تازه های داروخانه معنوی

همه چیز درباره سوره حمد

خواص و فضیلت سوره حمد به همراه متن و ترجمه سوره حمد

خواص سوره حمد آشنایی با فضائل سوره حمد به همراه متن و ترجمه در این مقاله از بیتوته، شما را با خواص…

با ذکر یا لطیف به دلخواهتان برسید: طریقه و مزایای ختم این ذکر مجربختم ذکر یا لطیف

ختم ذکر یا لطیف برای برآورده شدن حاجات

 

طریقه و مزایای ختم ذکر یا لطیف:

یا لطیف در لغت به معنای بسیار با لطف و مهربان است خداوند تعالی در سوره الشوری آیه 19 می فرماید خداوند تعالی به بندگان خود بسیار مهربان است و به هر کس که بخواهد روزی می دهد او توانا و مقتدر است.

اللَطیفُ، دو معنی دارد: 1- خداوند به بندگان رفق و کرامت و لطف دارد و به هر لطیفی آگاه است. 2- به معنی عادل است یعنی برابر کننده و جزا دهنده و اجتناب کننده از حیف و میل.

 

امام رضا (ع) فرموده اند: هر که هر روز هشتاد مرتبه این اسم را بخواند از هیچ مقصودی محروم نگردد و مهمات او کفایت شود از جمله: رها شدن از سختی بسیار، الفت دلها، وسعت رزق، طلب جاه و منصب و بزرگی و محبت و بستن امراء و وزراء.

 

هر کس غسل کند و سپس دو رکعت نماز بخواند و بعد از خواندن 1000 بار گوید یا لطیف به نیتی که دارد حاجت روا شود.

 

طریقه ختم ذکر یا لطیف :

روش ختم ذکر یا لطیف برای برآورده شدن حاجات مختلف متفاوت است. در برخی از کتب دینی این طور آمده است که برای ثواب بیشتر بهتر است در طریقه ختم ذکر "یا لطیف" اعداد خاص مانند 129 مرتبه پس از نماز صبح، 1000، 500، 100 و 29 مرتبه را دنبال کنید. همچنین بهتر است در هنگام تعداد ذکر نیت شده صحبتی انجام نشود.

 

با این حال، در این مورد تفسیرهای متعددی وجود دارد و هر کس می تواند به نحوی که معتقد به آن است، ذکر "یا لطیف" را بخواند. مهمترین نکته این است کهبا ایمان و توجه به معنای این اسم الهی، ذکر "یا لطیف" را بخوانید و به خداوند تعالی با ایثار و اخلاص دعا کنید. همچنین، می توانید در هنگام ختم ذکر، با تمرکز بر روی حاجت خود، دعای خود را برآورده کنید.

 

بعضی از مراجع دینی نیز توصیه می کنند که برای ختم ذکر "یا لطیف"، به جای تعداد خاصی، آن را به صورت پیوسته و بدون توقف تکرار کنید و در همه موارد، بهتر است با ایثار و تمرکز بر روی خداوند تعالی، این ذکر را بخوانید.

 

خواص ذکر یا لطیف

فضائل ذکر یا لطیف

 

خواص و فضیلت های بی شمار ذکر یا لطیف :

به قصد بر طرف شدن هم وغم و ناراحتی های درونی 80 مرتبه این نام تکرار شود.

 

جهت وسعت رزق و بر طرف شدن تنگی معیشت روزی 80 مرتبه اسم مبارک یا لطیف گفته شود.

 

برای باز شدن بخت دوشیزگانی که از سن ازدواج انها گذشته روزی 129 مرتبه این نام بدون وقفه و پشت سر هم تکرار شود، بهتر است به مدت 40 شب تکرار شود. یکی دیگر از ختم های ذکر یا لطیف برای ازدواج به این ترتیب است که پس از تمام نمازهایی که به جا می آورید 14 مرتبه ذکر صلوات را فرستاده، و 129 مرتبه ذکر "یا االه به حق یا لطیف" و سپس دوباره 14 مرتبه ذکر صلوات را تکرار کنید.

 

جهت برآورده شدن حاجت شرعی که از هیچ طریقی حل نشده دو رکعت نماز مانند نماز صبح به قصد براورده شدن حاجت به جای اورد بعد از نماز یکصد مرتبه ذکر یا لطیف گفته شود.

 

ذکر یا لطیف برای آشتی یا هر حاجت شرعی حل نشده توصیه شده است. به این ترتیب که دو رکعت نماز مثل نماز صبح بخوانید و پس از نماز 100 مرتبه ذکر "یا لطیف" را تکرار کنید.

