راههای جذاب بودن چه چیزهایی می باشد؟جذاب بودن,راههای جذاب بودن,راه‌های ساده برای جذاب بودن

جذاب بودن

 

چگونه جذاب باشیم؟

اکثر ما به دنبال جذاب بودن هستیم! حال میتواند این جذابیت برای جنس مخالف باشد یا به لحاظ اجتماعی یا کاری. باید توجه داشت که ملاک ها و معیارهای جذابیت از نظر اشخاص گوناگون با هم متفاوت است ولی معمولاً این مسئله بیشتر در چهارچوب جنسیت مطرح می شود. چنانچه شما هم این سؤال را دارید که چطور جذاب باشیم، پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید!

راهکارهای جذاب بودن:

اغلب تصور می شود برای داشتن شخصیت جذاب یا اصطلاحاً فرهمند باید کارهای بزرگی انجام داد. ولی با کارهای کوچک و پیش پاافتاده میتوان در نگاه سایرین بعنوان شخصی جذاب یا« کاریزماتیک» ظاهر شد. به بیانی ساده تر، آنچه ما را از دید اطرافیان متمایز می سازد، همین کارهای کوچکی است.

 

لباس مناسب بر تن کنید

کم تر کسی میتواند تأثير لباس را بر ذهنیت اشخاص نادیده بگیرد. مردم از روی ظاهرتان در خصوص شما قضاوت می کنند. لباس را متناسب با موقعیت و مکان انتخاب کنید.

 

لباس هایی را انتخاب کنید که اندازه شما هستند و به شما می آیند.لباس های ارزانی که اندازه شما هستند بسیار بهتر از لباس‌های گرانی هستند که اندازه شما نیستند. بدانید که چه رنگی به شما می آید. انتخاب رنگ درست میتواند سبب شود که شما خوش تیپ دیده شوید

 

جذاب بودن,راههای جذاب بودن,راه‌های ساده برای جذاب بودن

راههای جذاب بودن

 

تلفن همراه خود را در جیب تان بگذارید

تا هنگامی که صحبت شما با طرف مقابل تان به آخر نرسید، تلفن همراه خود را از کیف یا جیب تان در نیاورید. در غیر اینصورت ، این کار صحبت های شما را قطع می کند و انگيزه حرف زدن بیشتر را از طرف مقابل تان می گیرد.

 

احساسات تان را نشان دهید

افرادی که شخصیت کاریزماتیکی دارند هنگامی که احساسات شان را بیان می کنند چهره ی بی حالتی ندارند. هر احساسی که دارید باید روی چهره ی شما دیده شود و با حرف هایتان تطبیق داشته باشد. اشخاص کاریزماتیک هنگامی که خوشحال هستند لبخند می زنند و هنگامی که ناامید هستند حالت هایی از عصبانیت دارند. مردم مایلند حالت های شما بشناسند، بنابراین نشان دادن احساسی که دارید به شما کمک خواهد کرد با سایرین بهتر رابطه برقرار کنید.

 

جذاب بودن,راههای جذاب بودن,راه‌های ساده برای جذاب بودن

راه‌های ساده برای جذاب بودن

 

لبخند بزنید

همه ی ما یک چهره ی بی حالت داریم یعنی بدون هیچ احساسی در چهره، به نقطه ای خیره می شویم ولی برخی اشخاص بطور کلی چهره ی شادتری دارند. چنانچه چهره ی دوستانه و بامحبتی داشته باشید، خوش برخوردتر و خونگرم تر بنظر می رسید. ولی اگر حتی هنگامی که کاملاً شاد هستید چهره ی عبوسی داشته باشید، افراد دیگر از شما دوری خواهند کرد. خود را در آیینه تماشا کنید.

