احادیث درباره بارداری از ائمه ی معصوماحادیث درباره بارداری,آشنایی با احادیث درباره بارداری,حدیث هایی از ائمه درباره ی بارداری

احادیث درباره بارداری از ائمه ی معصوم

 

احادیثی از ائمه درباره بارداری

یکی از مهم ترین و بهترین دوران زندگی، دوران بارداری است. دوران بارداری خیلی نیاز به مراقب دارد هم از نظر تغذیه و هم از نظر رفتاری. در این مورد احادیثی از ائمه آورده شده است. که در ادامه به احادیث درباره بارداری از ائمه اشاره می کنیم.

– حضرت محمد (ص) فرمودند : به زنان باردارتان بِه بدهید؛ چرا که اخلاق فرزندانتان را نیکو می گرداند.

 

– پیامبر اسلام (ص) بارها بر دوری کردن زنان باردار از خوردن غذای حرام و شبهه ناک تأکید کرده و خطاب به پدران فرموده اند: «أَدِّبُوا أَولادَکم فی بُطُونِ اُمَّهاتِهِم. قیلَ: وَ کیفَ ذلِک یا رَسُولَ اللّهِ؟ فَقالَ بِإطعامِهِمُ الحَلالَ.» آن حضرت فرمودند: «فرزندان خود را در رحم مادرانشان تربیت کنید.» سؤال شد: «ای رسول خدا این کار چگونه ممکن است؟» فرمودند: «با خوراندن غذای حلال (به مادرش).»

 

– حضرت محمد صلی الله علیه در حدیث دیگری اینطور می فرمایند: زنی که حامله می شود در سایه لطف خداست و به عدد هر زایمانی که برایش پیش می آید پاداش آزاد کردن یک برده را دارد.

 

– پیامبر اکرم (ص) فرمودند :

سوگند به آن که مرا به پیامبری برانگیخت، هر زنی که از شوهرش باردار شود، تا هنگام درد زایمان، در سایه خدا زندگی می کند، هر دردی ثواب آزاد کردن یک بنده مؤمن را دارد. وقتی فارغ شد و شیر دادن را شروع کرد، هر گاه کودک مک زند از پیش روی آن زن روز قیامت نوری درخشد که هر بیننده ای را به عجب وا دارد. و او روزه دارِ شب زنده دار محسوب شود. و اگر در این حال روزه بدارد ثواب روزه و عبادت تمام روزگار برایش ثبت شود. وقتی کودک را از شیر گرفت خداوند فرماید: ای زن، گناهان گذشته ات را بخشیدم، از نو آغاز کن.

 

– پیامبر اکرم (ص) فرموده اند: زنان آبستن در آخرین ماه های بارداری خود خرما بخورند تا فرزندانشان خوش اخلاق و بردبار شوند.

 

حدیث هایی درباره ی بارداری,حدیث هایی از ائمه درمورد بارداری,انواع حدیث از ائمه درباره ی بارداری

سخن ائمه در دوران بارداری

 

– پیامبر اکرم (ص) نیز روایتی با همین مضمون بیان می کنند.

السَّعيدُ مَن سَعِدَ في بَطنِ اُمِّهِ، وَالشَّقِيُّ مَن شَقِيَ في بَطنِ اُمِّهِ

خوشبخت کسی است که در رحم مادرش خوشبخت باشد و شقی کسی است که در رحم مادرش شقی باشد.

 

– پیامبر اکرم (ص) فرمودند : اگر سوره ذاریات همراه زن حامله باشد، در آسان وضع حمل نمودن، موثر است. همچنین فرمودند: اگر سوره ذاریات، بر زن حامله خوانده شود، حملش آسان می شود.

 

– پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله و سلم فرموده اند : «هر زن آبستنی که خربزه بخورد بچه اش زیبا و خوش اخلاق می شود».

 

– پیامیر (ص) فرمودند :

كُلُوا السَّفرجَلَ و تَهادَوهُ بَينَكُم ؛ فَإِنَّهُ يَجلُو البَصَرَ، و يُنبِتُ المَوَدَّةَ فِي القَلبِ، وأطعِموهُ حَبالاكُم ؛ فَإِنَّهُ يُحَسِّنُ أولادَكُم.

«بِهْ بخوريد و به يكديگر هديه دهيد؛ چرا كه چشم را جلا مى دهد و دوستى را در دل مى رويانَد و آن را به زنان باردارتان بدهيد؛ چرا كه فرزندانتان را زيبا مى گردانَد».

و در روايتى ديگر آمده كه فرمود : «اخلاق فرزندانتان را نيكو مى سازد».

 

آشنایی با احادیث درباره بارداری,حدیث هایی از ائمه درباره ی بارداری,حدیث هایی درباره ی بارداری

احادیث درباره بارداری

 

– حضرت محمد (ص) فرمودند : اگر زن حامله، سوره فجر را بخواند، خداوند فرزند مبارکی به او عطا می کند.

 

– حضرت محمد (ص) فرمودند : هر که سوره حجرات را بخواند، برای حفظ جنینش از خطرها و سقط، موثر است.

 

– امام علی (ع) فرمودند : «بهترین غذای زن باردار خرمای تازه است و هیچ دارویی برای او بهتر از خرما نیست».

 

– امام باقر (ع) فرمودند : «به زنان باردار گلابی بدهید که فرزندان را نیکو و زیبا می کند.» همچنین آن حضرت تأکید فرموده اند: «به زنان باردار گلابی بدهید که اخلاق فرزندانتان را نیکو می کند.»

 

– امام صادق (ع) فرمودند : که زنان در ماه ششم بارداری خود هر روز بعد از تلاوت سوره ی مبارکه ی فتح، یک انار را به صورت ناشتا میل کنند. خوردن انار شیرین در روزهای جمعه ماه هشتم بارداری نیز توصیه شده است.

 

– امام رضا (ع) فرمودند : انار فرزند را زیبا ‌می گرداند.

 

– امام رضا (ع) فرمودند : به زنان باردار خود کُندر دهید؛ چرا که کودک، اگر در شکم مادر باکُندرتغذیه شود، دلش استوار و عقلش افزون مى شود. اگر پسر باشد، شجاع می شود و اگر دختر باشد، سَرین او درشت می شود و مورد علاقه شوهرش قرار می گیرد.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------