 

ختم یک دور تسبیح "ذکر یا لطیف" پس از نماز از ختم های مجرب برای حاجت است. به این منظور غسل کرده یا وضو بگیرید و رو به قبله بنشینید.

 

اگر ذکر "یا لطیف" را برای بازگشت معشوق 110 مرتبه تکرار کنید، اطمینان داشته باشید که معشوق شما برمی گردد.

 

به نیت شفای بیماری که مرض او علاج ناپذیر است دو رکعت نماز در کنار بستر او بجا اورد بعد از سلام 100 مرتبه نام مبارک یا لطیف را بگوید.

 

ذکر یا لطیف در روز دوشنبه 129 مرتبه تکرار کنید تا غمها و ناراحتی های درونی شما برطرف شده و حاجات نهان شما برآورده شود. همچنین برای افزایش مال نیز می باشد.

 

برای ایمنی در سفر و رفع خطرات و سالم به مقصد رسیدن قبل از حرکت دو رکعت نماز به جای آورد و سپس در مقابل قبله 100 مرتبه اسم یا لطیف را بگوید.

 

هر کس هر روز هشتاد مرتبه این ذکر را تکرار کند، از هیچ مقصودی محروم نخواهد شد و خواسته او مستجاب می شود. توسل به آن توسط بسیاری از بزرگان و علمای دینی سفارش شده است. از جمله در بسیاری از دعاهای ماثور موجود است که عبارتند  از:

 

اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بِمَنِّکَ الْکَرِیمِ وَ فَضْلِکَ الْعَظِیمِ أَنْ تَغْفِرَ لِی وَ تَرْحَمَنِی یَا لَطِیفُ‏ الْطُفْ لِی فِی کُلِّ مَا تُحِبُّ وَ تَرْضَى …».

وَ لَوْ لَا رَأْفَتُکَ لَمَا عَطَفَا عَلَیَّ فَتَمِّمْ نِعْمَتَکَ عَلَیَّ وَ لَا تُنَغِّصْنِی مَا أَعْطَیْتَنِی یَا لَطِیفُ‏ الْطُفْ‏ لِی بِلُطْفِکَ الْخَفِیِّ مِنْ حَیْثُ أَعْلَم‏.

أَصْلِحْ لِی مَا فَسَدَ یَا لَطِیفُ‏ یَا لَطِیفُ‏ یَا لَطِیفُ‏ أَسْتَلْطِفُ اللَّهَ اللَّطِیفَ لِمَا أَخَافُ وَ أَحْذَرُ تَعْسِیرَهُ أَنْ تُیَسِّرَ یَا مَنِ الْعَسِیرُ عَلَیْهِ سَهْلٌ یَسِیرٌ …»

 

فضائل ذکر یا لطیف

خواص ذکر یا لطیف

 

نماز حاجت با ذکر یا لطیف :

برای هر حاجتی دو رکعت نماز به جای آورد، بعد از حمد 3 مرتبه این آیه شریفه را بخواند. (اللَّهُ لَطِیفٌ بِعِبَادِهِ یَرْزُقُ مَن یَشَاء وَهُوَ الْقَوِیُّ العَزِیزُ) و زمانی که سلام داد برپا ایستد و 129 مرتبه بگوید: ذکر (یا لطیف) را بگوید و بعد به سجده رود و حاجت بخواهد که انشاءالله به اجابت مقرون است و تا سه روز صبر کند اگر در حاجت تاخیر شود باز دو رکعت نماز به همان طریق بخواند و ذکر (یا لطیف) را 903 مرتبه بخواند که مجرب است.

 

نماز رفع گرفتاری و حاجت با ذکر یا لطیف :

دو رکعت نماز بخوانید به نیت حاجت و بعد از نماز یک دور تسبیح ذکر "یا لطیف" گفته شود و بعد حاجت بخواهید.

 

دو رکعت نماز با ذکر یا لطیف برای رفع مشکلی که از هیچ طریق حل نشده

بعد از دو رکعت نماز: برای برآورده شدن حاجت شرعی که از هیچ طریقی حل نشده بعد از نماز 100 بار (ذکر یا لطیف) خوانده شود.

 

گردآوری: بخش مذهبی بیتوته

 

کالا ها و خدمات منتخب

      ----------------        سیــاست و اقتصــاد با بیتوتــــه      ------------------

      ----------------        همچنین در بیتوته بخوانید       -----------------------