 

اگر چهره ی بی وضعیت شما ناراحت بنظر میرسد ، آگاهانه تلاش کنید آنرا تغيير دهید. همین تغيير کوچک نتایج بزرگی خواهد داشت. هنگامی که تغییرات کوچکی در حالات چهره و نحوه ی نشستن یا ایستادن خود ایجاد می کنید، این مسئله سیلی از مواد شیمیایی را وارد سیستم بدنی شما می کند و حس شما را تغيير می دهد. چهره ی دوستانه ی شما نگرشی شاد در شما ایجاد می کند.

 

صاف بنشینید و یا بایستید

طرز نشستن یا ایستادن روی کیفیت صدا تأثیر می گذارد. صاف و بدون قوز بنشینید و بایستید تا بتوانید درست نفس بکشید و کلمات را با صدای رسا تلفظ کنید. در خصوص حالت سر نیز درصورتی که چانه را بالا بگیرید و سر را اندکی کج کنید، از رزونانس صدا کم می شود و بیان واضح تری خواهید داشت. همینطور یادتان باشد چنانچه شانه ها را منقبض نموده و به گوش خویش نزدیک کنید، بخش قابل ملاحظه ای از قدرت بالقوه ی صدایتان را از دست خواهید داد.

 

جذاب بودن,راههای جذاب بودن,راه‌های ساده برای جذاب بودن

برای جذاب بودن چه کنیم

 

مهربان باشید

بر بر اساس یک مطالعه مهم، یکی از مهمترین خصوصیت هایی که مردان در یک همسر به دنبال آن هستند، مهربانی است، پس این اعتقاد را از ذهنتان بیرون کنید که مردان دختران خوب را دوست ندارند. مهربانی چیزی است که اغلب مردان به آن علاقمند هستند. کمک به سایرین، نگهداری از چیزها و غیره همه سبب میشوند وی بفهمد شما یک شخص واقعا لایق هستید( و همینطور احتمالا به نوعی وی را به یاد مادرش می اندازید، ولی این لزوما چیز بدی نیست.)

 

اشخاص جذاب سؤال می پرسند

یک شنونده ی فعال در زمان حرف زدن فرد مقابل تنها منتظر آن نیست که زمان بگذرد تا بتواند دوباره صحبت کند، بلکه تلاش می کند سخنان فرد مقابل را واقعا متوجه شود. گوش دادن تنها به مفهوم شنیدن کلمات نیست، بلکه رمزگشایی از صحبت های فرد گوینده هم اهمیت دارد.

 

شما در مقابل باید در مورد ی چیزی سوال کنید که اطلاعات بیشتری از فرد مقابل بدست دهد یا شفافیت بیشتری ایجاد کند. با پرسیدن سؤال میتوانید مطمئن شوید سخنان فرد مقابل را بدرستی متوجه شده اید. این کار به شما کمک می کند وی را بهتر درک کنید و به فردی کاریزماتیک تبدیل شوید.

 

جذاب بودن,راههای جذاب بودن,راه‌های ساده برای جذاب بودن

روش های جذاب شدن

 

اشخاص جذاب در خواندن احساسات دیگران مهارت دارند

یکی از مهارت های اشخاص کاریزماتیک، تنظیم احساسات خود متناسب با شرایط های گوناگون است. ولی تا هنگامی که از سخنان سایرین به احساسات آنها پی نبرید قادر نخواهید بود خود را با موقعیت موردنظر وفق دهید.

 

تنها به حالات چهره ی اشخاص اکتفاء نکنید زیرا نخستین چیزی است که اشخاص سعی می کنند برای مخفی کردن احساسات شان آنرا کنترل کنند. اشخاص کاریزماتیک به چیزی بالاتر از حالت های صورت فرد مقابل توجه دارند و به دنبال سرنخ های ظریف و تناقض ها هستند. به عنوان مثال ، امکان دارد متوجه مصنوعی بودن لبخند شخص مقابل شوید یا این نکته را در نظر داشته باشید که عصبی بودن فرد مقابل میتواند ناشی از ناراحتی زیاد وی باشد.

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

 مطالب بیشتر برای زندگی بهتر

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------