر بالا می رود. سفر انفرادی از یک جنبه ديگر هم اعتماد به نفس را افزایش ميدهد ، آن هم این است که زیرا بیش از هر وقتی خود حقیقی تان هستید به آسانی و بدون مداخله کسی میتوانید کارهایی که دوست دارید را انجام بدهید و به تفریحات مورد علاقه تان برسید.

 

شناخت بهتر خویش

تنها سفر کردن و وقت صرف کردن براي خویش فرصتی است تا از طريق آن بتوانید بیش تر خودتان را بشناسید. در این سفر وقت دارید بیش تر به خودتان فکر کنید تا بفهمید چه از این دنیا میخواهید ، به چه چیزهایی علاقه دارید و چرا پا به این دنیا گذاشته اید. سفر انفرادی شما را از روتین های زندگی تان جدا ميکند و به این طريق به شناخت بهتری از خویش می رسید.

 

با هر فردی که دوست دارید ارتباط برقرار کنید.

سفرهای انفرادی، فرصتی عالی براي آشنایی با اشخاص جدید است و چنين فرصتی معمولاً در سفرهای گروهی بوجود نخواهد آمد. اگر با هیچ کس تعاملی نداشته باشید، سفری بسیار خسته کننده و غم انگیز خواهید داشت. درصورتی که ایده ی صحبت با افراد غریبه براي شما اندکی ترسناک است، میتوانید یک راهنما استخدام کنید. حتماً با مراکز و پایگاه های معتبر تماس بگیرید. راهنما کار شما را بسیار راحت تر خواهد کرد و میتوانید با اعتماد به نفس کامل با مردم صحبت کنید.

 

سفر‌ انفرادی ,سفر انفرادی چه مزایا دارد,مزیت های سفر انفرادی

مزایای تنها سفر کردن

 

عاشق تنهایی خویش خواهید گردید

بنابراين از تجربه تلخ نخست در سفر، از اینکه میتوانید با ازادی کامل هر کاری که دوست دارید را انجام دهید و به سبک و دلخواه خویش رفتار کنید، بسی خوشحال خواهید بود و اینجاست که عاشق تنهایی خویش می شوید.

 

یاد میگیرید خویش را دوست داشته باشید

تنها سفرکردن بی تردید احساس تنهایی را به شما القا خواهد کرد، ولی فرصت بسیار خوبی براي شناخت بیش تر شما با خودتان هم خواهد بود. هنگامی که تنها هستید بیش تر بخود ، افکار، علاقه مندی ها و توانایی هایتان خواهید اندیشید و این باعث ميشود شناخت بیشتری از خود پیدا نموده و به دنبال آن، موفقیت های بیشتری را هم در زندگی خویش رقم بزنید.

 

می آموزید که مهم نیست افراد دیگر در مورد شما چطور فکر ميکنند 

بین اعتماد به نفس درونی و بیرونی اختلاف زيادي وجود دارد. شاید انسان در ظاهر و به دروغ بتواند خود را شخصی با اعتماد به نفس نشان دهد، ولی بی تردید نمی تواند براي زمان طولانی این روند را ادامه دهد. ولی اعتماد به نفس درونی بگونه ای است که شخص به درست بودن فعالیت ها و عقاید خویش مطمئن است و به همین جهت آنقدر برایش مهم نیست که افراد دیگر در مورد وی چطور می اندیشند یا چه قضاوتی در موردش دارند.

 

فقط روی خودتان حساب کرده و براي خود ارزش قایل شوید

تنهایی سفرکردن این فواید را دارد که بیش تر بخود ایمان پیدا می کنید و ميدانيد هیچ کسی غیر از خودتان نمی تواند به شما کمک کند. پیرو همین امر باید بیش تر مواظب خویش باشید و براي خواسته هایتان ارزش بیشتری قایل شوید.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------